سلامت

بستری های کرونایی گلستان به 184 نفر رسید/ کاهش 12 نفره بستری ها در 24 ساعت گذشته

اخبار ما/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه تعداد بستری های عروق ویروس کرونا در این استان نسبت به روز گذشته کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر 184 بیمار مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب در بیمارستان های گلستان بستری هستند.

سعید گلفیروزی در گفت وگو با اخبار ما، با اشاره به اینکه در روزهای اخیر تعداد بیماران بستری در استان گلستان به صورت سینوسی اما محدود کاهش و افزایش یافته است، اظهار کرد: امیدواریم بعد از تعطیلات نوروزی شاهد شروع این بیماری باشیم. ” پیک دیگری نباشیم و انشالله با کمک مردم این موضوع حل می شود.

وی با بیان اینکه همکاری مردم، اصناف و اقشار مختلف در رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام نوروز و پرهیز از سفرهای غیرضروری و قاعدگی، افزود: در حالی که روز گذشته تعداد بیماران بستری در کرونا افزایش محدودی داشت، امروز این آمار از 12 نفر به کاهش یافته است. 184 بیمار بستری در بیمارستان.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه در حال حاضر 49 نفر از این 184 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، خاطرنشان کرد: 28 بیمار نیز به دستگاه تنفس مصنوعی یا تنفس مصنوعی متصل هستند.

گلفیروزی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین رنگ بندی استان گلستان، چهار شهر بندرترکمن، بندرگز، علی آبادکتول و کلاله جزو شهرهای نارنجی استان هستند، ادامه داد: خوشبختانه هیچ شهرستانی در استان گلستان دارای شرایط قرمز کرونی است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 9 شهرستان استان گلستان در وضعیت زرد قرار دارند، خاطرنشان کرد: این شهرستان ها شامل گرگان، گنبدکاووس، گالیکش، گمیشان، مراوه تپه، مینودشت، آزادشهر، آق قلا و رامیان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از وضعیت آب بودن شهرستان کردکوی خبر داد و گفت: امیدواریم در روزهای آینده ماسک بزنیم و نقشه جدید تاج کشور را با رعایت پروتکل های اجتماعی منتشر کنیم. ” با رعایت مسافت و تهویه مناسب شاهد کاهش آمار و رنگ آبی تاج در استان گلستان خواهیم بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا