بین الملل

دیدار امیرعبداللهیان با مشاور امنیت ملی عراق در بغداد

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری آنلاین اخبار ما به بغداد، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی و در سومین سفرش به عراق پس از تصدی وزارت امور خارجه در بغداد حضور دارد با «قاسم‌الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

این سفر در راستای گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه و تحولات کنونی در سرزمین فلسطین و نوار غزه صورت گرفته است. وزیر خارجه در ادامه دیدارهایش در بغداد قرار است با «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق دیدار کند.

امیرعبداللهیان پیش از این در گفت‌وگو با «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق درباره ضرورت برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع جاری در فلسطین اشغالی گغت‌وگو کرده بود. وزیر خارجه ایران همچنین آمادگی ایران برای میزبانی این نشست را اعلام کرده بود.

امیرعبداللهیان قرار است پس از سفر به بغداد، در مقصد دوم این سفر به بیروت برود.

الاعرجی اخیرا سفری به تهران داشت و با «علی‌اکبر احمدیان» دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره اجرای توافقنامه امنیتی بین ایران و عراق به گفت‌وگو پرداخت و اقدامات انجام شده در این خصوص را تشریح کرد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا