برترینهای کسب و کارسلامت

تست بارداری خانگی بانمک چقدر دقیق است و چگونه انجام میشود؟

روش انجام تست بارداری خانگی با نمک و تفسیر نتایج آن

اگر می خواهید باردار شوید یا متوجه شده اید که قاعدگی شما نسبت به زمان معمول به تأخیر می افتد، قصد دارید با آزمایش بارداری آن را تایید کنید. انواع مختلفی از تست های حاملگی خانگی وجود دارد. از جمله این روش ها تست بارداری با نمک است. این نمک همان چیزی است که ما در زندگی روزمره از آن استفاده می کنیم. این کاملا یک آزمایش خانگی است. اگر راهی برای مراجعه به بیمارستان یا خرید نوار ادرار وجود ندارد، می توانید بارداری خود را با نمک آزمایش کنید.

چگونه یک آزمایش بارداری را با نمک انجام دهیم؟

این روش بسیار ساده است. شما می توانید تمام این آزمایش را خودتان انجام دهید. برای این آزمایش، شما به یک قابلمه یا کاسه، دو یا سه مشت نمک و نمونه ادرار خود نیاز دارید. ابتدا یک قابلمه یا کاسه تمیز را برداشته و اولین نمونه ادرار خود در صبح را در داخل آن بریزید. زیرا نمونه ادرار صبحگاهی حاوی هورمون هاش سی جی (HCG) بیشتری است و نمک با این هورمون واکنش نشان می دهد. سپس دو یا سه مشت نمک را برداشته و به ادرار اضافه کنید. می توانید کمی آن را به یک چوب هم بزنید.

تشخیص بارداری و جنسیت با نمک

یکی از دغدغه ی خانم های باردار، تعیین جنسیت جنین است. برخی از افراد دوست دارند که روش های تعیین جنسیت خانگی را امتحان کنند. برخی از روشهای تعیین جنسیت خانگی، روشهایی موثر برای تعیین جنسیت جنین هستند.تعیین جنسیت نمک روی سر، تعیین جنسیت نمک با جوش شیرین از روشهای قدیمی برای تعیین جنسیت محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم شیوه ی انجام روشهای تعیین جنسیت خانگی را به شما توضیح دهیم.

اگر به دنبال چگونگی بررسی تست بارداری خانگی بانمک هستید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. به یک یا دو قاشق غذاخوری نمک معمولی، یک نمونه از اولین ادرار صبحگاهی و یک فنجان کوچک (ترجیحاً شفاف) نیاز دارید. نمک را در یک فنجان بریزید ادرار را روی نمک بریزید و منتظر هرگونه تغییر باشید اگر مخلوط شیری یا پنیری شد ، می تواند نشان دهنده بارداری شما باشد. آزمایش بارداری نمک چگونه کار می کند؟ تست بارداری نمک چقدر دقیق است؟ دیگری برای بارداری دقیق یا قابل اعتماد نیست. هیچ مدرکی از مطالعات یا سازمان های پزشکی ندارد و هیچ متخصص پزشکی نیز صحت آن را تضمین نمی کند

تست بارداری با نمک

نمک به دلیل ساختار کریستالی منحصر به فرد خود، به عنوان یک ماده شیمیایی بسیار تمیز محسوب می‌شود. این ویژگی طبیعی نمک باعث شده به عنوان یک تست بارداری خوب و محبوب در بین مردم شناخته شود. همچنین، ساختار شیمیایی آن به سادگی هورمون hCG موجود در ادرار زنان باردار را شناسایی می‌کند.انواع مختلفی از تست های بارداری خانگی وجود دارد که هر کدام درجات دقت متفاوتی دارند. بسیاری از زنان تست بارداری نمک را به عنوان یک روش DIY طبیعی برای تعیین باردار بودن در نظر می گیرند . متخصصان پزشکی از آن حمایت نمی کنند زیرا با وجود محبوبیت آن به دلیل سهولت استفاده از شواهد علمی پشتیبانی نمی شود.

تنها دو نتیجه ممکن وجود دارد و به احتمال ۵۰ درصد احتمال دارد که حق با شما باشد چه زمانی باید تست بارداری با نمک را انجام دهید.شما باید درک کنید که تست نمک فقط یک نظریه است. شما ممکن است به یک کیت تست بارداری خانگی اعتماد کنید یا برای تایید بارداری به دنبال مشاوره پزشکی (برای آزمایش خون و ادرار) باشید چگونه نتایج تست بارداری نمک را بخوانیم ؟ بر اساس باورهای رایج، اجازه دادن به مخلوط نمک و ادرار برای مدتی می تواند به ارائه نتایج کمک کند نتیجه آزمایش نمک مثبت، مخلوط را شیری یا پنیری نشان می دهد. در برخی ممکن است ادرار کف آلود شود.

شما ممکن است کیت های تست بارداری بدون نسخه را در نظر بگیرید که به صورت آنلاین یا در داروخانه ها موجود است. پزشک شما همچنین می تواند با آزمایش نمونه خون و ادرار یا از طریق سونوگرافی بارداری را بررسی کندکیت های تست بارداری خانگی مقرون به صرفه، قابل اعتماد هستند و نتایج را در چند دقیقه ارائه می دهند . آنها وجود هورمون hCG را در ادرار تشخیص می دهند . گاهی اوقات، ممکن است به نتایج آزمایش مثبت یا منفی کاذب منجر شود. برای به دست آوردن یک مطالعه دقیق، ممکن است آزمایش ادرار بارداری را قبل از یک هفته پس از قاعدگی انجام دهید . همچنین، آزمایش را با استفاده از اولین ادرار در روز انجام دهید، زیرا دارای بالاترین سطح هورمون های بارداری است.

اگر مشکوک به بارداری هستید، بهتر است با پزشک مشورت کنید. ممکن است علائم اولیه بارداری مانند درد شکم، خستگی، هوس یا بیزاری به غذا، حالت تهوع صبحگاهی، تکرر ادرار، تیره شدن ناحیه آرئول و موارد دیگر را تجربه کنید که می تواند نشانه بارداری باشد همچنین در صورت عدم قاعدگی برای دو دوره متوالی و منفی بودن تست بارداری خانگی به پزشک مراجعه کنید .بر اساس افسانه های رایج رومانیایی ، پاشیدن نمک روی یک زن باردار بدون اطلاع او می تواند جنسیت کودک را نشان دهد. اگر زن ناگهان بینی خود را بمالد دختر است. و اگر زن لب پایین خود را بمالد پسر است. به یاد داشته باشید که این هیچ پشتوانه علمی ندارد.

سوالات متداول

۱. آیا خانم هایی که عوارض بارداری قبلی دارند می توانند تست بارداری نمکی را امتحان کنند؟استفاده از تست حاملگی نمک برای تایید بارداری، صرف نظر از سابقه پزشکی زن، توصیه نمی شود. این تست ها فاقد اعتبار هستند و ممکن است نتایج گمراه کننده ای ارائه دهند آیا تست بارداری نمکی می تواند سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم را تشخیص دهد؟ خیر، تست بارداری نمکی روش قابل اعتمادی برای تشخیص سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم نیست. اگر به هر دو مشکوک هستید، بسیار مهم است که به سرعت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید..

خیر، تست بارداری نمک نمی تواند جنسیت را پیش بینی کند. فاقد قابلیت اطمینان و دقت است. به جای تکیه بر این روش، برای تعیین جنسیت با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.۳. آیا می توان از تست بارداری نمک برای پیش بینی جنسیت استفاده کرد؟ تست بارداری نمک خانگی، که در آن نمک با hCG در ادرار مخلوط می شود تا بافتی تغییر یافته یا کشک شده ایجاد کند، می تواند یک روش ارزان قیمت برای تشخیص بارداری باشد. با این حال، هیچ مدرک علمی برای حمایت از آن وجود ندارد. در حالی که آزمایش را می توان برای سرگرمی انجام داد، زیرا آزمایش فقط به دو قاشق چایخوری نمک معمولی، یک نمونه ادرار صبحگاهی و یک فنجان کوچک نیاز دارد، به نتایج نباید اعتماد کرد.

دکمه بازگشت به بالا