اقتصادی

رشد بیش از ۴۰ درصدی اعتبارات عمرانی لرستان

اخبار ما/لرستان استاندار لرستان از رشد ۴۳ درصدی اعتبارات عمرانی در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

فرهاد زیویار ظهر پنج‌شنبه ۱۵ تیر در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به رشد ۴۳ درصدی اعتبارات عمرانی لرستان در سال جاری نسبت به سال گذشته، عنوان کرد: رتبه استان در توزیع اعتبارات عمرانی در کشور ۱۲ است.

 وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با رایزنی‌ و ارتباط‌های مختلف با وزاتخانه‌های مرتبط برای افزایش اعتبارات اقدام کنند عنوان کرد: در حال حاضر اعتبارات تخصیص یافته بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شده است.

استاندار لرستان مشارکت و استفاده از ظرفیت نمایندگان را در افزایش بودجه برای استان موثر دانست و افزود: بودجه امسال استان سه هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان است‌.
 
وی با اشاره به جلسه دهم تیرماه مجمع استانداران با دولت و تاکید رئیس جمهور به وزیر دفاع درباره رفع موانع اراضی نیروهای مسلح گفت: در رابطه با اراضی نیروهای مسلح که در استان وجود دارد می‌توان توافقات لازم صورت بگیرد.

استاندار بیان کرد: توافق لازم با وزارت دفاع در لرستان به عمل آمده هرچند که موضوع مورد اختلاف بین نیروهای مسلح در خصوص واگذاری زمین پادگان ۰۷ خرم‌آباد وجود نداشت.

وی با اشاره به تخصیص اراضی مربوط به نیروهای مسلح در لرستان افزود: تیمی متشکل از نیروی زمینی در لرستان حضور پیدا کرد و موارد مورد نظر بررسی شد و شهرداری پیشنهاد داد تا بجای ساختمان‌سازی تغییر کاربری ایجاد شود.

تصویب تغییر کاربری و طرح هادی روستاهای ونایی بروجرد، تیکتیان الیگودرز و باغ نور خرم‌آباد و سوری رومشکان و تهیه طرح‌های پژوهشی شهر هوشمند، آب و راه از دیگر دستورهای جلسه بود که کلیات آنها تصویب شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا