لباس مناسب برای سفر به دبی

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم بستن چمدان و بردن وسیله برای سفر کاملا باید کاربردی باشد و متناسب با شهر و کشور، فصل و تعداد روزهایی که قرار است در آنجا سپری کنید انتخاب شود پس با ما همراه باشید تا استایل و لباس مناسب سفر به دبی را بررسی کنیم. دبی شهری کاملا لیبرال است، اما شهروندان متعهد به اسلام هم دارد. اغلب افرادی دیده می‌شود که سعی می‌کنند محافظه کار باشند و در پوشش خود دقت بیشتری کنند.

آیا یک توریست می‌تواند در دبی ماشین اجاره کند و رانندگی کند؟

بله گردشگران می‌توانند با دریافت گواهینامه بین‌المللی در کشور خود و همراه داشتن آن در دبی، اجاره خودرو لوکس در دبی رانندگی کنند. همچنین لازم است پیش از سفر به دبی با قوانین رانندگی در این شهر آشنا شوید تا از برخورد با مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

توریست از هر جای دنیا باید سعی کند که به اعتقادات افراد محلی آن کشور احترام بگذارد؛ البته دبی به دلیل این که سال‌ها توریستی شده است، کاملا مشرف به اعتقادات مردم دنیا است؛ بنابراین با هر نوع پوششی در آنجا ظاهر شوید با اعتراضی آنچنان مواجه نخواهید شد.

اما با توجه به یکسری مسائل برای حفظ امنیت خودتان هم که شده است سعی کنید بیش از حد باز و نامتعارف لباس نپوشید.

حجاب در دبی اجباری نیست و محدودیتی وجود ندارد؛ اما بهتر است در مناطق بومی نشین آنچنان کوتاه و چسبان نپوشید؛ چرا که بومیان حجاب کامل و بلندی بر تن دارند و از نقاب گاهی استفاده می‌کنند که به آن ابایا می‌گویند. اما شما بر به عنوان توریست برای استفاده از آنها هیچ اجباری بالا سرتان نیست.

مردان هم می‌توانند تیشرت، شلوارک یا شلوار بپوشد. اما مثل هر کشوری اگر با لباس‌های محلی ظاهر شوید با استقبال مردم روبرو خواهید شد.

اما یکسری اصول کلی دارند؛ مثلا اینکه تا زانو باشد بهتر است، خیلی تنگ و چسبان نباشد، بهترین است چاک نداشته باشد و بیش از حد کوتاه نباشد.

همان‌طور که می‌دانید فصل تاثیر زیادی در انتخاب استایل و لباس مناسب سفر به دبی دارد؛ مثلاً یکی از بهترین فصلی که می‌تواند برای مسافرت دبی انتخاب کنید زمستان است که بهتر است یک ژاکت نازک یا کش بافت به همراه داشته باشد.

یا اگر تابستان را برای سفر به دبی انتخاب می‌کنند لباس های نازک تابستانی به همراه داشته باشید.

لباس مناسب مساجد و اماکن مذهبی دبی

رای بازدید از مساجد مانند هر کشور دیگری در خاورمیانه ممکن است با تذکر حجاب روبرو شوید به‌خصوص در دبی که گاهی مردم راحت به خود حق تذکر به افراد و نوع پوشش آنها می‌دهد.

برای بازدید از اماکن مذهبی دبی بهتر است شلوار یا دامن بلند همراه داشته باشد.

همچنین یک روسری برای پوشش سر همراه خوبی برایتان می‌تواند باشد.

آقایان هم می‌توانند تیشرت و شلوار بپوشد.

استایل سافاری در کویر دبی

اگر سافاری کویر دبی را می‌خواهید امتحان کنید در روزهای سفرتان، می‌تواند جین، کتانی و تیشرت استفاده کنید. البته بهتر است تیشرت شما آستین بلند باشد. شما قرار شد شتر سواری کنید یا پیده روی و کارهای دیگری کنید.

در روز درست است که در آنجا هوا گرم است اما به هیچ عنوان پوشیدن شلوارک و تیشرت آستین کوتاه به شما پیشنهاد نمی‌شود.

همچنین در شب همراه خود یک ژاکت هم داشته باشید به دلیل اینکه در ساعات شب آنجا هوا کمی سردتر می‌شود.

رستوران و کافی شاپ در دبی

برای رستوران و کافه بهتر است لباس‌های شیک و نیمه رسمی همراه خود ببرید.

حتما یک کفش پاشنه بلند، فلت یا صندل همراه خود داشته باشد.

اما گاهی رستوران‌‌ها، به خصوص پنج ستاره نوع لباس مشخص شده‌ای دارند اما برای اطمینان خاطر خودتان، یک دست لباس و شیک در چمدان خود قرار دهید.

لباس مناسب سواحل در دبی

برای سواحل، استخر و شنا کاملاً آزاد هستید. می‌توانید بیکینی، مایو، لباس شنا و هر چیز دیگری که دوست دارید بپوشید.اما حواستان باشد با این لباس‌ها به جز ساحل در جای دیگری حتی در مسیر هتل خود ندیده نشوید. به هیچ عنوان هم در سواحل کامل برهنه نشوید.

استایل و لباس مناسب سفر به دبی در کلاب

اگر به یک کلابی قصد رفتن داشته باشد بهتر است، بدانید که زنان در پوشش خود در کلاب دست بازی دارند و می‌توانند لباس‌های کوتاه و دامن، تاپ و… آزادانه انتخاب کنند.

همچنین از هر نوع کفشی که علاقه دارید می‌توانید استفاده کنید.

اما اگر تابستان را انتخاب می‌کنید به هر دلیلی برای سفرتان به دبی، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

لباس‌های بلند، گشاد و نخی بپوشید؛ چون هوا در آنجا ۴۵ درجه می‌رسد.

اما در زمستان آب و هوای خنک‌تری پیش روی شماست. در روز هوا گرم است و شب هوا خنکتر است. حالت کلی هوا بین ۱۷ تا ۲۰ درجه سانتیگراد است. شلوار جین و ژاکت برای شب می‌توانند آیتم‌هایِ ضروری برای شما باشد.

آشنایی با پوشش بومیان دبی

برای اینکه در طول سفر خود راحت بگردید بهتر است تا پوشش خود را مشابه بومیان آن منطقه انتخاب کنید. با این حرکت دیگر تابلو نخواهید بود و احساس بسیار راحت‌تری نیز خواهید داشت. این موضوع در مورد سفر به دبی نیز صدق می‌کند. دبی شهری در امارات است که یک کشور اسلامی محسوب می‌شود. با اینکه این روزها بیشتر جمعیت دبی را مهاجران تشکیل می‌دهند اما باز هم دین و سنت‌های رایج در آن اسلامی است. به همین دلیل توصیه می‌شود توریست‌ها لباس‌های ساده‌ای را در طول سفر خود به دبی بپوشند که مناسب آب و هوای گرم و فرهنگ این مقصد گردشگری باشد.

زنان می‌توانند لباس‌های تابستانی، دامن، تاپ، شلوار جین، شلوارک بپوشند. مردان نیز می‌توانند لباس‌های راحتی مثل پیراهن، تی شرت، شلوارک و شلوار جین را انتخاب کنند. همچنین پوشیدن لباس‌های محلی این روزها در دبی با استقبال توریست‌ها مواجه شده است. از این رو می‌توانید لباس محلی دلخواه خود را خریداری کنید و آن‌ها را به راحتی در طول سفر خود بپوشید. این لباس‌ها امروزه سبک مدرنی نیز به خود گرفته‌اند.

انواع پوشش‌ها در مکان‌های مختلف در دبی

اصلی‌ترین موضوع برای اینکه گردشگران بتوانند مناسب‌ترین لباس را در تور دبی انتخاب کنند این است متناسب با مکانی که قرار است بروند لباس بپوشند. انواع لباس‌ها با توجه به هر موقعیتی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال نوع پوشش در مرکز خرید با سافاری باید فرق کند. از جمله این موارد عبارتند از:

برخی از مساجد در دبی توسط گردشگران مورد بازدید قرار می‌گیرد. زنان باید شلوار یا دامن بلندی در این بازدید بپوشند. همچنین به همراه داشتن روسری برای پوشاندن موی سر را فراموش نکنید. مردان نیز باید توجه داشته باشند تا تی‌شرت آستین کوتاه و یا شلوارک در مساجد نپوشند.

این سافاری‌ها با  فعالیت‌هایی مانند شتر سواری، سوار شدن بر چهارچرخه و پیاده‌روی بر روی تپه‌های شنی همراه خواهد بود. در این مکان‌ها توصیه می‌کنیم تا لباسی خنک ترجیحا با جنس نخ و پنبه و گشاد بپوشید. همچنین سعی کنید تا لباس‌های آستین کوتاه و یا شلوارک نپوشید. زیرا به احتمال زیاد ساعت‌های زیادی را زیر آفتاب خواهید بود و دچار آفتاب سوختگی می‌شوید.  از طرفی دیگر شب‌های کویر بسیار سرد می‌شود. پس یک ژاکت یا شال گرم را با خود به همراه داشته باشید.

توریست‌ها بدون هیچ محدودیتی می‌توانند لباس شنا و مایو در سواحل دبی بپوشند. اما ناگفته نماند که پوشیدن مایو فقط در محدوده ساحل مخصوص شنا مجاز است. مردم نمی‌توانند در هیچ کجای دبی به غیر از ساحل یا استخر لباس شنا بپوشند.

  • پوشش در رستوران‌ها و کافه‌های دبی

اگر به یک رستوران فست فود می‌روید پیشنهاد می‌کنیم لباسی اسپورت و راحت برای پوشیدن انتخاب کنید. اگر اهل رستوران‌های شیک و بین‌المللی هستید که تعداد آن‌ها در دبی زیاد است بهتر است تا لباسی شیک و به نسبت رسمی به همراه داشته باشید.

  • پوشش در کلاب‌های شبانه دبی

کلاب‌های شبانه بسیار متنوعی در دبی وجود دارند. خانم‌ها باید از کفش‌های زنانه در این مکان‌ها استفاده کنند. همچنین مردان نیز باید بدون شلوارک و کفش ورزشی وارد آن شوند و به تفریح در آن بپردازند.

پوشیدن چه لباس‌هایی در دبی توصیه نمی‌شود؟

با اینکه دبی شهری بسیار آزاد و توریستی است اما همان‌طور که بارها گفته شد باید در انتخاب نوع پوشش دقت کرد و در هر مکانی لباسی متناسب با آن مکان را پوشید. توصیه می‌شود تا خانم‌ها به غیر از سواحل دبی در هیچ جا آن شلوارک و یا دامن‌های خیلی کوتاه نپوشند. همچنین پوشیدن لباس‌های بسیار نازک و بدن نما نیز توصیه نمی‌شود.

این به معنای نپوشیدن لباس‌های آستین کوتاه و یا شلوارک نیست. بلکه سعی کنید تا در کوتاه بودن آن‌ها بیش از حد زیاده‌روی نکنید. مردانه نیز می‌توانند در خیابان‌ها و گشت‌های شهری شلوارک و تی‌شرت‌های آستین کوتاه بپوشند. اما بهتر است شورت‌های کوتاه را برای ساحل نگه دارید.

آیا در سفر به دبی احتیاجی به لباس زمستانی خواهید داشت؟

زمستان در دبی از ماه دسامبر تا مارس می‌باشد. اما زمستان در آن چیزی شبیه به آنچه تصور می‌کنید نیست. کاپشن‌های گرم و خزدار زمستانه در دبی کاربرد چندانی ندارد. چرا که این فصل بسیار ملایم (درجه حرارت بین ۱۷ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد) سپری می‌شود. به همین دلیل به همراه داشتن ژاکت‌های سبک پاییزی، کاپشن‌های چرمی، شال یا روسری نازک و … کافی خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا