برترینهای کسب و کارعمومی

زیبایی و افزایش عمر ساختمان با فلاشینگ پنجره ساختمان و نما

یک ورق نازک فلزی است که به منظور جلوگیری از ورود رطوبت و آب به ساختمان‌ها استفاده می‌شود . کار اصلی فلاشینگ کاور کردن درزهای ساختمان و تقاطع دیوارها و سقف با یکدیگر است. استفاده از فلاشینگ در ساختمان باعث دوام و طول عمر بیشتر سازه در شرایط محیطی می‌شود . فلاشینگ‌ها دارای انواع گوناگونی هستند که در ادامه پس از پاسخ به سوال فلاشینگ پنجره چیست به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت.

فلاشینگ چیست ؟

ورق پوششی از جنس آهن، آلومینیوم، فولاد، استیل، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی است که به منظور کاور کردن درزهای ساختمان از آن استفاده می‌شود. تنوع فلاشینگ‌ها در رنگ، طرح و ابعاد بسیار بالا است.فلاشینگ‌ها علاوه بر استحکام و زیبایی در نمای ساختمان، درزبند ، غباربند و آب‌بند بوده که ضرورت استفاده از این مصالح در ساختمان را چند برابر می‌کند.موارد مصرفی فلاشینگ‌ها را می‌توان در انواع ساختمان‌های تجاری، اداری، مسکونی، بیمارستان‌ها، پنجره‌ها و حتی سوله‌ها و کانکس‌هایی که دارای سقف‌های شیروانی هستند دید.

بیشترین موارد استفاده از فلاشینگ‌ها در سقف‌های شیروانی، نمای ساختمان‌ها، قرنیز پنجره‌ها، لبه دیوارها و پشت بام است. فلاشینگ‌ها با توجه به نقشه‌های ساختمان تهیه و نصب می‌شوند که می‌توان آن‌ها را بصورت آماده یا سفارشی  تهیه کرد. در ادامه انواع فلاشینگ‌ها، ساخت، نصب و مزایای این نوع مصالح برای کمک به انتخاب بهتر شرح داده می‌شود.

فلاشینگ نبشی

این نوع فلاشینگ به شکل حرف L از حروف انگلیسی است. فلاشینگ‌های نبشی در دو نوع درون رنگی و بیرون رنگی تولید می‌شوند که در تقاطع سقف و دیوار و یا در محل به هم رسیدن دو دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. لبه‌های فلاشینگ تقریبا یک سانتیمتر خم کاری می‌شوند. این کار تاثیر زیادی بر زیبایی و استحکام این قطعات دارد.این محصول به صورت پیش ساخته و آماده با ابعاد پر مصرف در بازار وجود دارد اما به صورت سفارشی نیز می‌توان تهیه کرد.

Beauty and increasing the life of the building by flashing the building's window and facade

فلاشینگ یو

این فلاشینگ‌ها مانند U از حروف انگلیسی با خمکاری 90درجه هستند. این نوع فلاشینگ در لبه‌ها نیازمند خمکاری نزدیک به چند سانتیمتر است که علاوه بر زیبایی در حفظ حالت و استوار ماندن فلاشینگ تاثیر دارد. در صورت نبود این خم، لبه‌های فلاشینگ حالتی موج مانند به خود می‌گیرند.مقام اول پرمصرف‌ترین فلاشینگ متعلق به فلاشینگ یو است. از فلاشینگ‌های یو در پوشش دور تا دور سقف‌ها به جز در اطراف آبریزها، برای کاور کردن درزها و قطعاتی مانند ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

فلاشینگ3 پله ای

این نوع فلاشینگ که معمولا از آن در کنار آبریزها استفاده می شود به شکل حرف Z و پله ای است و دو زاویه 90 درجه دارد. این نوع فلاشینگ عایق خوبی برای ساختمان است.این فلاشینگ دارای ساختاری متفاوت از سایر فلاشینگ ها است و از 3 قسمت اصلی تشکیل می شود.

 • ابتدا قطعات توسط فوم درزگیر کاور میشوند . این کار علاوه بر کاور کردن در آب بندی و درزگیری سقف تاثیر بسزایی دارد.
 • جزء دوم زیر تاج است که دارای یک خم در وسط خود است که از آن در جهت پوشش سقف در زیرتاج استفاده میشود. این قطعه نیز در درزبندی و آب بندی کاربرد دارد.
 • در نهایت تاج بر روی زیرتاج نصب میشود در واقع فقط فلاشینگ تاج دیده میشود.

این فلاشینگ ها در سقف های شیب دار که دارای دو قسمت در طرفین هستند کاربرد دارند. فلاشینگ تاج در محل بهم رسیدن طرفین قرار میگیرد و نه تنها به زیبایی سازه می افزاید بلکه به استحکام، آب بندی و درزبندی ساختمان کمک می‌کند.

فلاشینگ نما

از فلاشینگ نما جهت پوشش و آب بندی دیوارهای داخلی، بیرونی، نمای ساختمان و جلوی پنجره‌ها استفاده می‌شود. فلاشینگ نما معمولا از جنس گالوانیزه، گالوانیزه رنگی و روغنی و در 3 مدل سینه کفتری (خم های چند پله ای )، هلالی، سه پله (دارای خم های 90 درجه ) ساخته می‌شوند.آبروها هم جزء محسوب می‌شوند و معمولا از جنس گالوانیزه یا گالوانیزه رنگی با ضخامت‌های متفاوتی هستند. همچنین برای داشتن نور بیشتر در ساختمان‌ها با استفاده از فلاشینگ نما سقف‌های نورگیر از جنس فایبرگلاس یا پلی کربونات ساخته می‌شود. فلاشینگ تاج نیز نوعی فلاشینگ نما است که علاوه بر زیبایی در آب بندی نیز تاثیر بسزایی دارد.

فلاشینگ بام

از یک طرفه در جلوی پنجره و از نوع دو طرفه آن در پشت بام استفاده می‌شود.

فلاشینگ آبرو

فلاشینگ آبرو ساخته شده از ورق گالوانیزه است و قطعات آن با جوشکاری به یکدیگر متصل می‌شوند. در صورت اتصال اشتباه قطعات هدایت آب به خوبی صورت نمی‌گیرد.

مزایای استفاده از فلاشینگ

فلاشینگ یو(U) در بین فلاشینگ‌ها جز پرمصرف‌ترین‌ها محسوب می‌شود. از جمله مزایای فلاشینگ می‌توان به این موارد اشاره کرد:

8 دلیل استفاده از فلاشینگ در ساختمان

 • پوشش درزهای ساختمان و ساندویچ پانل‌ها
 • مانع از پیچیدن باد در سازه
 • آب بندی ساختمان فلاشینگ چیست
 • زیبا سازی بیشتر نما
 • پنهان کردن خرپای شیروانی
 • سرعت در نصب و آماده سازی
 • تنوع بالا
 • افزایش طول عمر سازه

فلاشینگ سقف و شیروانی در ساخت آلاچیق و تراس استفاده می‌شود.

انواع فلاشینگ :

فلاشینگ تاج/ بصورت فرم دار شادولاین /، زیر تاج /بصورت صاف ،/ فلاشینگ زاویه دار کنج / و فلاشینگ های مرتبط با آبرو و در قسمتهای مختلف کار استفاده میشود. فلاشینگ کار – انواع فلاشینگ – رویال فلاشینگ -فلاشینگ

فلاشینگ چیست  :

فلاشینگ ابزاری جهت پوشاندن سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام است که مانع از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان می شود.فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود. این ابزار با توجه به اهداف طراح، طرح و پروفیل فلاشینگ و وظیفه و عملکرد آن از انواع مختلفی از ورق های روغنی،سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی در ضخامت های دلخواه قابل تولید است.

کاربرد فلاشینگ :

از ورق صاف جهت آب بندی و درز بندی و جلوگیری از ورود غبار و گرد و خاک به فضای داخل و زیبا سازی استفاده می شود .

نصب فلاشینگ

فلاشینگ‌ها در طرح، رنگ و اندازه‌های مختلف بصورت آماده در دسترس هستند و امکان سفارش آن‌ها در اندازه و رنگ دلخواه نیز وجود دارد. زمانی که فلاشینگ به صورت متصل خریداری می‌شود توسط جوش و پرچ در محل ثابت می‌شود اما فلاشینگ‌هایی که اتصال آن‌ها در محل نصب صورت می‌گیرد قبل از اتصال و ثابت شدن توسط یک لایه آستر ضد زنگ کاور می‌شوند و سپس توسط جوش یا پرچ ثابت می‌شوند.حتما باید توسط افراد متخصص این حوزه یعنی حرفه‌ای صورت بگیرد چرا که اشتباه در مرحله نصب و اجرا می‌تواند تمام زحمات مراحل قبل را به هدر بدهد و باعث نارضایتی مشتری شود.

قیمت فلاشینگ

عوامل زیادی چون نوع ورق استفاده شده در ساخت فلاشینگ، ضخامت ورق، طول فلاشینگ در کنار تعداد خم‌های بر روی تاثیر مستقیم دارد. برای اندازه گیری و تعیین قیمت بهتر است یک بازدید حضوری توسط کارشناس انجام شود.با توجه به نوسانات ارزی در کشور، این محصول نیز از تغییر قیمت مصون نیست. برای دریافت مشاوره، بازدید حضوری و اطلاع از قیمت‌های روز می‌توانید با کارشناسان تماس بگیرد.رنگ کوره ای یکی از پوشش ها برای فلاشینگ است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

دکمه بازگشت به بالا