برترینهای کسب و کاربین الملل

ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا

افرادی که قصد سفر به کانادا را دارند، راه تقریبا دشواری را در پیش دارند. برای سفر به کانادا باید بسته به هدف خود از سفر مدارکی مورد نیاز را تهیه کنید.یکی از آسان ترین راه ها دریافت ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا است. قبل از سفر به کانادا بهتر است از مطلع شوید. به طور کلی پیش از سفر به هر کشوری باید اطلاعاتی کلی درباره شرایط کشور، هزینه ها و قوانین جاری در کشور مقصد اطلاعات کسب کنید.

کشور کانادا برنامه های مهاجرتی متنوعی را برای علاقه مندان زندگی در این کشور تدارک دیده است. مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، جاب آفر کانادا و برنامه اکسپرس اینتری امکان پذیر است. همچنین انواع ویزاهای کاری، ویزای تحصیلی کانادا و از همه محبوبتر و پرتقاضاتر، برای افرادی که واجد شرایط هستند فراهم است. بسته به هدف شما از سفر مدارک مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد.

برای مثال اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارید باید دارای نمره زبان انگلیسی یا فرانسه قابل قبول داشته باشید. و از پرتقاضاترین رشته های تحصیلی در این کشور هستند. اگر قصد دریافت ویزای کاری کانادا را دارید باید با ارسال مدارک و تجربیات و سوابق کاری خود با یک کارفرمای کانادایی مذاکره کرده و از سمت او دعوت به کار شوید. با در دست داشتن دعوتنامه کاری و تهیه مدارک لازم می توانید برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام نمایید.

ویزای توریستی کانادا نیز با هدف بازدید کوتاه مدت از کانادا و دیدار اقوام، درمان و یا شرکت در کنفرانس و یا نمایشگاه درخواست می شود. برای موفقیت در دریافت ویزای توریستی کانادا باید دارای سابقه سفر خوبی بوده و پیشینه کیفری نیز نداشته باشید. ویزای توریستی کانادا به شکل مولتی صادر می شود و متقاضی می تواند در هر بار ورود تا 6 ماه در کانادا حضور داشته باشد. یکی دیگر از روش های سفر به کانادا دریافت پاسپورت کشور دیگری مانند دومینیکا است. که درادامه به چگونگی انجام آن می پردازیم.

شرایط دریافت ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا

اخذ ویزای کانادا دشواری های خود را دارد، از مشکلات کمبود یا نقص در مدارک گرفته، تا نداشتن تمکن مالی برای هزینه های سفر. به همین جهت متقاضیان ترجیح می دهند آسانترین و کم دردسرترین روش را برای اخذ ویزای کانادا پیش رو داشته باشند. دریافت ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا یکی از روش های آسان اخذ ویزای کانادا است.

درباره دومینیکا

دومینیکا جزیره ای در دریای کارائیب است. ساکنان این کشور به زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند. این جزیره سابقا یکی از مستعمره های انگلیس بوده و به تازگی اعلام استقلال کرده است. به همین جهت یکی از مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا سفر به انگلیس بدون نیاز به اخذ ویزا است.

دریافت پاسپورت دومینیکا دارای مزایای بسیاری است که یکی از آنها اخذ ویزای کانادا با میباشد. برای دریافت پاسپورت دومینیکا کار سختی در پیش ندارید، حتی نیاز نیست در این کشور زندگی کنید. می توانید با سرمایه گذاری در دومینیکا فرصت دریافت پاسپورت این کشور را به دست آورید. یکی از کشورهایی که با داشتن پاسپورت دومینیکا می توانید بدون نیازبه اخذ ویزا به آن سفر کنید کشور کانادا است.

با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیشتر از 140 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید. افرادی که علاقه مند هستند بی دردسر به نقاط مختلف دنیا سفر کنند می توانند از امتیاز داشتن پاسپورت دومینیکا بهره ببرند. کانادا جزو کشورهایی است که متقاضی سفر به این کشور می تواند با داشتن پاسپورت دومینیکا بدون نیازبه ویزا به آن سفر کند و دریافت ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است. بنابراین دریافت ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است. با پاسپورت دومینیکا می‌توانید تا 3 ماه یا در نهایت 180 روز به کانادا سفر کرده و در آنجا بمانید. پاسپورت دومینیکا امکان دریافت ویزای مالتی کانادا را به راحتی به شما می دهد.

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

برای دریافت شهروندی یا پاسپورت دومینیکا مراحل زیر را باید انجام دهید:

1.تکمیل فرم های مربوطه و دریافت شماره پرونده

2.ارسال و تهیه مدارک خواسته شده

3.بعد از بررسی پرونده و انجام تحقیقات بر روی کیس از طرف دولت نامه ای مبنی بر اعلام نظر بر روی پرونده اعلام میشود

4.بعداز تایید پرونده متقاضی میبایست هزینه های درخواست شده را به حساب دولت واریز کند و سپس پاسپورت خود را دریافت نماید

اگر قصد سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا با پاسپورت دومینیکا را دارید با ما تماس بگیرید.

کدام یک از اعضای خانواده را می‌توان تحت پوشش قرار داد؟

بر اساس قوانین این کشور، افراد زیر واجد شرایط هستند:

  • همسر فرد متقاضی
  • فرزند فرد متقاضی که کمتر از ۱۸ سال دارد.
  • فرزندی که به طور کامل توسط والدینش حمایت می‌شود، ۱۸ تا ۳۰ ساله است و از ۱۸ سالگی نیز در یک مجموعه آموزشی معتبر تحصیل کرده است.
  • دختر مجرد 30 ساله‌ای که با والدین خود زندگی می‌کند و تحت حمایت کامل آن‌هاست.
  • فرزندی که مشکل جسمی یا ذهنی داشته و به طور کامل توسط والدین حمایت می‌شود.
  • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگی که بالای ۵۵ سال داشته و با متقاضی اصلی زندگی می‌کنند و تحت حمایت کامل او قرار دارند.

علاوه بر اعضای گفته شده فرزندان جدید شهروندان دومینیکا نیز می‌توانند بدون پرداخت مبلغی اضافی، شهروندی کشور دومینیکا را دریافت نمایند. نام کشور کانادا همواره در میان فهرست کشورهایی که ایرانی‎‌ها تمایل زیادی به سفر و بازدید از این کشور دارند، وجود داشته است. کشوری که مردمانش نه به اندازه آمریکایی‎ها دچار نظام سرمایه داری شده ‎اند و نه به اندازه اروپایی‎ ها سرد و بی‎روح اند.

از چه روش‎هایی می‎توان ویزای کانادا را دریافت کرد؟

اگر متقاضی دریافت ویزای کانادا باشید، حتماً دوست دارید بدانید که در صورت داشتن چه شرایطی این ویزا به شما تعلق می‎گیرد. ویزای کشور کانادا به شکل توریستی، تحصیلی و کاری صادر می ‎شود. افرادی که متقاضی ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور هستند، با هدف تحصیل کوتاه مدت یا بلند مدت اقدام می ‎کنند.

این افراد باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند و همچنین باید از یک مدرسه، دانشگاه یا مؤسسه‎ ای معتبر دعوت‌نامه‌ای رسمی مبنی بر ادامه تحصیل در آن کشور را داشته باشند (پذیرش). به طور معمول بعد از ارسال مدارک، پاسخ درخواست ویزا در بازه زمانی 1 تا 6 ماه ارائه خواهد شد. افراد دیگری هم هستند که می‎توانند از طریق شغلشان ویزای کشور کانادا را دریافت کنند.

در این روش باید توسط هر محلی که افراد برای کار انتخاب کرده‌اند برای آن‌ها دعوت‎نامه رسمی مبنی بر نیاز به شغل و تخصص این افراد صادر شود. برای دریافت ویزای کانادا از این طریق نیز فرد متقاضی باید مدرک زبان‏ های انگلیسی یا فرانسه را داشته باشد. یکی دیگر از رایج‎ترین راه‎ های دریافت ویزای این کشور ویزای توریستی است. این ویزا برای افراد با هدف بازدید کوتاه مدت از این کشور صادر می ‎شود. فرد متقاضی که بتواند این نوع ویزا را دریافت کند، می‎تواند با هر بار ورود تا سقف 6 ماه، در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای کانادا

با توجه به این که کشور کانادا مقصد مهاجران بسیاری از تمام کشورهای جهان بوده است، به یک باره در سال 2019 تعداد و آمار درخواستی ویزا برای کانادا بیش از پیش افزایش یافت. افزایش بی سابقه درخواست پناهندگی در سال 2019 توسط ایرانیان به واسطه داشتن ویزای توریستی یا تحصیلی، موجب عدم اعتماد کنسولگری و سفارت کانادا جهت صدور ویزا برای ایرانیان شد.

کار به جایی رسیده بود که دادگاه‏ های این کشور مملو از ایرانی‏ هایی بود که می‏ خواستند به هر ریسمانی چنگ بی ندازند و درخواست پناهندگی بدهند تا در این کشور زندگی کنند. از همان سال هم قوانین این کشور برای گرفتن ویزای کانادا بسیار دشوار شد و آمار ریجکتی پرونده‌های ایرانی افزایش یافت. بسیاری از ایرانیان با سابقه داشتن چندین ویزای شنگن و ویزای انگلستان و سفرهای پی در پی نیز موفق به دریافت ویزای کانادا نشدند.

روشی منحصر به فرد برای دریافت ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا آنقدر سخت شده که گرفتن آن برای متقاضیان تبدیل به آرزو شده است. حتی در حال حاضر هم که شرایط کرونا تغییر کرده است و کشورهایی مانند کانادا دروازه خود را به روی گردشگران و احیاناً مهاجران گشوده‎اند، باز هم همان قوانین سخت برای گرفتن ویزای این کشور در حال اجرا هست.

حتی در مواردی مشاهده شده است که شخص متقاضی ویزای این کشور تمام مدارکش از جمله مدارک مالی و شغلی‎اش آماده بوده، اما این کشور درخواست او را برای ویزا قبول نکرده است. در این میان افرادی با شغل‎های کلیدی مانند پزشکی، مهندسی و متخصصانی هم وجود دارند که نتوانسته‎اند با تخصصشان دروازه این کشور را به روی خود باز کنند.

با همه این‎ها و با وجود شرایط سختی که برای گرفتن ویزای این کشور وجود دارد، هنوز هم می‎توان کورسوی امیدی به گرفتن ویزا داشت. یکی از راه‌های دست یافتن به ویزای کانادا اقدام از طریق ویزای توریستی با داشتن پاسپورت دومینیکا است. یعنی همین که فرد متقاضی بتواند مدارک توریستی خود را کامل کند، بیشتر راه را طی کرده است.

مدارک توریستی تنها شامل بیمه مسافرتی، برنامه سفر، رزرو هتل و بلیت پرواز و دعوت‎نامه (که از طرف اقوام درجه یک یا شرکت‌های معتبر صادر شده باشد) می‎شود. این ویزا در کمتر از دو هفته طبق قوانینی که سایت اداره مهاجرت کانادا برای دریافت ویزا اعلام کرده است، برای فرد صادر می‎شود.

این ویزا ده ساله است و در دست داشتن آن به این معنا است که فرد می‌تواند ده سال با خیال آسوده در این کشور تردد داشته باشد بدون این که با مشکل قانونی مواجه شود. در واقع، برای این که فرد بتواند این ویزا را دریافت کند، پیش از آن باید موفق به دریافت پاسپورت کشور دومینیکا شده باشد. کسی که و شهروندی آن را به دست می‎آورد، می‏تواند ویزای ده ساله کانادا را بگیرد و این به این معناست که به مدت ده سال بدون هیچ مشکلی می‎تواند به کانادا تردد داشته باشد.

دومینیکا کجاست؟

حالا که شرایط دریافت ویزای کانادا را دانستید، شاید دوست داشته باشید بدانید که دومینیکا جزیره‎ای است که در دریای کارائیب واقع شده است. جزیره‎ای که ساکنانش به زبان‎های انگلیسی و فرانسه صحبت می‎کنند. گرفتن پاسپورت این جزیره شرایط سخت و پیچیده‎ای ندارد؛ یعنی، تنها در مدت کمتر از شش ماه بدون نیاز به مدرک زبان، سوابق مدیریتی و حضور فیزیکی صادر می‎شود.

دومینیکا تنها کشوری در دنیا است که برای صدور پاسپورت به ایرانیان مشکلات پیچیده‎ای ندارد. فقط تابعیت ایرانی داشتن با قصد تجارت بین‎المللی برای این کشور کفایت می‎کند. کشورهای دومینیکا و سنت کیتس، سنت لوسیا و گرنادا جزو کشورهایی در جهان هستند که از طریق سرمایه‌گذاری تابعیت آن کشور را در مدتی بسیار کوتاه اعطا می‎کنند.

با توجه به تحریم‎های صورت گرفته در حال حاضر تنها کشوری که ایرانیان می‏توانند اقدام به دریافت پاسپورت آن از طریق سرمایه‎گذاری یا کمک بلاعوض کنند، دومینیکا می ‎باشد. در واقع، داشتن پاسپورت این کشور به معنای زندگی کردن در این کشور نیست، بلکه تنها راهی است که رفتن و اقامت به کشورهای دیگر مانند کانادا را هموار می‌کند.

دو اصطلاحی هستند که این روزها در کنار هم زیاد قرار می‎گیرند. از آنجا که راه ورود به کانادا از این جزیره کوچک، می‎گذرد، بهتر است اگر راه‎های دیگر برای وارد شدن به کانادا را امتحان کرده اما نتوانسته اید پاسخ مثبت بگیرید، این راه قانونی را هم امتحان کنید و علاوه بر داشتن تابعیت مادام العمر دومینیکا که امکان سفر به سراسر اروپا بدون ویزا را به شما می‎دهد، ویزای چند بار ورود 10 ساله کانادا را نیز دریافت کنید.

پس از دریافت پاسپورت دومینیکا باید در آنجا زندگی کنم؟

برای اخذ شهروندی کشور دومینیکا از راه سرمایه گذاری هیچ گونه شرط اقامتی ذکر نشده حتی متقاضیان پاسپورت، نیازی به بازدید از این کشور برای حفظ شهروندی نخواهند داشت. به علاوه همواره تمدید پاسپورت دومینیکا بدون قید و شرط برای تمامی شهروندان امکان پذیر است.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا