برترینهای کسب و کارجامعه

راهنمای خرید گوشواره طلا

چگونه مناسب ترین گوشواره را انتخاب کنیم؟

سلیقه شما

هنگام خرید یک قطعه جواهر (به خصوص گوشواره و گردنبند چشم زخم طلا) سلیقه و ذائقه ی شما نقش به سزایی در انتخاب و تصمیم گیری بر عهده دارد. سلیقه ی شما بر اساس تصورات و تصاویر دور کودکی شکل می گیرد و سپس در بزرگسالی تکوین پیدا می کند. محل زندگی ، فرهنگ، تاریخ، مراودات  دوستانه، رسانه ها و خوانده ها و شنیده ها ذائقه ی شما را شکل می دهند و خصوصیات منحصر به فرد شخصیتی شما آن را کامل می کنند. اما آیا سلیقه، به تنهایی می تواند راهنمای درستی برای انتخاب یک قطعه جواهر باشد؟

مقاله پیشنهادی: انتخاب سنگ چشم و نظر مناسب گوشواره میخی

صنعت مد

در هر فصل، طراحان بزرگ و نامدار دنیای مد، مدل های جدیدی به بازار ارائه می کنند که این مدل ها به سرعت در میان سلبریتی ها و اشخاص معروف، همچنین عامه ی مردم فراگیر می شوند. توصیه ی ما برای داشتن بهترین انتخاب این است که علاوه بر به روز بودن و استفاده از طراحی های جدید به سلیقه‌ی شخصی خود احترام بگذارید که می تواند وجه تمایز شما از دیگران باشد.

آناتومی صورت برای انتخاب گوشواره

شکل صورت شما در انتخاب مناسب ترین گزینه، بسیار تأثیر گذار است و جزو عواملی است که حتما باید در نظر گرفته شود. انتخاب درست می تواند ویژگی های مثبت فیزیکی شما را بیشتر به رخ بکشد و به  برطرف کردن ایراد های احتمالی یا کم رنگ تر کردن آن ها کمک کند.

راهنمای انتخاب گوشواره مناسب بر اساس شکل صورت:

قانون اصلی این است که شما دقیقا باید مدل هایی را انتخاب کنید که متضاد فرم صورت شما هستند.

گوشواره مناسب صورت‌های بیضی شکل

در صورت های بیضی شکل پهنای ناحیه ی پیشانی درست به اندازه ی پهنای استخوان گونه هاست و در ادامه صورت از استخوان گونه ها به سمت چانه باریک می شود که در نهایت این حالت یک فرم بیضی به صورت می دهد. خانم هایی با صورت بیضی شکل می توانند  اشکال مختلفی از گوشواره را استفاده کنند اما یکی از بهترین فرم ها برای صورت های بیضی، همان فرم بیضی ولی با شکلی در جهت عکس صورت شماست.

گوشواره مناسب صورت‌های گرد

تشخیص صورت های گرد بسیار آسان است و درست منطبق بر نام خود هستند. در این فرم پهن ترین قسمت صورت در راستای استخوان گونه هاست که با حرکت به سمت بالا و پایین چهره (پیشانی و فک) صورت به تدریج باریک می شود. گوشواره های زاویه دار و کشیده در کنار صورت های گرد بسیار زیبا دیده می شود، گوشواره هایی با پهنای کم یا متوسط بسیار برازنده و زنانه هستند.

گوشواره صورت های قلبی شکل

در صورت های قلبی شکل پیشانی پهن تر از استخوان گونه هاست و به علاوه گونه ها همراه با چانه یک شکل مخروطی را تشکیل می دهند(صورت به سمت پایین باریک می شود). گوشواره های کشیده با اشکال منحنی و پیچ و خم دار  برای این صورت ها مناسب هستند. این گوشواره ها به متعادل کردن فرم صورت و جلب توجه دیگران به سمت چشم ها و گونه ها کمک می کنند.

گوشواره مناسب صورت های مربع شکل

پهنای چهره در صورت های مربع شکل از پیشانی به سمت گونه ها و از گونه ها به سمت چانه زیاد تغییر نمی کند. گوشواره های بلند و کشیده و آویزان و هم چنین حلقه ای بیشترین تجانس با صورت های مربع شکل را دارند. بهترین گزینه نوع گرد و منحنی است که خطوط و حالات چهره را نرم تر و ملایم تر می کند.

گوشواره برای صورت های باریک یا مستطیلی

صورت های مستطیلی همان طور که از نامشان پیداست حالت کلی صورت های مربع شکل را دارند اما از آن ها کشیده تر هستند. گوشواره های آویزی و دراز در کنار این صورت ها آن ها را کوتاه تر نشان می دهند. بهترین گزینه گوشواره های دراز با انتهای منحنی است ( برای مثال قطره ای ) که استخوان گونه ها را برجسته تر می کند و همچنین به صورت، نرمی و ملایمت می بخشد.

گوشواره برای همه‌ی اشکال صورت

اگر در مورد شکل صورت خود مطمئن نیستید و یا یک گوشواره ی پر کاربرد برای موقعیت های مختلف لازم دارید، بهترین گزینه گوشواره های نگینی هستند. درخشش و برق این گوشواره ها ظاهر شما را چشمگیر می کند و ظاهر غیر رسمی و معمولی شما را به ظاهری برازنده و تجملی  تبدیل می کند.

نکته ی آخر اینکه در انتخاب گوشواره حتما سلیقه و شخصیت خود را در نظر بگیرید. گوشواره ی شما حتی می تواند حالتی بازیگوشانه داشته باشد و فراموش نکنید که هر گوشواره یک بیانیه در رابطه با شخصیت شماست. گوشواره ها می توانند به شما ظاهری شوخ یا رسمی ببخشند و بیان کنند که شما متمایل به طراحی های مدرن تر هستید و یا از نقوش سنتی و بومی لذت می برید.

راهنمای خرید آنلاین یا حضوری گوشواره طلا

شما باید قبل از انتخاب گوشواره مناسب خود، تحقیقات کافی انجام دهید و در مورد ترجیحات خود کاملاً مطمئن باشید. در اینجا به ترتیب به نکات و اصول مشخص خرید گوشواره طلا اشاره شده است.

·         در مورد هزینه مورد نظر خود از قبل تصمیم بگیرید:

اصولا اصلی‌ترین نگرانی هر خانم در هنگام انتخاب یک گوشواره طلا به صورت حضوری یا آنلاین، قیمت آن است. بنابراین در نظر گرفتن میزان هزینه‌ای که می‌توانید خرج کنید، می‌تواند به شما در دسته‌بندی و انتخاب صحیح کمک کند.

·         ساختار چهره خود را در نظر بگیرید:

در هنگام انتخاب گوشواره طلا به خصوص برای استفاده روزانه، باید شکل و ساختار چهره خود را نیز در نظر بگیرید. چرا که گاهی یک جفت گوشواره طلا می‌تواند صورت شما را باریک‌تر، پهن‌تر و یا حتی کشیده‌تر جلوه دهد. اگر چهره‌ای گرد دارید، باید به سراغ گوشواره‌های طلا میخی بلند یا آویزی بروید. اگر چهره‌ای مربعی دارید، می‌توانید به دنبال گوشواره‌های طلا حلقه‌ای یا میخی گرد بروید. در صورت داشتن چهره‌ای قلبی شکل، گوشواره‌ای آویزی به فرم اشک برای شما مناسب است. انتخاب مدل مناسب گوشواره نشان‌دهنده هوشمندی شما است، چرا که می‌تواند زیبایی چهره شما را دو چندان کند.

·         هماهنگ‎ترین مدل گوشواره را انتخاب کنید:

قبل از انتخاب گوشواره طلا برای استفاده روزانه یا مهمانی، ابتدا به کمد لباس خود نگاهی بیندازید. سعی کنید هماهنگی لازم را بین مدل گوشواره انتخابی و لباس مورد نظر خود برقرار کنید. برخی از خانم‌ها گوشواره‌های ظریف را ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر به دنبال نمونه‌های پر زرق و برق‌تر هستند. در مورد گوشواره‌های مورد استفاده روزانه، مدل‌های میخی بهترین انتخاب هستند؛ زیرا در عین سبکی و داشتن راحتی لازم حتی در هنگام حمام رفتن، از تناسب و هماهنگی زیادی با سبک لباس‌های مختلف برخوردار هستند.

·         به دنبال بهترین سبک گوشواره برای خود باشید:

بعضی از خانم‌ها به گوشواره‌های طلا ساده علاقه دارند، در حالی که برخی دیگر گوشواره‌های طلا همراه با الماس را دوست دارند. در مورد انتخاب گوشواره‌های ترکیبی کار شما آسان است، زیرا طیف گسترده‌ای از انواع سنگ‌های قیمتی و مروارید وجود دارد. اما باید از اصل و با کیفیت بودن سنگ به کار رفته مطمان شوید. اصولا ترکیب مناسبی از سنگ و فلز در یک گوشواره، می‌تواند به زیبایی چهره شما بیافزاید.

·         میزان خلوص طلای به کار رفته در گوشواره را در نظر بگیرید:

معمولا در مورد خلوص طلا از واحد عیار استفاده می‌شود و در حال حاضر گوشواره‌های طلا در قالب ۱۴، ۱۸، ۲۲ و ۲۴ عیار به فروش می‌رسند. هر چه عیار طلا بالاتر باشد، خلوص آن نیز بالاتر است. برای اطمینان از خلوص بالا گوشواره طلا خود، باید به دنبال ضمانت از طرف برندهای معتبر باشید.

·         یک فروشنده جواهرات آنلاین معتبر پیدا کنید:

فروشنده‌ای را انتخاب کنید که در وب‌سایت خود علامت گواهی اعتبار دارد. یک فروشنده جواهرات آنلاین معتبر مزایایی مانند گارانتی ضمانت کالا و شرایط بازگشت مرسوله دارد. در این صورت اگر گوشواره طلا انتخابی شما گران و یا دارای عیار بالایی باشد، مطمن هستید که در صورت عدم رضایت، قابل تعویض است.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا