اقتصادی

اختصاص ۱۲۰ میلیون یورو برای ساخت لاستیک‌سازی بارز لرستان

اخبار ما/لرستان مدیرعامل شستا در الیگودرز گفت:۱۲۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی برای احداث کارخانه لاستیک‌سازی بارز لرستان تامین شده است.

ابراهیم بازیان امروز ۲۷ اردیبهشت ماه در بازدید از طرح احداث کارخانه لاستیک‌سازی بارز لرستان با بیان اینکه یکی از مزیت‌های شرکت شستا سرمایه‌گذاری و بهره‌وری از تمامی ظرفیت‌های منطقه‌ای است، اظهار کرد: کارخانه لاستیک‌سازی الیگودرز ظرفیت تولید سالانه پنجاه هزار تن تایر مختلف اعم از رادیال تمام سیمی باری، اتوبوسی و کامیونتی معادل ۸۴۰ هزار حلقه را دارد.

وی از اختصاص ۱۲۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی برای طرح احداث کارخانه لاستیک‌سازی بارز لرستان خبر داد و افزود: این اعتبار تامین شده است.

مدیرعامل شستا در الیگودرز گروه صنعتی بارز را نامی آشنا و شناخته شده برای مردم برشمرد و با بیان اینکه  در این مجموعه بیش از ۳۰ درصد لاستیک کشور تولید می‌شود، تصریح کرد: به زودی  ۳۰ میلیون یورو از تسهیلات ارزی برای شروع کار، کارخانه لاستیک‌سازی الیگودرز پرداخت می‌شود.

بازیان گفت:  فاز اول طرح لاستیک‌سازی الیگودرز تا ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و در فاز نخست، ۱۵ هزار تن لاستیک تولید خواهد شد.

در ادامه بازدید از لاستیک سازی بارز لرستان، محمد خدابخشی، نماینده مردم  الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمین مورد نیاز جهت تولید ۵۰ هزار تن لاستیک، تسطیح  و حدود ۶۰ هزار کامیون خاکبرداری انجام شده است، افزود: این مجموعه تولیدی لاستیک بارز نقش مهمی در اشتغال‌زایی و جلوگیری از خروج ارز دارد و از اولویت‌های سفر هیات دولت به لرستان است.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا