بین الملل

مقابله پدافند هوایی سوریه با ۲ حمله رژیم صهیونیستی به حمص

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور با حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی به حومه استان حمص در غرب سوریه مقابله کرد.

به گزارش اخبار ما، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد بامداد چهارشنبه  دشمن صهیونیستی از سمت شمال طرابلس، تعدادی از نقاط شهر حمص و حومه آن را هدف قرار داد.

در این بیانیه اعلام شد پدافند هوایی سوریه با موشک‌های متجاوز مقابله کرده و تعدادی را ساقط کردند.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد این تجاوز منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان و وارد شدن خسارات مادی به اموال عمومی و خصوصی شد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه ۲ مرتبه حومه استان حمص سوریه را بمباران کردند و صدای انفجارهایی شنیده شد.

رسانه های رسمی سوریه گزارش دادند که موشک های اسرائیلی به شهر حمص سوریه اصابت کرد. منابع محلی نیز گفتند که این حملات چندین سایت ارتش سوریه و یک پایگاه هوایی در این منطقه را هدف قرار داد.

المیادین گزارش کرد پدافند هوایی سوریه با این حملات دشمن صهیونیستی مقابله کرد که از سمت دریای مدیترانه و حریم هوایی شهر طرابلس در شمال لبنان انجام شد.

به گزارش رسانه‌ها، پدافند هوایی سوریه تعدادی از موشک‌ها را سرنگون کرد، در حالی که برخی دیگر در حومه قصیر در جنوب غربی حمص سقوط کرد و باعث آتش سوزی در منطقه شد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد  در این حمله جنگنده‌های صهیونیستی چهار سوری به شهادت رسیده‌اند.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا