سلامت

واکنش ایرانسل به اینترنت بدون فیلتر فوتبالیست‌های خارجی: اپراتورها امکان ارائه سیم‌کارت با دسترسی ویژه را ندارند

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، شرکت ایرانسل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، هیچ یک از سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام باشگاه پرسپولیس، از نظر دسترسی به شبکه و اینترنت، تفاوتی با سیم‌کارت‌های دیگر این شرکت ندارند. به گفته ایرانسل این باشگاه در صورت تمایل، بایستی این دسترسی را از مراجع ذی‌ربط، پیگیری و دریافت کند.

با توجه به واکنش‌های منفی بسیار نسبت به این موضوع، روابط عمومی ایرانسل با انتشار بیانیه‌ای، اقدام به شفاف‌سازی کرد: «پیرو خبرهای منتشر شده در خصوص اهدای سیم‌کارت ایرانسل به باشگاه پرسپولیس برای ارائه به باشگاه النصر، به اطلاع می‌رساند طبق روال فروش محصولات سازمانی، باشگاه پرسپولیس به دفعات اقدام به تهیه سیم‌کارت ایرانسل به نام این باشگاه کرده است.»

بنابر اعلام این اپراتور، سیم‌کارت‌های مذکور، مانند تمامی سیم‌کارت‌های ایرانسل که در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد، از نظر دسترسی به شبکه و اینترنت، تابع مقررات جاری کشور است. ایرانسل تأکید دارد اعمال هیچ گونه دسترسی خاصی روی این سیم‌کارت‌ها، به صورت پیش‌فرض از طرف اپراتور امکان‌پذیر نیست.

در انتهای این بیانیه نیز آمده است در صورت تمایل باشگاه پرسپولیس به ارائه سیم‌کارت با دسترسی ویژه به تیم النصر، این باشگاه بایستی مجوز مربوطه را از مراجع ذی‌ربط دریافت کند که برقراری این دسترسی نیز، توسط مراجع فوق امکان‌پذیر است.

نکته قابل توجه در بیانیه ایرانسل آنجاست که این اپراتور به طور کلی احتمال ارائه اینترنت بدون فیلتر به بازیکنان النصر را رد نکرده است، بلکه فرایند آن را تشریح و خود را از این جریان مستثنی کرده است.

این در حالی است که طبق قوانین رومینگ بین‌الملل، ستارگان النصر، از رونالدو گرفته تا سادیو مانه، نیازی به سیم‌کارت‌های بدون فیلتر ایرانی ندارند. آنها به راحتی از سیم‌کارت‌های بین‌المللی خود می‌توانند استفاده کنند؛ چرا که شرایط محدودیت اینترنت این سیم کارت‌ها، طبق قوانین کشور مبدأ است.

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا