بین الملل

بیش از 20 کشته و ده‌ها مجروح در حمله انتحاری الشباب به پایگاه‌ نظامی درسومالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ما، منابع خبری عصر دوشنبه به وقت تهران از حمله انتحاری تروریست‌های الشباب به نظامیان سومالی در شهر «موگادیشو» پایتخت این کشور و کشدن شدن ده‌ها نظامی و جراحت ده‌ها نفر دیگر خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» یک مقام نظامی گفت که در این حمله دستکم ۲۰ نظامی کشته و ده‌ها تن  به شدت مجروح شده‌اند.

سومالی از سال ۱۹۹۱ به صحنه جنگ داخلی تبدیل شده و از سال ۲۰۰۷ شاهد شورش یک گروه مسلح موسوم به الشباب است. این گروه در تلاش برای براندازی دولت مشروع سومالی است و از آن زمان تاکنون عملیات‌های تروریستی زیادی را در موگادیشو و دیگر شهرهای سومالی انجام داده به‌نحوی که شمار زیادی از افراد قربانی این حملات شده‌اند.

 

گروه تروریستی الشباب بلافاصله مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. این گروه در بیانیه‌ای تایید کرد که یکی از بمبگذاران انتحاری آن نیروهای ارتش سومالی را هدف قرار داده است. الشباب مدعی شد که در این انفجار ۷۳ نظامی کشته و ۱۲۴ تن دیگر مجروح شدند.مشخص نیست این عامل انتحاری چگونه توانسته وارد یکی از امن‌ترین پایگاه‌های نظامی پایتخت سومالی شود.

نیروهای سومالی و نیروهای محلی از اوت سال گذشته عملیاتی را علیه الشباب انجام داده‌اند.گروه تروریستی الشباب که دارای گرایشات فکری وابسته به القاعده است و تاکنون عملیات‌های تروریستی زیادی را انجام داده و شمار زیادی از نظامیان و غیرنظامیان را به قتل رسانده است(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا