رویدادها

سردار رادان به چین می‌رود / آمادگی فراجا برای افزایش همکاری‌های امنیتی و انتظامی با تاجیکستان

فرمانده کل انتظامی کشورمان از آمادگی پلیس برای گسترش و تحکیم همکاری‌های انتظامی و امنیتی با تاجیکستان خبر داد.

به گزارش اخبار ما، سردار احمدرضا رادان در جریان سفر به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان و پس از دیدار با مقامات وزارت کشور تاجیکستان در خصوص اهداف و نتایج این سفر گفت: بنده از حضور در سرزمین تاجیکستان خوشحالم، زیرا کشوری است که ایران با آن اشتراکات بسیار زیادی دارد. این مشترکات در حوزه فرهنگ، زبان، تاریخ و همچنین علاقه مردم دو کشور به یکدیگر است. گویا اتکا به این مشترکات فرهنگی یک سنت تاریخی است که مردم و دولتمردان ایران و تاجیکستان همواره برای آن ارزش قائلند و به وجودش افتخار می‌کنند.

رادان ادامه داد: وقتی بین دو کشور مشترکات فرهنگی، زبانی و تاریخی زیادی وجود دارد، طبیعی است زمینه برای همکاری در همه حوزه‌ها را فراهم می‌کند. این حوزه‌ها می‌توانند اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و همچنین انتظامی و امنیتی باشند. در حوزه‌های انتظامی و امنیتی هم ما دارای مشترکاتی هستیم. ما از وجود تروریسم رنج می‌بریم و کشور تاجیکستان هم نگران وجود تروریسم است. این موضوع می‌تواند به وجود مرزهایی مرتبط باشد که گاهی از آن ناحیه می‌تواند مشکلاتی حادث شود.

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه تصریح کرد: در این سفر کوتاه‌ فرصتی فراهم شد تا از دانشگاه پلیس بازدید و با توانمندی‌های دوستان تاجیک در حوزه آموزش، پژوهش و بخش‌های تخصصی آشنا شویم. همچنین جلسه‌ای در وزارت کشور تاجیکستان داشتیم تا بتوانیم زمینه همکاری‌های مشترک در حوزه انتظامی و امنیتی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: قرار شد در حوزه مبارزه با تروریسم، جرایم سازمان‌یافته، جرایم سایبری، قاچاق مواد مخدر و پول‌شویی و همچنین حوزه نیروی انسانی، یعنی تحصیل دانشگاهی از رده کارشناسی تا دکتری با آنها همکاری کنیم و تجربیات خود را در اختیار آنها قرار دهیم. برونداد این اقدام ان‌شاءالله امنیت بیشتر برای هر دو کشور خواهد بود.

رادان در پاسخ به این پرسش که آیا تعاملات مشابهی با سایر کشورهای منطقه در نظر گرفته شده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با کشورهای زیادی همسایه است و این بدان معنی است که در حوزه روابط بین‌الملل باید با کشورهای منطقه و به‌ویژه کشورهای همسایه ارتباط و  تعامل داشته باشیم. از این جهت در ادامه سفر به دعوت وزیر امنیت عمومی چین عازم این کشور هستیم تا ظرفیت‌های همکاری در حوزه انتظامی و امنیتی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

فرمانده فراجا در پایان گفت: با کشور همسایه عراق ارتباط خوب، تنگاتنگ و تعریف‌شده‌ای داریم و با کشورهای دیگر هم این ارتباط برقرار شده و ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا