اقتصادی

۸۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده است

اخبار ما/بوشهر معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به شناسایی ۸۰۰ نقطه حادثه خیز در سطح راه‌های کشور گفت: امسال ایمن سازی نیمی از این نقاط با آشکارسازی یا بهبود مهندسی در دستور کار قرار دارد.

رضا اکبری جمعه ۱۸ فروردین  در نشست شورای راهداری استان بوشهر با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مدیرکل، معاونان، مدیران ستادی و روسای شهرستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اظهار کرد: استان بوشهر در اغلب شاخص‌های مرتبط با این حوزه پیشرو و در شرایط مطلوبی قرار دارد. به عنوان نمونه اجرای ۹ کیلومتر روشنایی جاده‌ای استان بوشهر طی سال گذشته جزو فعالیت‌های خوب استان می‌باشد که از متوسط عملکرد کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به آمار ۹۸ درصدی دسترسی راه روستایی در استان بوشهر تصریح کرد: در این شاخص نیز با اقدامات سالیان گذشته، وضعیت بوشهر مطلوب‌تر از اغلب استان‌ها است، از این رو مدیران شهرستانی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان باید تمرکز خود را بر کاهش نقاط حادثه خیز و نگهداری جاده‌ها بگذارند.

معاون سازمان راهداری کشور عنوان کرد: برآورد هزینه هر کیلومتر آسفالت راه‌ها به سه میلیارد تومان رسیده است که در تنگنای اعتبارات، باید به صورت جدی روی نگهداری راه‌ها به ویژه محورهای بزرگراهی و اصلی متمرکز باشیم.

اکبری در پاسخ به درخواست معاون عمرانی استاندار بوشهر برای اقدامی موثر از سوی وی برای استان بیان کرد: در استان بوشهر ۱۰ نقطه حادثه خیز شناسایی شده که اعتبار ایمن سازی همه آن‌ها را امسال تامین می‌کنیم، درحالی که برای سایر نقاط کشور در چند مرحله برنامه ریزی شده است. 

وی با اشاره به اینکه اقداماتی نظیر آسفالت حفاظتی، روکش و لکه گیری آسفالت عمر مفید راه‌ها را تا سال‌ها ارتقا می‌بخشد، یادآور شد: در استان بوشهر نیز تعمیرات دو کریدور اصلی عسلویه تا بهبهان و همچنین بوشهر تا کنارتخته طی سالجاری باید مورد توجه باشد.

معاون سازمان راهداری کشور از برنامه خریداری هزار دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری کشور طی سالجاری خبر داد و گفت: رویکرد ما این است که به ازای هر ماشین آلاتی که مدیران راهداری شهرستان‌ها تامین می‌کنند، دو دستگاه نیز از سوی سازمان راهداری کشور اختصاص یابد.

به گفته اکبری، با توجه به اینکه بوشهر در خصوص این رویکرد طی سنوات قبل عملکرد خوبی داشته، انتظار داریم امسال به طور میانگین از اعتبارات شهرستانی و ملی هر شهرستان بوشهر حداقل سه دستگاه جدید ماشین آلات راهداری داشته باشد که نقش بسزایی در ارتقا توان عملیاتی ادارات شهرستانی دارد. 

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در بخش پایانی سخنانش از همکاران استان بوشهر خواست تا در سال جدید تلاش کنند موثرتر باشند.

وی با بیان اینکه مهندس بذرپاش نگاه ویژه‌ای به سازمان راهداری دارد، اظهار کرد: با وجود مشغله‌های بالای وزیر راه و شهرسازی خصوصا در حوزه مسکن، مهندس بذرپاش با چندین بار حضور در سازمان راهداری کشور، برنامه‌های افتتاحیه این سازمان و پوشیدن کاور راهداری در مقاطع مختلف و پیگیری نزدیک برخی موارد مرتبط با این سازمان، توجه خود را به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نمایان کرده، از این رو ما نیز با رویکردی مبنی بر اینکه باید امسال موثرتر باشیم، سطح خدمات رسانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را ارتقا ببخشیم.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا