برترینهای کسب و کارسلامت

جدیدترین درمان ریزش مو

امروزه میلیون‌ها نفر از مردان و زنان در جهان به دنبال کنترل ریزش مو ارثی هستند و اگر در یک خانواده‌، پدر و مادر دچار این نوع ریزش مو شده‌ باشند، احتمال بروز ریزش موی ارثی در فرزندان نیز وجود دارد. البته با تشخیص ریزش مو ارثی توسط پزشک می‌توان به درمان آن امیدوار بود زیرا روش‌های پیشرفته درمانی، امکان قطع ریزش مو و حتی رشد مجدد مو را فراهم کرده است. اگر شما نیز در پی درمان قطعی ریزش موی خود هستید با ما باشید تا هر آنچه لازم است درباره ریزش مو ارثی بدانید را با هم بررسی کنیم:

The latest hair loss treatment

  • آیا درمان ریزش موی ارثی ممکن است؟
  • انواع روش‌های درمان ریزش موی ارثی چیست؟
  • بهترین دارو درمان ریزش مو ارثی چیست؟
  • درمان ریزش مو ارثی با ماینوکسیدیل ممکن است؟
  • جدیدترین روش درمان ریزش مو ارثی چیست؟

درمان ریزش مو ارثی با دارو

در قدم اول برای درمان ریزش مو ارثی چه باید کرد؟ اولین روش درمان ریزش مو ارثی با دارو، قرص یا محلولی است که به تشخیص پزشک در مراحل اولیه ریزش تجویز می‌شود و کمک زیادی به قطع ریزش مو می‌کند. هرچند شاید امکان درمان قطعی ریزش مو ارثی با دارو امکان‌پذیر نباشد اما توجه کنید که هر چه زودتر اقدام به درمان کنید تا از ریزش بیشتر موهای خود جلوگیری نمایید. در چنین شرایطی فیناستراید مهم‌ترین قرص درمان ریزش مو ارثی است که معمولا پزشک آن را به همراه محلول ماینوکسیدیل تجویز می‌کند. مصرف همزمان این داروها ریزش مو را تا حد زیادی متوقف می‌کند. علاوه براین، لازم است بیش از قبل مراقب موهای خود باشید و از پزشک بخواهید انواع روش‌های مراقبت از مو و نیز بهترین شامپو برای ریزش مو ارثی را با توجه به شرایط خاص شما پیشنهاد دهد.

درمان ریزش مو ارثی با مزوتراپی

یکی از روش‌های درمانی مو که این روزها بسیار موردتوجه قرار گرفته است درمان ریزش مو ارثی با مزوتراپی است. در این روش که روشی موثر برای درمان ریزش موی ارثی است، مواد مزو با استفاده از سوزن‌های مخصوصی که بسیار ظریف هستند به پوست سر تزریق می‌شود. تزریق مواد تقویتی مزو در لایه مزودرم پوست نیاز به دقت بالایی دارد و حتما باید توسط یک متخصص باتجربه انجام شود. علاوه براین، درمان ریزش مو ارثی با استفاده از روش‌های متعدد دیگر نیز امکان پذیر است. برای مثال درمان ریزش مو ارثی با لیزردرمانی و پی آر پی که در ادامه توضیح می‌دهیم و در کنار چنین روش‌هایی درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی، گزینه‌هایی هستند که می‌توانید با مشورت پزشک خود انتخاب کنید.

درمان ریزش مو ارثی با پی ار پی

یک از جدیدترین درمان‌های ریزش موی ارثی روشی است به نام پی آر پی که انجام آن روشی بسیار موثر است. اما درمان ریزش مو ارثی با prp چگونه انجام می‌شود؟ در این روش ابتدا یک نمونه خون از شما گرفته می‌شود، سپس نمونه در آزمایشگاه بررسی می‌شود. پس از آن پلاکت‌هایی که از نمونه خون شما استخراج شده اند در مراحل بعد به پوست سر شما تزریق می‌شوند. معمولا پی آرپی به تعداد جلسات درمان زیادی نیاز دارد اما پس از مدتی ریزش مو کاملا قطع شده و موها تقویت خواهند شد.

درمان ریزش مو ارثی با جراحی

آخرین و اما جذاب‌ترین درمان ریزش موی ارثی شامل انواع جراحی کاشت مو است. در صورتی که تاکنون هر گونه تجربه درمان ریزش مو ارثی را داشته اید به نتیجه مطلوب خود نرسیده‌اید بهتر است به سراغ بروید. این روزها درمان ریزش مو ارثی با جراحی طرفداران زیادی دارد زیرا روش‌های کاشت مو دیگر مانند گذشته طولانی مدت، دردناک و دشوار نیستند. در روش‌های جدید کاشت مو ابزارهای دقیق استفاده می‌شود که نه تنها دقت کاشت را افزایش داده، بلکه سرعت استخراج گرافت‌های مو را نیز تسریع بخشیده است. بله، انواع درمان ریزش موی ارثی شامل درمان با دارو، prp، مزوتراپی و جراحی است. بله، تزرق مواد مزو به لایه میانی پوست سر باعث افزایش گردش خون و تقویت فولیکول مو می‌شود.

زالودرمانی باعث افزایش گردش خون روی پوست سر می‌شود اما ارائه‌ی روش به نام NFP در ایران، همگام با به کارگیری آن در کشورهای پیشرفته صورت می‌گیرد و به نوعی، آخرین روش غیر جراحی با بالاترین کارآیی آزموده شده در درمان ریزش مو با استفاده از پلاکت‌های خون و سلول‌های بنیادی خود فرد است که در تکمیل روش PRP به بیماران عرضه می‌شود.

دکتر ماهور طباطبایی، از پیش‌کسوتان روش درمانی PRP در ایران که سال‌ها قبل و در کلینیک تخصصی پوست و مو آراکس با ارائه‌ی خدمات PRP در ایران برای اولین بار، تحولی جدید در زمینه‌ی درمان ریزش مو را باعث شد، در زمینه‌ی اهمیت این روش درمانی می‌گوید: «همه بیماران مبتلا به ریزش مو به هر علتی از جمله طاسی مردانه، طاسی در زنان، ریزش‌های ارثی و حتی ریزش موهای سکه‌ای که تاکنون به درمان‌های دیگر جواب نداده‌اند، کاندید درمان با متد NFP هستند.»

این پزشک در زمینه‌ی مزایای این روش نسبت به روش PRP که سال‌هاست به عنوان یک درمان موثر شناخته می‌شود، می‌افزاید: «مزایای استفاده از NFP نسبت به تزریق PRP به تنهایی، هم در خصوص نتایج مضاعف و هم در کاهش تعداد دفعات انجام کار است، بطوریکه انجام یک بار NFP بیش از انجام دوبار PRP نتیجه‌بخش بوده و در بیمارانی که شرایط وخیم‌تری داشته و یا خواستار انجام تقویت بیشتر برای فولیکول‌های مو هستند، در شروع و یا ادامه‌ی درمان‌های قبلی پیشنهاد می‌شود.»

طاسی و ریزش مو یک مشکل و عارضه‌ی جهانی است که طبق آمار ۴۰% آقایان در سن ۴۰ سالگی و ۸۰% آنها در سن ۶۰ سالگی و در خانم‌ها ۳۰ % در سن ۴۰ سالگی و ۴۵% در سن ۶۰ سالگی مبتلا به به این مشکل هستند. به گفته‌ی انجمن ریزش موی آمریکا، طاسی بر روابط بین فردی و همچنین زندگی حرفه‌ای افراد مبتلا به آن تاثیر می‌گذارد و حتی بسیاری به دلیل این مشکل، زندگی شخصی و زناشویی آنها تحت تاثیر قرار گرفته و در مواردی دچار افسردگی و بحران‌های روحی و مشکلات خانوادگی شده‌اند.

دکتر ماهور طباطبایی درباره‌ی تاریخچه‌ی راهکارهای درمانی این مشکل در دهه‌های اخیر و پیشرفت‌های جدید می‌گوید:‌ «در گذشته اعتقاد بر این بود که صرفا تحت تاثیر هورمون و ژنتیک است اما اخیرا به این نتیجه رسیده‌ایم که علت ریزش مو، مولتی فاکتریل (چند عاملی) است و عواملی مانند استرس، تغذیه‌ی نامناسب، رژیم غذایی، استرس‌ها و آلودگی‌های محیطی، آب و هوا، تروما (مانند تصادف)، عمل جراحی، مهاجرت، برخی از داروها و برخی از بیماری‌ها می‌تواند درکنار وجود زمینه‌ی ارثی (ژنتیک)، موجبات ریزش مو را فراهم کند.

تا همین اواخر روش‌هایی مانند داروی موضعی ماینوکسیدل، داروی خوراکی فیناستراید و روش‌های جراحی کاشت مو، جزء درمان‌های اصلی محسوب می‌شدند. اما با شروع قرن جدید راهکارها و روش های جدید همچون PRP نیز جهت درمان ریزش مو به کمک مراجعین آمده است. روش‌های بازسازی‌کننده مانند PRP، ابتدا در درمان بافت‌های آسیب‌دیده‌ی اسکلتی و مفاصل مورد استفاده واقع شد و پس از یک دهه ورود این روش به حوزه‌ی پوست و مو، تحول عظیمی را در درمان بیماری‌های پوست و مو بوجود آورد.» به گفته‌ی دکتر طباطبایی، با این روش پس از حداقل ۶ هفته از شروع درمان، بیمار می‌تواند شاهد بهبود قابل توجهی در تراکم موها، افزایش رشد و ضخامت مو و کاهش ریزش مو باشد.

گفتنی است روش درمان قطعی ریزش موی NFP هم‌اینک در کلینیک آراکس عرضه شده که به عنوان پیشرو در ارائه خدمات پزشکی در دو دهه گذشته، جزء اولین مراکز گسترش و انجام روش‌های نوین درمانی و زیبایی پوست و مو در ایران همچون PRP بوده است. پیش از انجام هر یک از روش‌های سنتی درمان ریزش موی ارثی بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر به فکر برطرف کردن مشکل ریزش ریش هستید، بهتر است ابتدا نظرات کسانی که کاشت ریش انجام داده‌اند را، بدانید. کاشت ریش می‌تواند ایده خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند ظاهر بهتری داشته‌باشند و اعتماد…

ایران یکی از کشورهایی است که انجام عمل‌های جراحی زیبایی مانند کاشت مو در آن بسیار رایج است و نه تنها ایرانی‌ها خود متقاضی انجام انواع جراحی‌های کاشت هستند، بلکه هر ساله از کشورهای دیگر نیز… با اینکه چند مورد را می‌توان به عنوان عوارض کاشت ابرو نام برد، اما به طور کلی این جراحی یک فرآیند بسیار کم‌خطر است. درواقع خطرات کاشت ابرو فقط برای درصد کمی از افراد و آن‌هم…

دکمه بازگشت به بالا