اقتصادی

دانمارک با جمع آوری اطلاعات کودکان توسط غول‌های فناوری مقابله می‌کند

دانمارک قصد دارد محدودیت سنی برای جمع آوری اطلاعات شخصی کودکان از سوی غول‌های فناوری مانند گوگل، اسنپ چت و متا را افزایش دهد تا ذخیره سازی انبوه داده خردسالان را محدود کند.

به گزارش اخبار ما، دانمارک می‌خواهد سنی که کودکان می‌توانند موافقت خود را با اشتراک گذاری اطلاعات شخصی با شرکت‌های فناوری اعلام کنند را از ۱۳ سال فعلی، به ۱۵ تا ۱۶ سال افزایش دهد. شرکت‌های فناوری همچنین ملزم خواهند شد برای استفاده از اطلاعات شخصی کودکانی که سن پایین‌تری از این دارند، موافقت والدین آنها را دریافت کنند.

مورتن بودسکوف، وزیر کسب و کار دانمارک، همزمان با رونمایی ابتکارهای دولت برای کنترل نفوذ شرکت‌های فناوری جهانی، گفت: غول‌های فناوری باید مسئولیت بیشتری را برعهده بگیرند. ما باید به الگوریتم‌های مبهمی که از روش های دیوانه‌وار برای حفظ کودکان و بزرگسالان در این پلتفرم‌ها استفاده کرده و میزان غیرقابل تصوری از اطلاعات شخصی آنها را جمع آوری می‌کنند، پایان دهیم.

این اقدام پس از آن انجام می‌گیرد که آلمان، محدودیت سنی ۱۶ سال را تعیین کرده و همزمان، کشورهای اروپایی بیشتری از مجارستان گرفته تا لیتوانی و هلند،  قوانین مشابهی را در دست تهیه دارند.

آمریکا روی یک لایحه حریم خصوصی آنلاین کار می‌کند که جمع آوری اطلاعات شخصی افرادی که ۱۶ سال یا کمتر سن دارند را بدون موافقت، ممنوع کرده و شرکت‌ها را ملزم می‌کند به کاربران خردسال اجازه دهند اطلاعات شخصی خود را پاک کنند.

این ابتکارها که تا پایان امسال به قانون تبدیل می‌شوند، بر اساس توصیه گروهی از کارشناسان تهیه شده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت کسب و کار دانمارک اعلام کرد همچنین تدابیری برای احراز سن در وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها معرفی می‌شود تا کودکان خردسال را از محتوایی که مناسب سن آنها نیست، دور نگه دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا