برترینهای کسب و کارعمومی

ترشحات قهوه ای قبل از پریود

عناوین این صفحه محو کردن
1 چه چیزی می تواند باعث ترشحات قهوه ای بعد از پریود شدن شود؟

ترشحات قهوه ای پس از پریود شما کاملا طبیعی است. خون وقتی مدتی در بدن ساکن مانده است و جریان پیدا نکرده است، قهوه ای می شود. ترشحات قهوه ای پس از پریود معمولاً خون کهنه یا خشک شده ای است که به کندی از رحم شما خارج می شود. گاهی اوقات، ترشحات قهوه ای و خونی می تواند نشانه ای از یک مشکل باشد، زمانی که با علائم دیگر همراه باشد.

خرید قهوه گانودرما دکتر بیز برای زگیل تناسلی را با مناسب ترین قیمت از سایت ما بخواهید.

چه چیزی می تواند باعث ترشحات قهوه ای بعد از پریود شدن شود؟

*خون اکسید شده

خونی که مدت بیشتری طول می کشد تا از بدن شما خارج شود تیره تر و اغلب قهوه ای می شود. همچنین ممکن است غلیظ‌تر، خشک‌تر از خون معمولی به نظر برسد. رنگ قهوه ای نتیجه اکسیداسیون است که یک فرآیند طبیعی است. زمانی اتفاق می افتد که خون شما با هوا تماس پیدا کند. ممکن است متوجه شوید که خون پریود شما در اواخر دوره پریود تیره یا قهوه ای می شود. برخی از زنان برای یک یا دو روز پس از پایان قاعدگی، ترشحات قهوه ای رنگ را تجربه می کنند. برخی دیگر ترشحات قهوه ای دارند که برای یک یا دو هفته می آید و می رود. این در واقع فقط به این بستگی دارد که رحم شما چقدر پوشش خود را می ریزد و به سرعت خروج آن از بدن شما بستگی دارد.

*سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) وضعیتی است که بر سطوح هورمونی زنان تأثیر می گذارد. سطوح بالاتر هورمون های مردانه باعث پریودهای نامنظم و گاهی از دست دادن قاعدگی می شود. PCOS بین 6 و 10 درصد زنان در سنین باروری را تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی اوقات ترشحات قهوه ای رنگ به جای پریود اتفاق می افتد. گاهی اوقات نیز ترشحات قهوه ای رنگ پس از پریود، خون قدیمی دوره قبلی است.

علائم PCOS عبارتند از:

*موهای زائد
*چاقی
*ناباروری
*لکه های تیره پوست
*آکنه
*کیست های متعدد تخمدان

دوره ی قبل از یائسگی

قبل از یائسگی زمانی است که بدن شما شروع به انتقال طبیعی وضعیت خود به یائسگی می کند. ممکن است این دوره، 10 سال قبل از شروع یائسگی شروع شود، یعنی معمولاً در 30 و 40 سالگی زنان. در طول این مدت، سطح استروژن شما افزایش و کاهش می یابد و باعث تغییراتی در چرخه قاعدگی شما می شود . دوره های قبل از یائسگی می تواند طولانی تر یا کوتاه تر باشد. همچنین ممکن است چرخه هایی بدون تخمک گذاری داشته باشید. این تغییرات اغلب باعث ترشحات قهوه‌ای بعد از قاعدگی و گاهی در سایر قسمت‌های چرخه می‌شوند.

سایر علائم پیش از یائسگی عبارتند از:

*گرگرفتگی
*مشکل خواب
*خشکی واژن
*کاهش میل جنسی
*نوسانات خلقی
*ایمپلنت ضد بارداری
ایمپلنت ضد بارداری نوعی کنترل هورمونی است که در قسمت بالایی بازو، درست زیر پوست کاشته می شود. برای جلوگیری از بارداری، هورمون پروژسترون را در بدن ترشح می کند. خونریزی قاعدگی نامنظم و ترشحات قهوه‌ای رنگ که بدن شما با این هورمون سازگار می‌شود، از عوارض جانبی شایع هستند.

عفونت های مقاربتی

برخی از عفونت های مقاربتی (STIs) می توانند باعث ترشحات قهوه ای یا لکه بینی خارج از دوره قاعدگی شما شوند. این شامل موارد زیر می شود:
*کلامیدیا
*سوزاک
*واژینوز باکتریایی (BV)

سایر علائم رایج که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

*خارش واژن
*ادرار دردناک
*مقاربت همراه با درد
*درد لگن
*ترشحات واژن

چه چیزی باعث ترشحات قهوه ای بعد از قاعدی می شود؟

اگر پریودتان را از دست بدهید، ممکن است به جای پریود معمولی ترشحات قهوه‌ای رنگ داشته باشید یا مدتی پس از پایان قاعدگی‌تان این ترشحات را داشته باشید. سندرم تخمدان پلی کیستیک و دوران قبل از یائسگی علل شایع هستند. همچنین اگر اخیراً شروع به استفاده از یک روش کنترل بارداری هورمونی جدید کرده اید، ممکن است قاعدگی های عقب افتاده و به دنبال آن ترشحات قهوه ای را تجربه کنید . گاهی اوقات نیز ترشحات قهوه ای رنگ می تواند نشانه بارداری باشد. ترشحات قهوه‌ای می‌تواند جایگزین پریود شود یا بعد از قاعدگی در اوایل بارداری ایجاد شود.

سایر علائم و نشانه های بارداری اولیه عبارتند از:

*خستگی
*سینه های دردناک
*حالت تهوع صبحگاهی ، تهوع و استفراغ
*سرگیجه
*تغییرات خلق و خوی

ترشحات قهوه ای در کنار علائم دیگر

در حالی که ترشحات قهوه ای پس از یک دوره معمولاً به خودی خود مشکل بزرگی نیست، زمانی که با علائم دیگر همراه باشد می تواند نشان دهنده وجود مشکل باشد. در اینجا نگاهی به معنای آن می اندازیم:

ترشحات قهوه ای بعد از پریود و گرفتگی عضلات

اگر بعد از قاعدگی دچار ترشحات قهوه ای رنگ و گرفتگی می شوید، ممکن است ناشی از PCOS یا بارداری باشد. سقط جنین زودرس نیز می تواند این علائم را ایجاد کند. گاهی اوقات خونریزی و کرامپ های ناشی از سقط جنین با یک پریود اشتباه گرفته می شود. خون حاصل از سقط جنین می تواند قرمز باشد، اما همچنین می تواند قهوه ای رنگ و شبیه تفاله قهوه دیده شود.

ترشحات قهوه ای رنگ با بو بعد از پریود

خون پریود معمولاً دارای بوی خاصی است، اما اگر متوجه ترشحات قهوه ای رنگ با بوی قوی شدید، STI محتمل ترین علت است.

ترشحات قهوه‌ای رنگ در اثر پولیپ رحم و پولیپ دهانه رحم

پولیپ‌های دهانه رحم (توده‌ای است که بر روی دهانه رحم رشد می‌کند و معمولا غیرسرطانی است) و پولیپ‌های رحم (توده‌ای که در حفره‌ی رحم رشد می‌کند و بیشتر اوقات غیرسرطانی است) می‌توانند بین پریودها ایجاد لکه بینی کنند.

ترشحات قهوه‌ای رنگ در اثر اندومتریوز

اندومتریوز عارضه‌ای است که در آن دیواره‌ی رحم در جایی خارج از رحم رشد می‌کند. این عارضه می‌تواند درد، پریودهای سنگین یا لکه بینی بین پریودها ایجاد کند. دیواره‌ی فروریخته‌ی رحم اگر راهی برای خروج از بدن پیدا نکند، داخل بدن گیر افتاده و می‌تواند درد شدید، ترشحات قهوه‌ای و مشکلات باروری ایجاد نماید.

سایر علائم اندومتریوز شامل موارد زیر می‌شود:

*نفخ
*تهوع
*خستگی
*یبوست
*اسهال
*ادرار کردن با درد
*درد هنگام رابطه جنسی

چه زمانی لکه های قهوه ای می تواند نشانه مشکل باشد؟

ترشحات قهوه ای زمانی که با علائم دیگری مانند درد، خارش و بوی شدید همراه باشد، می تواند نشانه ای از مشکل باشد. تغییرات در چرخه قاعدگی شما، مانند عدم قاعدگی یا پریودهای نامنظم، یا پریودهای سنگین نیز می تواند نشان دهنده وجود مشکل باشد.

علت ترشحات قهوه‌ای قبل و بعد از پریود چیست؟

ترشحات قهوه‌ای رنگ قبل و بعد از پریودتان را می‌توانید ناشی از هورمون‌های‌تان بدانید. ترشحات قهوه‌ای نتیجه‌ی خونی هستند که آنقدر در معرض اکسیژن قرار گرفته‌اند که تغییر رنگ داده‌اند. این اتفاق به چند دلیل می‌تواند روی بدهد. طی سیکل قاعدگی شما، دیواره‌ی رحم رشد می‌کند و ضخیم می‌شود تا از بارداری که ممکن است روی بدهد حمایت کند. اگر یک تخمک بارور به دیواره‌ی نرم و مخملی رحم بچسبد، می‌تواند دریافت مواد مغذی برای رشد را دریافت کند. اما اگر تخمک باروری وجود نداشته باشد (باردار نباشید)، دیواره‌ی رحم‌تان فرو می‌ریزد و از طریق واژن‌تان دفع می‌شود. ترشحات قهوه‌ای قبل از یک پریود معمولا فقط به دلیل کمی خونریزی است. اگر کمی از دیواره‌ی رحم‌تان قبل از شروع واقعی پریود فروبریزد، ممکن است کمی زمان ببرد تا این خون راهش را به طرف دهانه‌ی واژن‌تان پیدا کرده و از آن خارج شود، در نتیجه زمان بیشتری برای ترکیب با اکسیژن دارد. اکسیژن طی یک فرایند شیمیایی یه نام اکسیداسیون می‌تواند رنگ قرمز خون را به قهوه‌ای تبدیل کند. این خون قهوه‌ای رنگ در مسیر خود به سم خروج از واژن، با ترشحات معمول‌تان ترکیب می‌شود که ترکیبی از ترشحات رحمی و مایعات و سلول‌های واژینال است. نتیجه‌ی نهایی اینکه به نظر می‌رسد شما ترشحات قهوه‌ای رنگی دارید. سپس وقتی که خونریزی‌های سنگین پریودتان شروع می‌شود و خون با سرعت بیشتری جریان پیدا می‌کند، بیشتر به قرمزی می‌زند، زیرا دیگر فرصت چندانی برای ترکیب شدن با اکسیژن ندارد. در مورد ترشحات قهوه‌ای رنگ بعد از پریود نیز همین مسئله وجود دارد. مقداری از خون باقی مانده ممکن است زمان بیشتری برای طی کردن مسیرش تا دهانه‌ی واژن داشته باشد، در نتیجه با اکسیژن ترکیب می‌شود و قهوه‌ای و مانده به نظر می‌رسد، اما در واقع جای نگرانی ندارد.

ترشحات قهوه‌ای رنگ ربطی به سرطان ندارد؟

بعد از رسیدن به یائسگی، لکه بینی یا خونریزی بین پریودها یا بعد از رابطه جنسی، از هر رنگ و شکلی، یکی از شایع‌ترین علائم سرطان اندومتر است. ترشحات غیرمعمول واژن نیز یکی از علائم سرطان دهانه رحم است. علائمی فراتر از ترشحات معمولا بروز نمی‌کنند تا زمانی که دیگر سرطان پیشرفت کرده است.

علائم سرطان پیشرفته شامل موارد زیر می‌شود:

*درد ناحیه لگن
*احساس توده در شکم
*کاهش وزن
*خستگی مستمر
*مشکل در تخلیه ادرار
*تورم پاها
چکاپ‌های منظم پزشکی، کلید تشخیص زودهنگام سرطان و در پیش گرفتن درمان به موقع است.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر در مورد ترشحات خود نگران هستید یا مقدار زیادی از آن را تجربه می کنید، به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر فکر می کنید باردار هستید یا علائم نگران کننده دیگری مانند موارد زیر دارید با پزشک خود مشورت کنید:
*درد یا گرفتگی
*خارش
*احساس سوزش هنگام ادرار کردن
*بوی قوی ترشحات
*خونریزی شدید واژن

واژن تقریبا هر روز ترشحاتی دارد که اغلب این ترشحات سفیدرنگ، رقیق و شفاف هستند. این نوع از ترشحات کاملاً طبیعی بوده و برای تمام خانم‌ها در طول روز اتفاق می‌افتند.

گاهی اوقات این ترشحات به دلایل متعددی تغییر رنگ داده و به رنگ قهوه‌ای درمی‌آیند. معمولاً این اتفاق  دوران خاصی مانند دوران قاعدگی، بارداری و بیشتر از زمان‌های دیگر دیده می‌شود.

لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود برای تعداد کثیری از بانوان اتفاق می‌افتد و معمولاً مسئله نگران‌کننده و مهمی نیست و دلایل گوناگونی برای آن وجود دارد.

اگر شما هم جزو بانوانی هستید که دچار لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود می‌شوند اما دلیل آن را نمی‌دانند، توصیه می‌کنم حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات مورد نیاز در رابطه با این موضوع را به دست
آورید.

قهوه سوپریم گانودرما دکتر بیز بهترین و خوش طعم ترین قهوه گانودرما از کمپانی دکتر بیز است

لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود نشان دهنده چیست؟

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، لکه‌بینی قهوه ای یا ترشحات قهوه ای بعد از دوران قاعدگی یک اتفاق رایج و طبیعی بین اکثر خانم‌ها است که معمولاً نشانه چیز خاصی نیست. اما با این حال گاهی اوقات هم این لکه‌بینی می‌تواند گویای اتفاقات یا تغییراتی در بدن باشد.

۱. پری مونوپوز (نزدیک یائسگی)

طبق تحقیقات انجام شده در دوره پری مونوپوز یا دوره‌ای که به یائسگی منتهی می‌شود و حدودا تا ۸ سال هم ممکن است ادامه داشته باشد، تغییراتی و اتفاقاتی در بدن روی می‌دهد که یکی از آن‌ها لکه‌بینی‌های نامنظم است.

بنابراین اگر شما دچار لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود می‌شوید امکان دارد وارد دوران انتهایی قاعدگی خود شده باشید و احتمالاً پس از مدتی هم یائسه خواهید شد.

عوارض پیشگری‌های مداوم

برخی از روش‌های که به صورت مداوم و طولانی‌مدت استفاده شوند با عوارضی مانند لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود همراه می‌باشند.

برخی روش‌ها مانند استفاده از دستگاه IUD می‌تواند حتی تا ۶ ماه باعث خونریزی نامنظم و ترشحات قهوه‌ ای رنگ در بدن شما شود. همچنین میزان لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود زمان استفاده از قرص‌هایی که فقط پروژستین دارند نیز بیشتر از سایر قرص‌ها است.

لکه‌بینی به علت تخمک گذاری

تعداد بسیار کمی از خانم‌ها نیز حدود ۲۰ روز بعد از قاعدگی و درست زمان تخمک‌ گذاری‌شان دچار لکه‌بینی و ترشحات قهوه ای رنگ می‌شوند که معمولاً هم تا نهایتا دو روز ادامه دارد.

اگر لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود به علت باشد، علائم دیگری مانند: حساسیت و احساس درد در سینه‌ها، نفخ، افزایش میل جنسی و همچنین کاهش دمای بدن را نیز احتمالاً تجربه خواهید کرد.

لکه‌بینی به علت آسیب به رحم

تروما یا همان آسیب به رحم از دیگر عواملی است که می‌تواند باعث لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود بشود. رحم عضو حساسی است که با مواردی مانند: ، معاینه واژینال یا لگنی، رابطه جنسی خشن و وارد کردن لوازم و اشیا به داخل واژن دچار آسیب خواهد شد.

همچنین سایر از دلایل  لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چطور از لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود پیشگیری کنیم؟

با توجه به دلایل  لکه‌بینی قهوه‌ ای بعد از پریود، راه پیشگیری مشخصی برای آن وجود ندارد اما می‌توان با اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی، ایجاد تعادل هورمونی، نگه داشتن وزن در محدوده ثابت و دوری از استرس و نگرانی تا حدی این مشکل را برطرف نمود. مهر ۱۴۰۲ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه

هر خانم در طول دوران زندگی خود برای یکبار هم که شده لکه‌های قهوه‌ای را بر روی لباس زیر خود قبل از شروع دوره قاعدگی، مشاهده کرده است. این لکه‌های قهوه‌ای قبل از پریود، یک امر بسیار شایع در میان زنان است که در بیشتر مواقع نگران کننده نبوده و نیاز به درمان ندارد. این لکه بینی، یک خونریزی بسیار خفیف و خارج از چرخه قاعدگی است که معمولا به پدهای بهداشتی نیاز ندارد. این لکه بینی قهوه‌ای برای برخی بخشی از چرخه طبیعی قاعدگی آنهاست و برای برخی دیگر ممکن است نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای باشد. در این مطلب از به لکه بینی قهوه‌ای قبل از پریود و دلایل آن می‌پردازیم.

علت ترشحات قهوه‌ای واژن چند روز قبل از پریود

ترشحات قهوه‌ای معمولا بی‌خطر بوده و دلایل زیادی برای آنها وجود دارد. چرخه قاعدگی معمولا در اغلب افراد 28 روز است که از فاصله بین روز شروع خونریزی تا روز شروع خونریزی بعدی، محاسبه می‌شود. طول دوره قاعدگی در برخی افراد می‌تواند طولانی‌تر و یا کوتاه‌تر باشد که کاملا طبیعی بوده و بین 26 روز تا 32 روز متغیر است. این دوره باید دارای 4 تا حداکثر 5 روز خونریزی باشد که کمتر از 4 روز بسیار کوتاه و بیشتر از 5 روز بسیار طولانی است.

در این دوره قاعدگی برخی از زنان دچار لکه بینی قهوه‌ای قبل از پریود می‌شوند که در بیشتر مواقع نرمال و طبیعی است و در برخی موارد ممکن است نشانه یک بیماری زمینه‌ای باشد. بطور معمول ترشحات روزانه واژن شفاف، رقیق و سفید رنگ هستند، اما گاهی اوقات ممکن است به رنگ قهوه‌ای باشند. این ترشحات قهوه‌ای که معمولا حاوی مقدار کمی خون قدیمی است چند روز قبل از شروع پریود ظاهر می‌شوند و ممکن است شما را نگران کنند. شما میتوانید با در این مقاله بیشتر آشنا شوید.

از دلایل این ترشحات قبل از پریود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخمک گذاری یکی از دلایل شایع ترشحات قهوه‌ای قبل از پریود است. گاهی اوقات آزاد شدن یک تخمک می‌تواند باعث کمی خونریزی شود. اگر دو هفته قبل از شروع دوره پریود لکه بینی قهوه‌ای داشتید، می‌تواند نشانه‌ای از تغییرات هورمونی مربوط به تخمک گذاری باشد. معمولا هر زن حدود 10 تا 16 روز بعد از آخرین روز قاعدگی، تخمک گذاری می‌کند، که ممکن است در این روز دچار لکه بینی قهوه‌ای شود. تخمک گذاری زمانی اتفاق می‌افتد که سطح استروژن شما بالا باشد. پس از رها شدن تخمک سطح استروژن پایین آمده و باعث خونریزی و لکه بینی می‌شود. این خون همراه با مخاط طبیعی واژن بوده و به رنگ قهوه‌ای روشن است.

اگر برای جلوگیری از بارداری از قرص‌های هورمونی استفاده می‌کنید، ممکن است لکه بینی قهوه‌ای داشته باشید. این نوع لکه بینی بین دوره قاعدگی شما اتفاق می‌افتد و به این معناست که بدن شما سعی دارد با هورمون‌های کنترل بارداری سازگار شود. ممکن است 3 تا 6 ماه بعد از شروع اولین قرص کنترل بارداری، این نوع لکه بینی قهوه‌ای را تجربه کنید. اگر قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنید که استروژن ندارند، این اتفاق بسیار شایع است.

لکه بینی قهوه‌ ای قبل از پریود نشانه چیست؟

گاهی ترشحات قهوه‌ای قبل از شروع دوره پریود می‌تواند نشانه‌ای از بارداری باشد. این خونریزی خفیف زمانی اتفاق می‌افتد که یک تخمک بارور شده و خود را در دیواره رحم جای می‌دهد و به عبارتی لانه گزینی می‌کند. البته باید بدانید که تنها برخی از افراد باردار خونریزی لانه گزینی را تجربه می‌کنند. این ترشحات قهوه‌ای ناشی از لانه گزینی معمولا یک یا دو هفته بعد از تخمک گذاری اتفاق می‌افتد و فقط یک یا دو روز طول می‌کشد.

قبل از شروع دوران یائسگی، هورمون‌های بدن به سرعت تغییر کرده و در حال نوسان است. این دوران می‌تواند حتی 10 سال قبل از یائسگی شروع شود. در این دوران پریودها نامنظم شده و لکه بینی بین دوره طبیعی است. لکه بینی قهوه‌ای، صورتی و یا حتی زرد قبل از پریود در این دوران امری طبیعی است.

در برخی موارد لکه بینی قهوه‌ای می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌هایی مانند عفونت باکتریایی واژن، بیماری التهابی لگن، سرطان دهانه رحم و برخی دیگر از بیماری‌های واگیردار جنسی باشد.

لکه بینی قهوه‌ای قبل از پریود در دختران نشانه چیست؟

همانطور که گفتیم، لکه بینی قهوه‌ای قبل از پریود دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد. از جمله دلایل لکه بینی قهوه‌ای که در دختران شایع است عبارتند از:

گاهی اوقات، لکه‌های قهوه‌ای بقایای خون قدیمی است که در آخرین پریود شما بطور کامل از رحم خارج نشده است. این خون مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا از بدن خارج شود، بنابراین اغلب تیره‌تر و قهوه‌ای رنگ است و نتیجه اکسیداسیون می‌باشد. این لکه بینی قهوه‌ای ممکن است قبل از شروع دوره پریود و یا اواخر آن اتفاق بیفتد. در این نوع لکه بینی دلیلی بر نگرانی وجود ندارد، اما اگر چرخه‌های قاعدگی شما کوتاه است و لکه بینی را بصورت مداوم تجربه می‌کنید، توصیه می‌شو تا حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع‌ترین عارضه‌هایی است که اغلب زنان آن را تجربه می‌کنند. در این شرایط پریودها نامنظم شده و میزان ترشح هورمون‌های مردانه بیشتر می‌شود. در چنین شرایطی فرد ممکن است بطور منظم و یا اصلا تخمک گذاری نداشته باشد. بنابراین بدون تخمک گذاری منظم، احتمال لکه بینی در بین دوره‌های قاعدگی زیاد است. گاهی اوقات نیز ترشحات قهوه‌ای رنگ به جای پریود اتفاق می‌افتد.

لکه بینی قهوه‌ای در موعد پریود چه دلیلی دارد؟

معمولا همه ما می‌دانیم که در طول دوره قاعدگی باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم، اینکه چه مدت طول می‌کشد، معمولا چقدر خونریزی داریم، چه زمانی از همه بیشتر سنگین‌تر است و یا چه روزهایی بیشتر از هر وقت احساس بدی داریم. اما گاهی اوقات ممکن است تغییراتی را در چرخه قاعدگی خود تجربه کنیم که ممکن است ما را نگران کند. ترشحات قهوه‌ای یکی از این تجربه‌هاست که ممکن است شما را مانند هر زن دیگر نگران کرده باشد.

هر زن چرخه قاعدگی متفاوتی را تجربه می‌کند. شما ممک است در طول چرخه قاعدگی ترشحات قهوه‌ای را مشاهده کنید. در بیشتر مواقع این ترشحات نگران کننده نیستند و دلیل آن خروج خون‌های قدیمی و اکسید شده است که به رنگ قهوه‌ای درآمده است. در این مورد هیچ جای نگرانی نیست و این امر کاملا طبیعی است. این ترشحات قهوه‌ای معمولا در انتهای چرخه ظاهر می‌شوند

برخی از موارد پیشگیری از بارداری می‌تواند در ابتدا باعث ترشحات قهوه‌ای رنگ شوند، که با گذشت زمان و هماهنگ شدن بدن با داروی پیشگیری، این ترشحات از بین می‌روند. در صورتی که این ترشحات با علائم دیگر همراه باشد می‌تواند نشانه یک بیماری زمینه‌ای باشد که بهتر است حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. شما میتوانید را در این مقاله ببینید.

آیا لکه بینی قهوه‌ای قبل از پریود نشانه بارداری است؟

بارداری طیف وسیعی از اثرات را بر بدن می‌گذارد که کاملا طبیعی است. تغییر در ترشحات یکی از اثراتی است که در دوران بارداری اغلب زنان آن را تجربه می‌کنند. همانطور که گفته شد، یکی از دلایل لکه بینی قهوه‌ای می‌تواند نشان از بارداری یا در واقع مرحله لانه گزینی باشد. در این مرحله تخمک لقاح یافته به دیواره رحم می‌چسبد و باعث پاره شدن رگ‌های خونی دیواره رحم می‌شود. پاره شدن این رگ‌ها باعث خونریزی لانه گزینی و اتصال لقاح در رحم مادر است. بنابراین لکه بینی قهوه‌ای در هفته اول بارداری امری طبیعی است که در یک سوم بارداری‌ها اتفاق می‌افتد.

حتما بخوانید : خواص قهوه فوری سوپریم همراه با پودر قارچ گانودرما و جینسینگ

کیا لکه بینی قهوه‌ای داشتن و باردار بودن؟

خونریزی لانه گزینی می‌تواند در یک سوم بارداری‌ها وجود داشته باشد. معمولا در ابتدا زنان این نوع لکه بینی را با پریودی اشتباه می‌گیرند اما اگر این لکه بینی با علائم دیگر مانند گرفتگی شکم، نوسانات خلقی، حساسیت سینه‌ها و سر درد همراه باشد می‌تواند نشانه‌ای از بارداری باشد. در غیر این صورت می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا