بین الملل

فعالیت جریان صدر عراق به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمد

رهبر جریان صدر امروز (جمعه) از تعلیق جریان صدر به مدت یک سال خبر داد.

به گزارش اخبار ما، به نقل از خبرگزاری عراقی واع، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد که از امروز به مدت یک سال فعالیت جریان متبوعش به حالت تعلیق درمی آید.

وی دلیل این تصمیم خود را افراد “اهل قضیه” نامید.

مقتدی صدر در توییتی نوشت: اگر اصلاحگر عراق باشم اما نتوانم جریان صدر را اصلاح کنم، گناه است و اگر به رهبری جریان صدر ادامه بدهم اما اهل قضیه و برخی مفسدان در آن حضور داشته باشند و عیب هایی داشته باشد، قضیه بزرگی است.

صدر عنوان داشت: تعلیق تمام فعالیت های جریان صدر به جز نماز جمعه، سازمان میراث و دفتر سید شهید را برای مدتی که کمتر از یک سال نیست، مصلحت می دانم، تا اول در پیشگاه خداوند و دوم در برابر پدرم از همه این امور اعلام برائت کنم.

صدر همچنین اعلام کرد که مزار سید محمد صدر، پدرش در نجف اشرف تا بعد از عید سعید فطر بسته می شود.

رهبر جریان صدر ادامه داد: پروردگارا برای آنچه نادانانمان کردند، ما را مواخذه مکن؛ به خدا سوگند من از آنها به ستوه آمده ام.

وی سپس در پیام دیگری در حساب توییتری خود عنوان کرد که این حساب تا اطلاع ثانوی بسته می شود.

همچنین صالح محمد العراقی، از افراد نزدیک به رهبر جریان صدر ساعاتی پیش در پیامی اعلام کرد که به دستور صدر، مراسم اعتکاف در مسجد کوفه به دلیل رفتارهای مفسدانی که «اهل قضیه» نامیده می شوند، لغو شده است.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا