ایده های خلاقانه برای ست کردن پلاک اسم با سایر زیورآلات

ایده استفاده از جواهرات برای فصل های مختلف

با تغییرات هر فصل همانطور که روند لباس پوشیدن تغییر می کند، سبک استفاده از جواهرات و مدل پلاک اسم طلا جدید نیز باید تغییر کند. در فصل های مختلف سال باید قطعات مختلف جواهرات را متناسب و هماهنگ با اکسسوری های متناسب با حال وهوای آن فصل استفاده کنید. به طوری که پوشیدن دستبندی که در زمستان دوست داشتید و از آن استفاده می کردید معقول به نظر نیاید. با بررسی اخرین مدها وترندها میتوان فهمید که چه نوع زیورآلاتی به روز بوده و در چه فصل هایی استفاده می شوند. در فصل بهار میتوان کریستال های ساده ویا آویزه های جذاب را که با زنجیر تزئین شده اند با رنگ رزگلد امتحان کنید و حالتی رنگارنگ را برای زیورآلات خود ایجاد کنید.

در فصل تابستان میتوان از گوهر های رنگارنگ الهام گرفته از دریا مانند مروارید و صدف زیور آلات را تهیه و استفاده کرد. درحالت عادی برای بیرون رفتن در یک روز گرم تابستانی میتوانید، از گردنبندی با دانه های تسبیح مانند و یا صدف مانند به همراه لباس روشن تابستانی استفاده کرد و برای رفتن به مهمانی از یک دستبند مرواریدی بهره برد. در فصل برگ ریزان پاییز برای جلوه بهتر زیورآلات خوب است که از جواهراتی با رنگ های نارنجی، سبز تیره و یا آبی استفاده کرد.

اگر میخواهید که مدل ساده تری داشته باشید بهتراست از گردنبندهای کم زرق و برق دار استفاده کرده تا شیک تر به نظر برسید. برای شیک تر به نظر رسیدن و مجلسی بودن میتوان از گردنبند وگوشواره مرواریدی هم استفاده کرد. در فصل زمستان میتوان از گوشواره های ساده تری که به لباس هم گیر نمی کند استفاده کرد. با توجه به این تعریف گوشواره ها وگردنبندهای مرواریدی میتوانند گزینه مناسبی برای استفاده در این فصل باشند.بر طبق تعاریف مختصر بالا میتوان اینگونه بیان کرد که زیورآلات مرواریدی در هر فصلی میتواند گزینه مناسبی برای استفاده باشند و زیبایی حیرت انگیزی را به فرد ببخشند.

جواهرات مناسب فصل بهار و تابستان:

در ابتدا به بررسی چند نکته درمورد استفاده از جواهرات در تابستان وبهار می پردازیم که عبارتنداز:

نکته اول: هماهنگی با رنگ جواهرات در این فصول اهمیت دارد. فصل های بهار و تابستان، فصول رنگ های روشن اند. زرد، نارنجی، قرمز، تمام این رنگ ها بیانگر حال وهوای ایجاد این دو فصل است. نه تنهااین سه رنگ بلکه رنگ های سبز و آبی نیز در تابستان میتوانند دارای جلوه وظاهر زیبایی باشند. بهتر است در تابستان جواهراتی را استفاده کنید که دارای سنگ های قیمتی رنگی تری باشند و برای جلوه زیباتر میتوان گردنبندی از مهره های رنگی همان سنگ را استفاده و تهیه کرد.از سنگ هایی که می توانند مناسب این فصول باشند میتوان به یاقوت کبود و یاقوت قرمز اشاره کرد.

نکته دوم: در تابستان پوست بدن بیشتر نمایان است. به طوریکه وقتی در زمستان و پاییز یقه لباس و آستین بدن را بیشتر پوشانده بود، در تابستان و بهار پوست بیشتر نمایان است. برای جلوه بیشتر گردنبند بر روی گردن میتوان از مدل های لایه ای آن استفاده کرد و زیبایی خیره کننده ای را به نمایش گذاشت. گردنبندهای طلا که درخشان بوده و برق می زند را بیاویزید. برای لایه لایه کردن گردنبند باید توجه داشت که باید چندین زنجیر طلایی و سنگ های مشابه را در اندازه های مختلف داشته باشید. فقط توجه داشته باشید که از نظر شباهت سنگ ها در یک گروه قرار بگیرند.در غیر این صورت ممکن است که نامناسب به نظر برسند. برای مثال گردنبند با لایه بندی ۳ یا۴ می تواند مناسب باشد.

نکته سوم: دستبند میتواند دستان را زیباتر جلوه دهد. در تابستان وبهار به دلیل کوتاه بودن آستین بلوزها میتوان از دستبندهای رنگی و زیبا بهره برد. برای فصل تابستان هم دستبند نازک و هم دستبند ضخیم بخرید. حتی میتوانید در کنار یک یا چند دستبند رنگی دستبندی دارای پلاک اسم بپوشید. با توجه به تعاریف بالا پوشیدن دستبندهای مهره ای دارای سنگ های رنگی میتواند گزینه ای مناسب باشد.

نکته چهارم: تناسب داشتن جواهرات خود با اکسسوری های دیگر اهمیت اساسی دارد. به عنوان مثال میتوانید از پا بند یا حلقه های انگشتان پا برای زیبایی بیشتر استفاده کنید. و جدای از آن از کلاه وعینک آفتابی متناسب با جواهرات و اکسسوری ها بهره ببرید. باید توجه داشته باشید که حتی یک عدم تطابق کوچک می تواند ظاهر شمارا لطمه دار کند.

نکته پنجم: خرید جواهرات دارای ظاهر گل مانند میتواند در این فصول انتخاب مناسبی باشد. تابستان وبهار دو فصل با نشاط و دارای هیجان و شادی در طبیعت می باشند و طرح های گل کاملا درآن تجلی دارد و مورد توصیف قرار می گیرد. بهتراست در این فصول از انگشتر و دستبند و آویزهای دارای گل استفاده کنید تا بهترین مطابقت را با فصل داشته باشد.

نکته ششم: درآخر آزمایش کردن سبک وطرح های مختلف اهمیت ویژه ای دارد. میتوانید طرح ها ونقش های مختلف را امتحان کنید و سبکی خاص و منحصر به فرد را حتی برای خود ایجاد کنید. برای مثال میتوان؛ گوشوارهای نخی و سوزنی را در یک گوش امتحان کرد. ویا ترکیب دو سبک مختلف از جواهرات مانند کلاسیک ومدرن و…

جواهرات متناسب فصل پاییز و زمستان:

  • نکته اول: الماس یکی از بهترین جواهراتی است که میتوانید در فصل زمستان از آن استفاده کنید. کاربرد جواهرات والماس بسیار زیاد است. با انواع لباسها ست می شوند. درنتیجه بهتر است برای خرید گوشواره و انگشتر الماس برای فصل زمستان سرمایه گذاری کنید. در این فصل به دلیل پوشیدن لباس هابا یقه های پوشیده بهتر است از گردنبند الماس استفاده نکنید.
  • نکته دوم: در این فصل به دلیل پوشیدن لباس های ضخیم زمستانی استفاده از گردنبند و یادستبند جلوه زیبایی ندارد اما میتوانید به جای آنها از انگشتر استفاده کنید. فصل زمستان مناسب است برای پوشیدن انگشترهای بزرگ. حلقه های کوچک در فصل پاییز و زمستان مورد توجه قرار نمی گیرند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که در طول زمستان از انگشترهای بزرگ استفاده کنید.
  • نکته سوم: علاوه بر انگشتر بزرگ بهتر است از گوشواره های بزرگ هم در این فصل کمک بگیرید. بهترین گزینه برای گوشواره در پاییز و زمستان حلقه های بزرگ و یا سبک و استایل فشن مد ها می باشد. گوشواره های بزرگ زیبایی صورت را نمایان می کند و دارای گل میخ ها و حلقه های زیبا باشد.
  • نکته چهارم: در فصل زمستان مناسب است از طرح های زمستانی و در فصل پاییز از طرح های پاییزه استفاده کنید. جواهراتی مانند طرح های برگ پاییزی و دانه برف ها از زیباترین جلوه ها برخوردارند. این دسته از جواهرات اگر چه ساده به نظر می رسند ولی در واقع به نوبه خود بسیار جالب و زیبا هستند.
  • نکته پنجم: در فصل پاییز و زمستان بهتر است ازجواهرات با جنس های پلاتین یا نقره استفاده کرد. با توجه به اینکه پلاتین گران ترین ولوکس ترین نوع جواهر است درنهایت میتوان برای سرمایه گذاری آینده این نوع جواهرات را انتخاب نمود. از طرفی دیگر با خرید نقره به دلیل قیمت مناسب تر آن میتوان قطعات بیشتری از زیور آلات راتهیه و تنوع بالاتری را داشت.الماس در کنار پلاتین بسیار ارزشمند است ولی به دلیل هزینه بالا امکان استفاده الماس به راحتی وجود ندارد.

در هنگام خرید پلاک اسم نقره به چه نکاتی توجه کنیم؟

·         پلاک اسم فارسی یا انگلیسی؟

ابتدایی ترین سؤالی که در هنگام خرید پلاک اسم با آن مواجه می‌شوید این است که می‌خواهید حروف پلاک فارسی باشند یا انگلیسی. بگذارید کمک‌تان کنیم. پلاک اسم انگلیسی معمولا جذبه و نمایی خاص دارد که رایج تر است و بیشتر افراد پلاک‌های با حروف انگلیسی را می‌پسندند مخصوصا خانم ‌ها پس اگر به دنبال خرید پلاک اسم برای یک خانم هستید، انتخاب پلاک اسم انگلیسی راه حل خوبی دیده می‌شود.

البته آویزهای پلاک اسم فارسی و گردنبند‌های اسم فارسی جدیدا مورد استقبال قرار گرفته اند و توانسته اند طرفداران زیادی جذب کنند. بنابراین اگر کار خاص با جلوه ای ویژه و در عین حال بروز می خواهید بهتر است پلاک اسم فارسی را از خاطر نبرید.

·         پلاک اسم باید چه وزن و ابعادی داشته باشد؟

پلاک اسم به طور معمول از جنس نقره یا طلا است به همین دلیل موضوع وزن در آن اهمیت زیادی دارد. پلاک اسمی که بتواند علاوه بر مقرون به صرفه بودن، ظرافت و کیفیت بالایی داشته باشد در انتخاب نخست قرار دارد. پلاک اسم استاندارد چه برای آقایان و چه برای خانم‌ها به طور معمول باید بین 3 تا 7 سانتی متر عرض و طول داشته باشد. همچنین وزن پلاک نباید از یک حد استاندارد بالاتر باشد.

·         پلاک اسم ساده یا ترکیب شده؟

در انتخاب پلاک اسم می‌توانید به جای یک اسم، دو اسم را ترکیب کنید و یا عاشقانه تر و جذاب ترش کنید و اول اسم خودتان و همسرتان را در یک پلاک بگنجانید. البته یک طراح حرفه ای می تواند با طراحی یک طرح ظریف اسم هر دوی شما را به شکلی ادغام شده در هم تولید کند به صورتی که وزن و ابعاد آن نیز بالا نرود و زیایی و جلوه خاص خود را از دست ندهد. این نوع پلاک ها برای هدیه کردن به همسر یا کسی که دوستش دارید، انتخابی مناسب است. هدیه پلاک اسم و ترکیب اسم شما و همسرتان نشانه ای از عشق بوده و می‌تواند سالها زیبایی و جذابیت داشته باشد.

اگر خواهان جاودانه کردن اسم تمامی اعضای خانواده به شکل یک پلاک اسم هستید، پلاک اسم ترکیبی بهترین گزینه است.

·         ایده های جدید تر در انتخاب پلاک اسم

تنها گزینه برای خرید گردنبند، پلاک اسم نیست و میتوان از دیگر زیورآلات شخصی سازی شده نیز برای انتخاب پلاک و … استفاده کرد. می توانید هر چیز دیگری را متناسب با سلیقه تان به شکل گردنبند در بیاورید؛ از تاریخ آشنایی تان گرفته، تا متن یا شعر خاص و یا هر جمله خاطره انگیز دیگری. همچنین نیاز نیست فقط به پلاک یا گردنبند محدود شوید. بلکه می توانید از گوشواره اسم، دستبند چرمی اسم و یا انگشتر اسم نیز استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا