برترینهای کسب و کارعمومی

کاهش سر و صدا با پنجره سه جداره

در یک پنجره سه‌ جداره، هر قاب، حاوی سه عدد شیشه است. قطعات شیشه توسط یک فضای نگهدارنده انرژی، جدا شده و سپس به طور محکم بسته شده تا هوا و رطوبت را بیرون نگه دارد. گفته می‌شود که فضای اضافی میان قطعات شیشه، سر و صدا را کاهش خواهد داد و عایق ‌بندی بهتری را فراهم می‌ کند.

به طور کلی اکثر افراد با پنجره دوجداره و کاربرد و ساختار آن آشنا هستند اما زمانیکه از پنجره سه جداره صحبت به میان می آید افراد کمی با آن آشنایی کامل دارند. در این مقاله ما شما را با این نوع از پنجره آشنا می‌کنیم و سعی می‌کنیم برای شما برخی سوالات را که، قبل از خرید پیش می‌آید پاسخ دهیم.

پنجره سه جداره عملا یک پنجره دو جداره upvc است که یک شیشه اضافه دارد. اما چرا باید به پنجره دو جداره یک شیشه اضافه کرد؟ هدف از سه جداره کردن پنجره‌ها، مقابله با سر و صدا و برودت و حرارت است.
پنجره دو جداره مانند پنجره سه جداره مقاومت بسیار بالایی در برابر سروصدا و گرما و سرما دارد. اما این مقاومت حد و حدی دارد.
شما کجا زندگی می‌کنید؟ بَرِ یک خیابان شلوغ مرکز شهر، یا در یک کوچه نه‌چندان شلوغ ؟ آیا اطراف شما ماشین‌های سنگین حرکت می‌کنند؟ پنجره دو جداره عملا یکی از بهترین‌ها در کنترل سر و صدا هستند، اما در محیط ‌های بسیار پر سر و صدا مانند محیط‌های صنعتی، یک شیشه به میان دو جدار شیشه‌ای پنجره اضافه می شود به این وسیله حجم سر و صدای به وجود آمده را کنترل می‌کنند.

این پنجره ها پنجره هایی هستند که شامل سه لایه شیشه با میزان انتشار کم و یا جریان آهسته هوا هستند که بین آنها معلق است. این نوع پنجره ها که از عایق کاری بالایی برخوردار هستند. اولین بار در سوئد معرفی شدند. امروزه، شیشه های سه جداره را اغلب در پروژه های جدید ساخت و ساز در سراسر ایالات متحده و کانادا می توان یافت و این نوع از پنجره ها گزینه ای ایده آل برای صاحبان خانه هایی محسوب می شوند که قصد دارند خانه های قدیمی خود را در برابر آب و هوای سرد مقاوم تر نمایند.

گرچه شیشه های سه جداره کمی گران تر از سایر پنجره های موجود در بازار هستند، اما آنها با استفاده از کدهای ساختمانی، نسبت به پنجره های R-5 یا پنجره های مقاوم در برابر طوفان به دفعات بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

وزارت نیرو همچنین با برنامه ریزی برای خرید شیشه های سه جداره به دنبال گسترش استفاده از پنجره ها در ساخت و سازهای ساختمانی است.

البته نوع و ضخامت شیشه‌های به کار رفته در این پنجره‌ها بسیار مهم است. در برخی مدل‌های پنجره سه جداره، بهبود عایق سر و صدا عملا با شیشه سه جداره تنها حدود ۷% صورت می‌پذیرد. این عدد حدی مایل به صفر در عایق سر و صدا است. اما اگر همین تکنیک را به درستی و با کلاف استاندارد و شیشه‌های بسیار قوی انجام دهید، عایق صدا سه تا ۵ برابر افزایش می‌یابد. این یعنی این که حتی اگر شلوغ‌ترین اتوبان تهران هم در اطراف شما باشد، عملا صدایی از آن را احساس نمی‌کنید.

کیفیت و وزن پنجره های سه جداره

اما در کیفیت این پنجره نیز مسائلی تأثیرگذار هستند. این پنجره‌ها عملا از وزنی بیش از پنجره‌های دوجداره برخورداند و همین وزن زیاد می‌تواند در کیفیت آنها در بلند مدت تأثیرگذار باشد. البته این به آن معنا نیست که خرید و نصب یک پنجره سه جداره می‌تواند فرسایشی بیش از یک پنجره دو جداره را در پی داشته باشد.
هر چقدر وزن یک المان در ساختمان بالاتر رود، روش نصب آن و همین طور پایدار کردن و با دوام کردن آن نیز سخت‌تر می‌شود. اما هنوز هم پنجره سه جداره از پنجره های آهنی سبک ترند و می توان آن‌ها را یک جایگزین خوب برای پنجره‌های سنتی دانست.

نکته بسیار مهم این است که به واسطه وزن پنجره‌های سه جداره، این پنجره‌ها برای خانه ‌های خیلی قدیمی مناسب نیستند. خانه‌هایی که دیوارها و جدار پنجره‌های آنها، افت سنگینی داشته است،گزینه مناسبی برای نصب پنجره سه جداره به حساب نمی‌آیند. زیرا کار گذاشتن و آب بندی آنها بسیار مشکل و در برخی موارد غیر ممکن است.

پنجره سه جداره به همراه دیوارهای عایق

دیگر نکته‌ای که باید برای پنجره‌های سه جداره در نظر گرفت آن است که افرادی که به دنبال این دسته از پنجره‌ها می‌گردند عملا به سر و صدا حساسیت زیادی دارند. از این رو ما پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر خرید پنجره‌های سه جداره، دیوار‌های خانه را نیز عایق صوتی کنند تا از امکان عایق بودن صدای بسیار بالای این پنجره‌ها بهره ببرند.

مزایای پنجره های سه جداره

این پنجره ها، به طور معمول با چسب پلی سولفاید نصب می شوند و دارای مزایای گسترده ای هستند.

 • سفت و سخت تر و بادوام تر از پنجره های سنتی هستند.
 • پنجره های سه جداره دارای خاصیت عایق بندی ویژه ای هستند. به خصوص در مناطقی که هوای به شدت سرد دارند استفاده از این پنجره ها می تواند پاسخگوی مبارزه با هوای سرد باشد.
 • آنها همچنین در برابر تراکم مقاوم بوده و باعث کاهش انتقال صدا می شوند.
 • سه لایه بودن شیشه شیشه های سه جداره و استفاده از سیلیکاژل شیشه دوجداره همچنین امنیت را افزایش می دهد. چرا که شکستن پنجره های ضخیم تر سخت تر از پنجره های تک لایه سنتی و پنجره های دوجداره جدید است.
 • شیشه های سه جداره در مقایسه با پنجره های معمولی و دو جداره، صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی پدید می آورند.
 • این پنجره ها می توانند گرمازدگی نسبی را کاهش دهند که این خود به نوعی افزایش راحتی حرارتی در داخل منزل محسوب می شود.
 • جهت کاهش هزینه ها می توان از پنجره های دو جداره و شیشه های سه جداره متناسب با جهت گیری ساختمان استفاده کرد. فریم های توخالی عایق را هنگام نصب پنجره خود در نظر بگیرید، زیرا می توانند عملکرد آنها را افزایش دهند، این عمل می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود.
 • بدلیل سه جداره بودن، امنیت آن در برابر عوامل خارجی بیشتر است.
 • شیشه سه جداره نسبت به شیشه دوجداره عایق بندی بهتری نسبت به صوت دارد.

معایب پنجره های سه جداره

مانند هر مصالح ساختمانی دیگری، این پنجره ها می توانند معایبی نیز داشته باشند.

 •  وزن شیشه سه جداره، موجب مشکلاتی در پروفیل های ضعیف تر لنگه بازشو خواهد شد.
 • عرض لنگه در بازشوی پنجره سه جداره دارای محدودیت است.
 • قیمت شیشه سه جداره، نسبت به شیشه دوجداره گران تر است.
 • در صورتی که دیوار ها از عایق بندی خوبی برخوردار نیستند، استفاده از شیشه سه جداره کارایی ندارد.
 • در صورتی که از لولاهای ضعیف در پنجره سه جداره استفاده شود، با گذشت زمان لنگه بازشو افت پیدا می کند.
 • وزن شیشه سه جداره موجب افزایش بار مرده و اضافی ساختمان خواهد شد.
 • محدودیت در ابعاد درب و پنجره upvc به دلیل ظاهر و شکل شیشه های سه جداره
 • رگلاژ پنجره های upvc که بر روی ان شیشه سه جداره نصب است به مراتب سخت تر می باشد.

شیشه سه جداره در کجا استفاده می شود؟

این پنجره ها غالبا در مناطقی که سرمای زیادی دارد استفاده می شود. به دلیل اینکه عایق بندی حرارتی این نوع پنجره ها بسیار بیشتر از پنجره دوجداره می باشد. در مقابل، افزایش عایق بندی صوتی پنجره های سه جداره در برابر پنجره دوجداره، عددی بین ۳ تا ۷ درصد بوده که تقریبا توسط حواس انسان قابل تشخیص نمی باشد.

در نتیجه می توان گفت این پنجره ها به هیچ عنوان در فضاهای متداول و اکثر فضاهای شهری استفاده ندارند و تنها زمانی نیاز به استفاده از آن ها احساس می شود که نیاز به عایق بندی بسیار زیادی باشد. چنین شرایطی برای تعداد کمی از ساختمان ها وجود دارد و اکثرا استفاده از پنجره دوجداره کافی است.

توضیحات تکمیلی شیشه سه جداره

سوال دیگری که در این باب مطرح میشود این است که ایا می توان پنجره با شیشه دوجداره را با شیشه سه جداره تعویض کرد؟

متاسفانه چنین امکانی در حالت مساعد وجود ندارد زیرا پروفیلی که برای شیشه سه جداره تولید می شود دارای استحکام بیشتر و محلی که شیشه ها قرار می گیرند دارای ابعاد بزرگتری نسبت به پنجره  دوجداره است، اما شما می توانید به وسیله پروفیل های بازسازی عملیات تعویض پنجره قدیمی را انجام دهید.

هر چقدر از مزایای درب و پنجره UPVC بگوییم باز هم نکاتی برای ارائه وجود دارد که یکی از این عجایب امکان انداختن شیشه تک ، دو و سه جداره بر روی این نوع محصول راهبردی می باشد که به دلیل انعطاف در تولید پروفیل هر گونه تغییر دیگری را ممکن می کند.

در درب و پنجره upvc، شیشه سه جداره از سه شیشه به صورت تک جداره تشکیل شده است که بین ان با گاز آرگون و فشار هوا پر شده و جداره سوم در واقع نقش عایق را ایفا می کند و دارا بودن دو اسپیسر سبب گشته است که از شکنندگی پایین تری برخوردار باشد.

سه دلیل عمده برای نصب درب و پنجره با شیشه سه جداره وجود دارد که می توان از امنیت بیشتر ، عایق صوتی و حرارتی بالاتر و مقاومت مناسب تر نستفاوت پنجره دوجداره و سه جداره در چیست؟ مزایا و معایب هر مورد کدام است؟ آیا نیاز است که هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا شیشه سه جداره داشته باشید؟ خانه شما در خیابان پر رفت و آمد می باشد و نیاز به عایق قوی دارید؟ آیا قصد دارید مبلغ قبوض انرژی خود را کاهش دهید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تفاوت های شیشه دوجداره و سه جداره بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بیان کنیم.

بعد از تولید پنجره دوجداره upvc، پنجره سه جداره یو پی وی سی نیز طراحی گردید. ماهیت پنجره های سه جداره همانطور که از نامشان پیداست از سه جداره شیشه تشکیل شده است که درصد صداگیری آن نسبت به دوجداره  بیشتر است.

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد

شیشه‌ های دوجداره از جمله مهم ترین و پرکاربردترین شیشه‌ ها هستند. شیشه‌ های دوجداره همان طور که از نامشان پیداست از دوجداره تشکیل شده اند. به عبارت دیگر این شیشه‌ ها دارای دو پنل شیشه‌ای هستند. این دو پنل شیشه‌ ای با فاصله‌ ای اندک از هم قرار دارند و ما بین آن ها گاز آرگون تزریق می‌ شود. به عبارت دیگر می‌ توان گفت که شیشه‌ های دوجداره از دو لایه شیشه فلوت با فاصله مشخص و تعیین شده به وسیله اسپیسر تشکیل می‌ شوند. این نوع از شیشه‌ ها از عایق بندی مناسب و بالایی برخوردار هستند و با توجه به کیفیت و مزیت هایی که دارد، دارای قیمت مناسبی نیز می باشند.

پنجره سه جداره

شیشه‌ های سه جداره همانطور که از نامشان پیداست، از سه لایه شیشه به جای دو لایه شیشه تشکیل شده اند. این نوع از شیشه‌ ها از سه شیشه تک جداره به اضافه دو اسپیسر تشکیل می‌ شوند. به عبارت دیگر فضای خالی و تهی میان شیشه‌ ها به وسیله اسپیسر ایجاد می‌ شود که ما بین آن ها گاز آرگون برابر با فشار هوای بیرون تزریق می‌ شود. دلیل این که از این نوع از شیشه ها، در مقایسه با شیشه‌ های دوجداره، از یک شیشه و جداره مازاد استفاده می‌ شود، امکان افزایش عایق بندی بیشتر با شیشه سوم است.

از این رو، از شیشه‌ های سه جداره بیشتر در مناطقی که آب و هوای سردی دارند، استفاده می‌ شود. چرا که استفاده از این نوع شیشه‌ ها می‌ تواند تا حد بسیار زیادی از هدر رفت حرارت و برودت جلوگیری کند. علاوه بر این به دلیل این که این شیشه ها، سه جداره هستند، امنیت آنها در برابر عوامل بیرونی و خارجی بسیار زیاد است و عایق بندی صوتی عالی نیز دارند.

در این قسمت از مقاله به بررسی و مقایسه تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره خواهیم پرداخت. شیشه دوجداره دارای دو صفحه شیشه است در حالی که شیشه سه جداره دارای سه جداره می باشد.

در بین شیشه ها گاز آرگون تزریق می شود. هر چه فرآیند دوجداره یا سه جداره کردن توسط ماشین آلات و به دور از دخالت انسانی انجام گیرد، عایق قوی تری خواهید داشت. ضخامت معمول در شیشه های دوجداره 4 و 4 میلی متر می باشد که بین آن ها اسپیسر قرار میگیرد. ضخامت معمول در شیشه های سه جداره 4 و 4 و 6 می باشد که در صورت جمع با اسپیسر ها عدد نهایی 24 می شود.

وزن و عملکرد

پنجره‌ های سه جداره از سه لایه تشکیل شده‌اند. بنابراین عملکرد صوتی بهتری را تضمین می‌کنند. اگر در یک محیط پر سر و صدا زندگی می‌ کنید و در خانه خود به آرامش خاصی احتیاج دارید، سر و صدای کمتری به محیط داخلی شما وارد می‌ شود. پنجره‌ های دو جداره از نظر تعداد لایه کمتر هستند و محافظت کمتری در برابر صدا دارند.

بهره وری از انرژی

از بزرگ ترین دلایل انتخاب پنجره یو پی وی سی و شیشه دوجداره یا سه جداره می توان به وضعیت عایق حرارتی پنجره اشاره کرد. توجه داشته باشید که حدود یک چهارم گرمای خانگی از طریق پنجره ها از بین می رود. بنابراین به حداقل رساندن عایق بندی بسیار مهم می باشد.

هم چنین توجه کنید که در زمستان نیاز به مصرف سوخت های فسیلی برای گرم کردن منزل دارید و در تابستان نیاز به مصرف انرژی برای سرد نگه داشتن منزل خواهید داشت. با استفاده از پنجره های عایق، انرژی کمتری برای سرد یا گرم نگه داشتن منزل نیاز خواهید داشت. نتیجه صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی، هزینه قبض ها کمتر خواهد شد.

شیشه اضافی نه تنها نقش خود را در کاهش اتلاف گرما دارد، بلکه شکاف هوای اضافی نیز دارد که بینشان گاز آرگون یا کریپتون پر می شود تا گرمای منزل شما را حفظ نماید. اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید بهتر است برای بهره وری بهتر از انرژی از پنجره سه جداره استفاده کنید. همچنین اگر در خیابان پر رفت و آمد و شلوغ زندگی می کنید و یا در نزدیکی مدرسه هستید، بهتر است پنجره سه جداره را انتخاب کنید.

کاهش آلودگی صوتی

یو پی وی سی به صورت ذاتی عایق صوتی بسیار قوی می باشد و دلیل آن حفره های داخلی آن است. عایق صوتی پنجره یو پی وی سی نسبت به آلومینیوم بیشتر می باشد و عایق قوی تری می باشد.

توجه داشته باشید که پنجره یو پی وی سی استاندارد عایق صوتی بسیار قوی می باشد و در صورت عدم رعایت الزامات فنی درصد عایق بودن پنجره های شما پایین خواهد آمد. یکی از آیتم های مهم ضخامت شیشه می باشد که تاثیر مستقیم در عایق صوتی خواهد داشت. همچنین هر چه فاصله بین جداره ها افزایش یابد، نتیجه آن کاهش آلودگی صوتی خواهد بود. اگر در مناطق پر رفت و آمد زندگی می کنید و می خواهید از نظر آلودگی صوتی شیشه دوجداره و سه جداره را مقایسه کنید، در نظر داشته باشید که اختلاف قیمت ایجاد شده بین دو نوع شیشه بسیار مناسب می باشد و بهتر است صرفه جویی نکنید و شیشه سه جداره را  انتخاب کنید.

از نظر قیمت

هنگامی که قصد مقایسه دو محصول را دارید، یکی از آیتم های بسیار مهم قیمت است. در این قسمت از مقاله قصد داریم که پنجره دوجداره و سه جداره را از نظر قیمت بررسی کنیم. در صورت اضافه کردن یک تک جداره حدود 60 درصد به مبلغ شیشه ها اضافه خواهد شد.

توجه داشته باشید که هزینه اضافه ای که بابت دو و سه جداره پرداخت می کنیم، به مرور زمان کاهش قبوض انرژی خواهیم داشت. همچنین با خرید پنجره های جدید به مبلغ ساختمان شما افزوده خواهد شد.

نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که اگر نیاز دارید شیشه سه جداره تهیه کنید و اگر قیمت برایتان مهم می باشد، پنجره های دوجداره بهترین انتخاب هستند.

محل استفاده

با وجود این که کاربرد و استفاده شیشه‌ های دوجداره و سه جداره مشابه هم و یکسان است، ولی با این حال، باید گفت که شیشه‌ های سه جداره به دلیل این که از یک جداره بیشتر برخوردار هستند، از میزان عایق بندی بالایی برخوردارند. از این رو، از این نوع شیشه ها، بیشتر در مناطقی که آلودگی بیشتری وجود دارد، استفاده می‌شود.

به ویژه این که در در مناطق صنعتی که میزان آلودگی صوتی در آن بسیار بالا است، استفاده از شیشه‌ های سه جداره در مقایسه با شیشه‌ های دوجداره بیشتر است.

تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره در اجرا و ساخت

ابتدا کلاف مناسب برای پنجره سه جداره تهیه می‌ شود. این کلاف توانایی جای دادن دو اسپیسر و سه شیشه را در خود دارد. شیشه‌ ها در ریل خود قرار می‌ گیرند و کاملا فیت می‌ شوند و بعد با یک پمپ مکش قوی خلع بین شیشه‌ ها به وجود می‌ آید.

سپس با استفاده از گازی خنثی میان این شیشه‌ ها پر می‌شود.
اما در پنجره‌ های دوجداره می‌توان از شیشه‌ های وکیوم شده در کارخانه استفاده کرد. این دسته از شیشه‌ها تقریبا گاز خنثی خود را از دست نمی‌ دهند و کیفیت بالا‌تری دارند.
بهترین کاربرد پنجره سه جداره برای کنترل سر و صدا است و استفاده از آن برای گرما و سرما چندان معنی دار نیست، زیرا سرما که اصلی‌ تری دلیل استفاده از پنجره UPVC است چه در استفاده از پنجره دوجداره و چه در استفاده از پنجره سه جداره به هیچ عنوان به داخل خانه نفوذ نمی‌کند و اساسا ایران تا آن اندازه‌ای سرد نمی‌شود که با پنجره‌های سه جداره بخواهیم جلوی سرمای آن را بگیریم.

نکات مهم هنگام خرید در و پنجره دوجداره و سه جداره

 • در ابتدا باید فضای مورد نظر شما به خوبی و به صورت دقیق توسط کارشناسان اندازه گیری شود. اندازه‌گیری دقیق کمک می‌کند تا محصول به خوبی در دیوار قرار گیرد و فضایی اضافه باقی نمی‌ماند.
 • یکی از نکاتی که هنگام انتخاب در و پنجره دو جداره و سه جداره باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب درست نوع پنجره است. اگر شرایط محیطی و آب و هوایی، سر و صدای محیط، گرما و سرما، آلودگی، گرد و غبار و مواردی از این دست در محیط مورد نظر شما بیش از حد نرمال است باید به فکر در و پنجره سه جداره باشید.
 • مطمئن شوید که به چه پنجره ای احتیاج دارید. مشخص است پنجره سه جداره Upvc هزینه‌ی بیشتری دارد، بنابراین باید مطمئن شوید که به چنین پنجره‌ای احتیاج دارید.
 • در هنگام خرید به جنس شیشه و ضخامت آن توجه کنید. شیشه نباید هیچ خط و خشی داشته باشد و باید کاملا صاف و صیقلی باشد. از طرفی دیگر پیش از استفاده در ساخت در و پنجره، شیشه‌ها باید مرحله شست و شو را گذرانده باشند تا در قسمت میانی در و پنجره لک یا کثیفی باقی نمانده باشد.
 • نوار درزبندی یکی دیگر از مواردی است که باید باکیفیت و مرغوب باشد. بخش قابل توجهی از کارایی در و پنجره دو جداره و سه جداره به این نوار بستگی دارد و باید انعطاف پذیری کافی را داشته باشد.
 • مطمئن شوید که در ساخت در و پنجره از یراق آلات مرغوب استفاده می‌ شود، یراق آلات نامناسب می‌ تواند کیفیت محصول نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا پنجره‌ سه جداره دو برابر پنجره دوجداره مانع آلودگی صوتی می‌ شوند؟

تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره سه جداره در برخی مواقع چند برابر می‌ باشد. برای استفاده از این پنجره حتماً باید محل مورد نظر را دید و کارشناسی دقیقی کرد تا بتوان بالاترین کارایی را از بکار گیری آن کسب کرد.

برای تولید این نوع پنجره‌ها بعضی از کارخانه‌های تولید کننده پروفیل یو پی وی سی اقدام به تولید کرده اند،که هر کارخانه از لحاظ فنی دارای کیفیت‌های متفاوتی است،ولی می‌توان توصیه کرد که برای بکارگیری پنجره‌های سه جداره بهتر است که از پروفیل‌هایی پنج کانال و دارای سطح مقطع بیشتر استفاده نمود.

بطور کلی انتخاب نوع پنجره دو جداره و یا سه جداره یو پی وی سی یک بخش مهم از کار می‌باشد ولی بایستی توجه داشت پنجره دوجداره یو پی وی سی زمانی کارایی خواهد داشت که کلیه پنجره‌های محل به صورت دو جداره یا سه جداره نصب شده باشد.

قیمت پنجره دوجداره و سه جداره

یکی از مواردی که روشن است تفاوت قیمت در و پنجره های مختلف با توجه به ابزار، تجهیزات و مواردی که در ساخت و ساختار محصول به کار رفته است. اولین دلیل که باعث می‌شود قیمت در و پنجره دو جداره کمی از در و پنجره سه جداره کمتر باشد، کمتر بودن یک لایه شیشه در ساختار آن است.

اما باید توجه داشته باشید اگر بی‌توجه به نیاز و شرایط و فقط به دلیل قیمت کمتر به سراغ در و پنجره ارزان‌تر بروید مطمئن باشید خیلی زود متوجه خواهید شد که این در و پنجره مناسب شما نیست و مجددا نیاز به تعویض در و پنجره خواهید داشت که این خود به صرفه هزینه بیشتر منجر می‌شود.

در و پنجره دوجداره بهتر است یا سه جداره؟

مشخص است در و پنجره سه جداره عایق قوی تر سر و صدا و دما است. اما باید بدانید این پنجره برای فضاهای بسیار پرسروصدا مثل محیط‌ های کارگاهی مناسب است و در شرایط عادی یک در و پنجره دوجداره باکیفیت هم می‌تواند نیاز شما را برآورده سازد.

همانطور که در این مقاله که به بررسی دقیق شیشه دوجداره و سه جداره پرداختیم هنگام انتخاب شیشه موارد مثبت و منفی مختلفی وجود دارد. بنابراین باید توجه داشته باشید که بزرگترین نیاز یا اولویت شما کدام است؟ نیاز و اولویت شما تعیین می کند که کدام پنجره برای خانه یا ساختمان شما مناسب تر می باشد. عایق صوتی و حرارتی شیشه سه جداره بیشتر از شیشه دوجداره می باشد اما از نظر قیمت شیشه دوجداره ارزان تر می باشد.

اگر همچنان در انتخاب بین شیشه دو جداره و سه جداره مردد هستید و باعث گیج شدن شما شده است، می توانید با متخصصین گروه صنعتی درساوین در تماس باشید. مشاورین و متخصصین ما به شما کمک می کند و اطلاعات کافی را در مورد تفاوت پنجره دوجداره و سه جداره در اختیار شما قرار خواهند داد. همچنین می توانید پیش فاکتور خود را در دوحالت دوجداره و سه جداره دریافت کنید و بروی کاغذ به مقایسه قیمت این دو نوع بپردازید.

https://www.pyramidwin.com/triple-glazed-window/

دکمه بازگشت به بالا