برترینهای کسب و کارعمومی

وینیل چیست؟

وینیل یا اتنیل ( ethenyl ) یک ماده شیمیایی از نوع اتیلن است. وینیل را می توان با سایر عناصر ترکیب کرد و ترکیبات وینیلی به دست آورد؛ از معروف‌ترین ترکیبات وینیلی، پلی وینیل کلراید یا پی وی سی PVC می باشد که دارای کاربرد بسیار وسیع نیز می باشد.

وینیل علاوه بر اینها در صنعت ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ لوله های پی وی سی، پوشش‌های بام وینیل، استفاده از وینیل با برای پوشش کف و پوشش دیوارها از موارد کاربرد وینیل می باشد.

چاپ وینیل

چاپ وینیل نوعی چاپ دیجیتال هست که از وینیل پشت چسب‌دار برای تبلیغات استفاده می شود. همچنین وینیل دارای انواع مختلف است که در ادامه توضیحات در مورد آنها صحبت می کنیم.
وینیل‌ها با توجه نوع چسب و ضخامتی که دارند در جاهای مختلف کاربرد خاص خود را دارند.

-از چاپ وینیل و نصب وینیل برای روی ماشین، اتوبوس، قطار، ایسوزو، کامیون، وانت، ون، ، شیشه مغازه ها، چسباندن روی زمین و ستون می توان استفاده برد.
-علاوه بر اینها وینیل بر روی بسیاری از مواد غذایی، بهداشتی و همچنین سایر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. باید گفت که کلیه محصولات پشت چسبدار از وینیل استفاده می کنند. مشتریان عزیز می توانند از طریق سایت مرکز کپی در هر ساعت از شبانه روز سفارش خود را ثبت نمایند.

چاپ وینیل چیست ؟

-وینیل نام تجاری محصولات پشت چسبدار می باشد که از پی وی سی تولید می شود؛ ضخامت وینیل با میکرون تعیین می گردد.
-ضخامت‌های موجود در ایران برای وینیل اصولاً از 50 تا 120 میکرون می باشد.
-وینیل ها در برابر پاره شدن دارای مقاومت بالا و داری خاصیت ضد آب نیز هستند.
-وینل ها ضد خش بوده و قابلیت شستشو با انواع شوینده ها را دارد.
-وینیل به دلیل اینکه در تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار می گیرد با دستگاه‌های چاپ Outdoor و اکوسالونت چاپ می شوند.
-البته با دستگاه‌های چاپ فلت بد هم می شود وینیل را چاپ نمود.
-برای چاپ وینیل نیاز به دستگاه‌های چاپ 150 سانت یا بالاتر می باشد.
-برای اینکه چاپ وینیل دارای کیفیت برتر شود باید هد دستگاه چاپ دارای کیفیت بالا باشد. لازم به ذکر است دستگاه های اکوسالونت دارای کیفیت چاپ وینیل برتر می باشند.
-شاید تا به حال برای شما سوال پیش آمده باشد که تفاوت چاپ وینیل با چاپ استیکر در چیست که در ادامه به آن می پردازیم:

وینیل یا استیکر وینیل چیست

تفاوت وینیل با استیکر

باید عنوان کنیم که وینیل و استیکر با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و در واقع وینیل همان استیکر است که در ایران برخی آنرا با نام تجاری وینیل و برخی با نام مصرفی استیکر عنوان می کنند.
یعنی در خرید و فروش بین کشورهای دیگر بیشتر با عنوان وینیل خوانده می شود. از متریال وینیل نمونه های چینی، اروپایی، ترکیه ای، تایوانی، کره ای و ایرانی وجود دارد که با توجه به موارد مصرف از نوع های مختلف آن استفاده می شود. ارائه بهترین قیمت کپی در شیراز ارائه شده در آن کاملاً قابل اطمینان است.

دکمه بازگشت به بالا