بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین اخبار ما/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

دیدار کارگزاران نظام با رهبری انقلاب اسلامی، رایزنی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه، مسئول سیاست خارجی اروپا و وزیر خارجه لبنان، برگزاری همایش «منبر القدس» با سخنرانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و سیدحسن نصرالله از مهمترین اخبار شامگاهی اخبار ما بود.

به گزارش اخبار ما، شامگاه چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ خبرنگاران اخبار ما به تهیه و تولید اخباری پرداختند که در ادامه به مرور گزیده‌ای از آنها می‌پردازیم:

رهبر انقلاب: روز قدس امسال به خروش بین‌المللی علیه رژیم غاصب تبدیل خواهد شد

بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین ایسنا/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

سیاسی – حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با اشاره به ۲ شکست رژیم صهیونیستی در «طوفان‌ الاقصی و تحقق اهداف حمله به غزه» تأکید کردند: روز قدس امسال ان‌شاءالله به یک خروش بین‌المللی علیه رژیم غاصب تبدیل خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار و در بخش اصلی سخنان‌شان، به موضوع شعار سال پرداختند و با اشاره به سخنان خوب رئیس جمهور در ابتدای این دیدار و تلاش و کار انصافاً متراکم دولت برای حل مشکلات، گفتند: البته انتظارات بیشتر است و باید با تلاش مضاعف گره‌ها را باز کرد که این دولت ان‌شاءالله می‌تواند.

ایشان همچنین در بازگویی یک انتظار مهم و بجای مردم از مسئولان گفتند: مردم انتظار دارند کارها و تلاش‌های مسئولان در زندگی آنها اثر ملموس داشته باشد که باید در جهت برآوردن این انتظار به‌حق، حرکت و تلاش کرد.

رئیسی در همایش «منبر قدس»: جهان و منطقه به شرایط پیش از عملیات طوفان الاقصی باز نخواهد گشت

سیاسی – رئیس‌جمهوری در این همایش با بیان اینکه طرح‌های سازشکارانه پیشین و برنامه‌های ذلت‌بار جدیدتر، همگی به بایگانی تاریخ رفته‌اند و هیچ طرح و ایده‌ای برای آینده فلسطین، بدون نظر صاحبان اصلی این سرزمین، اجرا شدنی نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان که پیش از این نیز اعلام کرده است، حامی مقاومت بوده و بر حقانیت مردم فلسطین در نبرد با دشمن غاصب تاکید می‌کند.

سیدحسن نصرالله: طوفان الاقصی دشمن صهیونیستی را بر لبه پرتگاه قرار داد

بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین ایسنا/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

جهان – دبیرکل جزب‌الله لبنان نیز در همایش منبر قدس با تاکید بر اینکه روز جهانی قدس امسال متفاوت تر از سال‌های گذشته است، خاطرنشان کرد که نبرد طوفان الاقصی دشمن صهیونیستی را بر لبه پرتگاه قرار داد.

جهان- حماس: اسرائیل همچنان بر ادامه جنگ قحطی فاشیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی اصرار دارد

جنبش حماس اعلام کرد ممانعت رژیم صهیونیستی از عدم انتقال نیروهای آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) به شمال نوار غزه، نشانگر پافشاری رژیم صهیونیستی بر ادامه جنگ قحطی فاشیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی است.

جهان – امیرعبداللهیان: آمریکا باید پاسخگوی اقدامات تجاوزکارانه و تروریستی رژیم صهیونیستی باشد

حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: با توجه به حمایت همه‌جانبه از جنایات رژیم صهیونیستی، آمریکا باید پاسخگوی اقدامات تجاوزکارانه و تروریستی این رژیم باشد؛ البته جنایت این رژیم کودک‌کش بی‌پاسخ نخواهد ماند.

جهان – بورل: اقدام اخیر اسرائیل علیه کنسولگری ایران در تضاد با تنش‌زدایی در منطقه است

مسئول سیاست خارجی اروپا نیز در گفت وگو با امیرعبداللهیان با اشاره به حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه خاطر نشان کرد: ما هم بر این عقیده هستیم که اقدام اخیر اسرائیل در تضاد با تنش زدایی در منطقه است.

جهان – نماینده دبیر کل سازمان ملل حمله به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد

همچنین گیر پدرسون در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان حمله تروریستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق توسط رژیم اسرائیل را قویا محکوم کرد و این اقدام را نقض فاحش قوانین بین‌المللی و کنوانسیون‌های وین خواند.

جهان- اتحادیه اروپا بدون نام بردن از اسرائیل، حمله به کنسولگری ایران را محکوم کرد

اتحادیه اروپا نیز بدون نام بردن از تل‌آویو، حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کرد و از بازیگران منطقه خواست خویشتن‌داری نشان دهند. «پیتر استانو» سخنگوی سرویس خارجی اتحادیه اروپا در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در این وضعیت بسیار پرتنش منطقه، ضروری است که حداکثر خویشتن‌داری نشان داده شود. تشدید مضاعف تنش‌ها در منطقه به نفع هیچ‌کس نیست.»

جهان – رژیم صهیونیستی پدافند هوایی خود را تقویت می‌کند

در پی حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق و همزمان با تهدیدهای ایران برای گرفتن انتقام، رژیم صهیونیستی نیروهای ذخیره خود را برای کار در سامانه‌های پدافند هوایی فراخواند.

جهان – آذربایجان اتهامات درباره حمله احتمالی به ارمنستان را بی‌اساس خواند

دفتر الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به نقل از وی اعلام کرد که اتهامات درباره قصد باکو برای حمله به ارمنستان «بی‌اساس» است.

اقتصادی – ماجرای محدود شدن کارت سوخت آزاد چه بود؟

بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین ایسنا/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

خبر مرتبط با کاهش کارت سوخت اضطراری یا آزاد در جایگاههای سوخت، امروز در صدر اخبار قرار گرفت و حاشیه‌هایی را به دنبال داشت اما آنچه که به طور قطعی و مسلم مطرح شده این است که تا این لحظه قرار نیست تغییری در قیمت و سهمیه بنزین ایجاد شود.

استان‌ها – برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید محسن صداقت در قم

بنابر اطلاعیه روابط عمومی سپاه علی بن ابی طالب(ع)، ساعت ۹:۳۰ صبح روز جمعه ۱۷ فروردین ماه در صحن امام رضا(ع) حرم حضرت معصومه(س)، پیکر شهید صداقت در صحن مطهر مستقر و مراسم وداع با این شهید برگزار خواهد شد.

بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین ایسنا/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

اجتماعی – بازداشت مرد پلیس‌نما در مرکز تهران

 سرهنگ عبدالرضا محمدی در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز گذشته ماموران گشت کلانتری ۱۱۲ ابوسعید در جریان گشت‌زنی‌های خود در حوزه استحفاظی به یک دستگاه سواری پراید که سرنشین آن فردی لباس نظامی بر تن داشت، مشکوک شدند. در ادامه ماموران پلیس با بررسی بیشتر به فرد مشکوک شده مراجعه کردند اما متهم که فاقد مدارک مربوطه بود پاسخ درستی به سوالات ماموران نداد و بعد از بررسی‌ها بازداشت شد.

ورزشی –  نتایج بازی‌های معوقه لیگ برتر فوتبال/ تقابل حساس تراکتور و سپاهان برنده نداشت

بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین ایسنا/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

دو دیدار معوقه از هفته‌های شانزدهم و هجدهم لیگ برتر فوتبال امشب برگزار شد که هیچکدام از آن‌ها برنده نداشت. تراکتور در تبریز از سپاهان میزبانی کرد تا تکلیف بازی معوقه هفته شانزدهم را مشخص کند و رویارویی آلومینیوم و هوادار در اراک هم تکلیف بازی معوقه از هفته هجدهم را مشخص کرد.

فرهنگی و هنری – اعلام جزئیات مراسم خاکسپاری رضا داودنژاد

بسته خبری شامگاه ۱۵ فروردین ایسنا/ تداوم واکنش‌های جهانی در قبال حمله به کنسولگری ایران در دمشق

با پیگیری خبرنگار اخبار ما از خانه سینما مشخص شد رضا داودنژاد بازیگر سینما و تلویزیون ایران که ۱۳ فروردین ماه به دلیل عوارض عفونت خونی درگذشت و قرار است، شنبه ۱۸ فروردین ماه مراسم خاکسپاری اش برگزار شود، کنار مزار مادر بزرگ‌اش احترام سادات حبیبیان در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می‌شود.

همچنین بسته خبری سایر اخبار ۱۵ فروردین اداره فرهنگی را می‌توانید در این لینک بخوانید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا