بین الملل

راهپیمایی فلسطینیان داخل اراضی اشغالی به مناسبت سالروز انتفاضه دوم

فلسطینیان ساکن داخل سرزمین‌های اشغالی یک راهپیمایی را به مناسبت سالروز انتفاضه دوم برگزار کردند.

به گزارش اخبار ما، به نقل از شبکه خبری المیادین، فلسطینیان داخل اراضی اشغالی ۱۹۴۸ از طریق فعالیت‌های مردمی که در راستای حمایت از انتفاضه دوم یا انتفاضه الاقصی و در اعتراض به هتک حرمت مسجدالاقصی توسط اشغالگران صهیونیست ترتیب داده بودند، سالروز شهادت ۱۳ فلسطینی را که در سال ۲۰۰۰ به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیدند، زنده نگه داشتند.

در این راهپیمایی فلسطینیان از شهرها و روستاهای مختلف در داخل سرزمین‌های اشغالی شرکت کرده و پرچم‌های فلسطین را برافراشتند.
فلسطینیان اصرار دارند که اسامی ۱۳ شهید فلسطینی را که توسط تک تیراندازان رژیم اشغالگر به شهادت رسیدند ذکر کنند تا از وحشیگری و نفاق مقامات رژیم اشغالگر پرده بردارند.

راهپیمایی فلسطینیان داخل اراضی اشغالی به مناسبت سالروز انتفاضه دوم

رهبران فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی این سالگرد را در «سخنین» با زیارت مزار شهدا و قرائت فاتحه برای روح آنها گرامی داشتند.

در همین حال وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، «محمد جبریل رمانه»، از اعضای جنبش حماس به ضرب گلوله نظامیان رژیم اشغالگر در «البیره» واقع در شهر «التوأم» در رام‌الله به شدت زخمی شد و بر اثر شدت جراحت به شهادت رسید.

در این بیانیه همچنین آمده است، یک شهروند فلسطینی دیگر هم زخمی شده اما هیچ جزئیاتی در خصوص شرایط آن مخابره نشده است.

جنبش حماس نیز در بیانیه‌ای «رمانه» را «شهید مجاهد» توصیف کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا