اقتصادی

۳ مدال نقره و برنز تلاش کشتی گیران در روز نخست/ آذرپیرا، طاهری و حبیبی به دیدار فینال راه یافتند

رقابت‌های بین المللی جام سرگسیان

نمایندگان کشورمان در روز نخست مسابقات جام سرگسیان ارمنستان به ۳ مدال رنگارنگ دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام استپان سرگسیان از روز ۲۵ خردادماه در شهر ایروان ارمنستان آغاز شده است و عصر فردا (شنبه) با مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن دوم به پایان می‌رسد.

کشتی گیران آزادکار کشورمان در قالب تیم منتخب تهران در این رقابت‌ها به میدان رفتند که نتایج آن‌ها به شرح زیر است:

در مسابقات پنج وزن نخست علی قلی زادگان در وزن ۶۱ کیلوگرم به مدال نقره، پیمان بیابانی در وزن ۶۵ کیلوگرم و امیرحسین حسینی در وزن ۷۴ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در مسابقات پنج وزن دوم نیز امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم، امین طاهری و سالار حبیبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم محمدرضا اسدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۳ مغلوب خندزرتسیان از ارمنستان شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم علی قلی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر مقابل زاکاشویلی از گرجستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل هاراتونیان از ارمنستان به پیروزی دست یافت و در دیدار نیمه نهایی نیز دیگر حریف ارمنستانی را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال ۷ بر ۶ مغلوب کشتی گیر قزاقستانی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پیمان بیابانی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۴ از سد لاچیان از کانادا گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل یسیم از قزاقستان به برتری دست یافت. بیابانی در دور سوم با نتیجه ۳ بر ۱ کلارک از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریف ارمنستانی مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ حریف قزاقستانی را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم رضا مقتدر پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب سمینوف از اوکراین شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ از سد نماینده قزاقستان گذشت. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب علیخانیان از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حسینی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ کشتی گیر بحرینی را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم بهنام سرابی در دور نخست با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب حریف گرجستانی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم سیدمحمدحسین میرباغبان در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل حریفی از مولداوی مغلوب شد و حذف شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در مبارزه نخست با نتیجه ۱۳ بر ۲ نماینده کشور ارمنستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل نماینده مولداوی پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۴ کشتی گیر بلغارستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر مقابل حریف یونانی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. سالار حبیبی نیز در دور نخست با ضربه فنی حریف گرجستانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف گرجستانی را شکست داد تا در دیدار فینال مقابل طاهری قرار گیرد.

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا