برترینهای کسب و کارسلامت

انواع روش های کاشت مو

انواع روش کاشت مو چیست

 کاشت مو به روش میکروگراف نوعی از کاشت مو می باشد که در آن گرافت های مو به صورت جداگانه برداشت نمی شود و به صورت یک نوار نازک از مو برداشت شده و سپس تعدادی گرافت مو از این نوار برش داده می شود و در محل خالی سر پیوند داده می شود. این روش یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو می باشد و به دلیل عوارض بسیار زیادی که این روش دارد در حال حاضر کمتر از آن استفاده می شود.

 کاشت مو به روش FIT

به نقل از مرکز زیبایی شادمهر یکی دیگر از انواع کاشت مو است که از روش قدیمی بهتر می باشد و و نتیجه نهایی حاصل از آن نیز بهتر می باشد. در این روش از تارهای مو ناحیه پشت سر که بانک موی فرد می باشد برداشت شده و در ناحیه خالی سر پیوند داده می شود. در حال حاضر بهترین روش کاشت مو در ایران است.

 این روش از کاشت مو نیز درست مشابه با سایر روش های کاشت مو می باشد با این تفاوت که در این روش از مو های سینه و بازو و سایر نواحی بدن نیز برای پیوند به محل خالی سر استفاده می گردد.این روش نیز مانند دو روش قبلی عوارض و معایب خاص خود را دارد و روشی کار آمد به حساب نمی آید.

 روش کاشت موی SUT در حال حاضر بهترین روش کاشت مو می باشد که در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفته و نتایج بسیار خوبی نیز در پی دارد. عوارض و معایب این روش بسیار کمتر از روش های دیگر بوده و روش استفاده از آن نیز بسیار آسان می باشد.این نوع از کاشت مو امروزه در سراسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرده و ونتایج حاصل از آن ماندگارتر می باشد. در این روش در حدود 14000 تار موی طبیعی را می توان پیوند داد .

 این روش از کاشت مو درد وناراحتی بیشتری نسبت به سایر روش ها داشته و ممکن است پس از برداشت مو در ناحیه اهدا کننده اسکار باقی بماند. سایر تفاوت این روش نسبت به بقیه روش ها استفاده از بانک موی از خارج از سر خود فرد می باشد اما این تارموها طبیعی جلوه خواهد نمود.

کاشت مو به روش HRP

استفاده از روشHRP به عنوان آخرین روش برای کاشت مو در نظر گرفته می شود . در این روش نیز چنانچه فرد بانک مو با تراکم پایین داشته باشد می توان از موهای قفسه سینه و بازو استفاده نمود

از اعمال زیبایی شایعی است که امروزه رواج یافته است . در این مقاله به شکل خلاصه به انواع روشهای انجام این عمل خواهیم پرداخت.روشهای عمده مورد استفاده در کاشت مو عبارتند از:

  روش FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد. شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک FUE به نوعی مکمل کاشت مو به روش SUT می باشد و تنها در مرکز موی رنسانس انجام می شود

روش FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT  در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها کاشت یا پیوند داده می‌شوند.

روش BHT

BHT  یا Body Hair Transplant در روش کاشت مو به روشی گفته می‌شود که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند.

روش FUT

Follicular Unit Transplant FUT به در واژه به معنای عملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد و به نوعی دیگر نخستین روش کاشت مو محسوب می شود و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت ها را از آن ناحیه جدا می کنند.امروزه با توجه به معایب های متعددی که کاشت مو با تکنیک FUT مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض های جانبی و … داشت در سطح دنیا منسوخ شده و روش های جدیدی جایگزین روش فوق شده است.

روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG)  یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

 روش SUT (بهترین تکنیک کاشت مو)

تنها روش کاشت مو که بدون جراحی می باشد و به هیچ عنوان جراحی ندارد کاشت مو به روش SUT است ، کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می شود یعنی برداشت گرفت ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می شود دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا 14000 تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو به روش sut به جا گذاشته است کاشت 60 تار مو در 1 سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد

دکمه بازگشت به بالا