بین الملل

پرچم رژیم صهیونیستی در سرتاسر آلمان به آتش کشیده شد

رسانه‌های محلی به نقل از پلیس و مقامات گزارش دادند، مردم به نشانه اعتراض در چندین شهر آلمان، پرچم رژیم صهیونیستی را پاره و آن را به آتش کشیدند.

به گزاش اخبار ما، پیشتر پرچم‌ رژیم صهیونیستی را به نشانه همبستگی و در واکنش به حملات حماس در محوطه بیرونی برخی سالن‌ها و برخی ساختمان‌های عمومی آلمان قرار داده بودند؛ اما مردم معترض روز دوشنبه این پرچم‌ها را پاره کردند و به آتش کشیدند.

طبق گزارش راشا تودی، پلیس آلمان در گفت‌وگو با روزنامه بیلد عنوان کرد: مردی که در دهه ۵۰ زندگی خود است، در شهر پیرنا آلمان پرچم اسرائیل را پاره کرد، اما افسران جلوی او را گرفتند. همچنین پرچم اسرائیل در شهرهای دیگر نظیر ماینتس، ارفورت، اشترالزوند و اشتاده به پایین کشیده شد.

شهردار شهر اشتاده گفت: من حملات به سالن‌های شهر را عمیقا محکوم می‌کنم و امیدوارم پلیس تحقیقات مربوطه را در این خصوص انجام دهد و البته علی‌رغم این حملات، ما به نشانه همبستگی به برافراشتن پرچم اسرائیل در سالن‌های تاریخی شهر ادامه خواهیم داد.

همچنین در مواردی دیگر مثل شهر شورین، پلیس از شناسایی یک پسر ۱۷ ساله عراقی خبر داده که سعی در پاره کردن و آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی را داشته است.

طبق قوانین آلمان، اهانت به پرچم‌ها یک «جرم کیفری» محسوب می‌شود و مجازات آن می‌تواند سه سال زندان را در پی داشته باشد.

چندی پیش به ساکنان یهودی شهر مونیخ آلمان گفته شده که نمادهای خود را که بیانگر «اسرائیل» است، از بیم نگرانی از انجام اقدامات تلافی جویانه در نتیجه جنگ در اراضی اشغالی مخفی کنند.

جامعه یهودیان مونیخ در خبرنامه خود نکته‌های امنیتی را برای اعضای این جامعه و در نتیجه تشدید درگیری‌ها در منطقه خاورمیانه منتشر کرد و از آن‌ها خواسته تا نمادها و نشانه‌های مذهبی را مخفی کنند.

این سازمان همچنین در خبرنامه خود نوشت: مراقب باشید، رفتار نامحسوس داشته باشید و از تظاهرات طرفداران فلسطین و از به نمایش گذاشتن عمومی نمادهای اسرائیلی و یهودی دوری و خودداری کنید.

علاوه بر این، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان هفته گذشته ضمن آنکه فعالیت گروه حامی فلسطین موسوم به «صامدون» را ممنوع اعلام کرد، مدعی شد که اعضای این گروه «اقدامات حماس» را در خیابان‌های آلمان جشن گرفته‌اند.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد یازدهمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا