بین الملل

شرکت توئیتر دیگر وجود خارجی ندارد

بر اساس گزارش‌های بین‌المللی؛

اسناد رسمی نشان می‌دهند شرکت توئیتر دیگر وجود خارجی ندارد و به‌صورت رسمی با شرکت X Corp ادغام شده است.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، بر اساس گزارش‌ها احتمالاً اقدام مهم بعدی ایلان ماسک در رابطه با توئیتر، تغییر نام این شبکه‌ اجتماعی است. اسناد رسمی نشان می‌دهند شرکت توئیتر دیگر وجود خارجی ندارد. توئیتر با شرکتی دیگر به نام X Corp ادغام شده که تحت مدیریت ایلان ماسک قرار دارد.

ادغام توئیتر با شرکت ایکس در اسناد دادگاه رؤیت شده است. در بخشی از این اسناد می‌خوانیم: «Twitter Inc با X Corp ادغام شده و دیگر وجود ندارد. X Corp شرکتی خصوصی به‌شمار می‌رود که در نوادا فعالیت می‌کند و محل اصلی کسب‌و‌کارش در سان فرانسیسکوی کالیفرنیا واقع شده است.»

ادغام توئیتر با ایکس منعکس‌کننده‌ یکی از بزرگ‌ترین ایده‌های ایلان ماسک است: ساخت «اپلیکیشنِ همه‌چیز.» ماسک پیش‌تر این اپلیکیشن را X خطاب کرده بود. مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس مالکیت دامنه‌ X.com را نیز در اختیار دارد.

فعلاً مشخص نیست که اپلیکیشن ایکس قرار است چه قابلیت‌هایی داشته باشد، اما به‌احتمال زیاد ماسک در حال پی‌ریزی سرویسی مثل وی‌چت چین است. زندگی مردم در چین به وی‌چت گره خورده؛ اپلیکیشنی که افزون‌بر ارائه‌ خدمات پیام‌رسانی، سرویس تاکسی اینترنتی و سفارش غذا و کار‌های بانکی و… نیز دارد.

ایلان ماسک که به‌دلیل بنیان‌گذاری پی‌پال در حوزه‌ مالی نیز تجربه دارد، در پی اضافه کردن سرویس‌های مالی به توئیتر است. از نگاه ایلان ماسک توئیتر می‌تواند به پلتفرمی برای جابه‌جایی ساده‌ دارایی‌ها تبدیل شود. ایلان ماسک گفته است که توئیتر را به بزرگ‌ترین مؤسسه‌ مالی دنیا تبدیل می‌کند.

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹ یک استارتاپ بانک‌داری آنلاین به نام X.com بنیان‌گذاری کرد که در نهایت توسط پی‌پال تصاحب شد. پی‌پال در آن زمان «ایکس‌دات‌کام» خطاب می‌شد، اما پس از جدایی ایلان ماسک تغییر نام داد.

یکی از تغییرات احتمالی توئیتر در دوران رهبری ایلان ماسک فراهم‌سازی استفاده از رمزارز‌ها خواهد بود. ماسک علاقه‌ شدیدی به رمزارز دارد و حتی چند روز پیش به‌صورت موقتی لوگوی توئیتر را به دوج‌کوین تغییر داد.

انتهای پیام/۱۱۰/

انتهای پیام/

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا