اقتصادیبرترینهای کسب و کارعمومی

طراحی ساختمان ویلایی یک طبقه

توسعه طرح طبقات تخصصی در پلان ویلایی یک طبقه

به نقل از شرکت های طراحی داخلی تهران چالش برانگیزترین کار در انجام چنین توسعه هایی برای املاک مسکونی، ایجاد یک پلان طبقه لوکس است. این ممکن است بالاترین استانداردهای اجرا را در سطوح و ابعاد هر منطقه داخلی داشته باشد. با این حال، بزرگترین هدف در توسعه برنامه های راهبردی خانه، ایجاد تعادل کامل در طراحی داخلی و فضاهایی است که نتایج شگفت انگیزی را نسبت به فضای داخلی و نتایج پلان ویلا آن به ارمغان می آورد.

 طراحی پلان ویلای یک طبقه

در طراحی داخلی مسکونی مدرن همانطور که در مورد آنچه در طول باید انتظار داشته باشید تحقیق می کنید، باید ایده ها و برنامه های خود را نیز ترسیم کنید که این نیاز به طراحی پلان دارد جهت جاگذاری فضاهای مختلف ویلا هر قسمت اصلی از فضای داخلی نیاز به چیدمان پلان شگفت انگیزی دارد، که اهمیت متفاوتی در چیدمان و طراحی نسبت به هر داخلی می طلبد. با انجام برنامه ریزی فضایی مناسب، هر حال و هوای داخلی به بهترین ظرافت و عظمت در تعادل در هر طراحی و دکوراسیون دست می یابد. به عنوان مثال، یک طراحی اتاق خواب مدرن که دارای کمد لباس و حمام خاص خود در داخل است، توسط طراحان داخلی اتاق خواب مدرن به خوبی توسعه یافته و طراحی شده است. با اجرای برنامه ریزی استراتژیک، طراحی اتاق خواب مدرن مطمئنا تعادل کامل را در فضای داخلی با آرامش و دنج کامل خواهد داشت.

 با طراحی تیم آتلیه معماری مسعودیان، هر برنامه ریزی مسکونی همیشه منجر به دستیابی به موفق ترین و خارق العاده ترین نتیجه لوکس می شود. برای اینکه بتوان به رضایت‌بخش‌ترین نتیجه طراحی دست یافت، همیشه به بهترین تیم و اجرای متخصص نیاز است. و با اجرای درست برنامه ریزی راهبردی خانه، مهم نیست خانه چقدر بزرگ یا کوچک باشد، قطعا رضایت بخش ترین حالت را به دست می آورد.

ما تعادل کاملی را برای هر طراحی و چیدمان پلان ویلایی یک طبقه لوکس ایجاد می کنیم. از آنجایی که ما متخصص ترین و حرفه ای ترین تیم را داریم که توانایی کامل برای اجرای سیستماتیک ترین و استراتژیک ترین راه حل ها را در توسعه هر طرح خانه مطابق با آن دارد.

 برنامه ریزی سیستماتیک برای یک ویلای مدرن

این پلان ویلایی یک طبقه اجرای حرفه ای مطلق کار را برای دستیابی به تعادل کامل فضاها و مناطق در سراسر هر طبقه نشان می دهد. تمام ویژگی های خاص و مواد تزئینی به خوبی ارائه شده است تا بتوان چیدمان دقیق تمام قسمت ها را مشاهده کرد. تیم طراحی آتلیه معماری مسعودیان اطمینان حاصل می کند که تمام قسمت های خانه را مطابق با آن ارائه می دهد تا بتواند بر جزئیات دقیق نظارت کند.

چگونه ارتفاعات متقارن برای ویلای مدرن ایجاد کنیم؟

ایجاد طراحی بیرونی یکی از عوامل مهم برای تمرکز شغل در هر پروژه است. هر طراحی بیرونی نمایانگر ویژگی اصلی و سبک زندگی خانواده صاحب خانه خواهد بود. اولین مراحل ایجاد یک طراحی موفق برای نمای بیرونی، کار برای بهترین راه حل ها و پیشرفت ها در ارتفاع پروژه است. طرح ارتفاع باید دارای تعادل کامل برای تمام ویژگی های بیرونی خانه مانند پنجره ها، درب اصلی و سایر مواد تزئینی برای فضای باز باشد.

فضای داخلی یک ویلا اولین برداشت از زندگی شماست. نحوه طراحی آن چیزهای زیادی در مورد شخصیت افرادی که در آنجا زندگی می کنند به شما می گوید. ساخت ویلا یا خانه کار بسیار بزرگی است که باید در بودجه محدود و در کمترین زمان ممکن انجام شود. اگر در حال برنامه ریزی ویلایی کاملا مستقل هستید، این کار چالش برانگیزتر است. در چنین مواردی، بسیار مهم است که بفهمید چه می خواهید و چگونه می خواهید زندگی کنید. تیم ما از طراحان حرفه ای داخلی ویلا به شما کمک می کند مبلمان و عناصر طراحی مناسب را انتخاب کنید که کاملاً با محیط، سبک زندگی و شخصیت شما مطابقت دارد. ما همچنین اطمینان می دهیم که دکور کاربردی و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است. بنابراین اگر به دنبال خدمات طراحی داخلی ویلا هستید،تیم طراحی آتلیه معماری مسعودیان اهمیت فضا و نیاز به به حداکثر رساندن هر متر مربع از ملک شما را درک می کند و آماده طراحی و ساخت اجرا ویلا می باشد.

 درخواست برای ویلای یک طبقه، مربوط به قشر خاص و یا سن خاصی نیست . زیرا برای هر فردی علی رغم سن یا توانایی هایش، مناسب است.  جز پر طرفدارترین پلان های معماری است.

برای بسیاری از مردم نبود پله در فضا بسیار مهم است و از آنجاییکه در این گونه ویلاها تمام فضاهای عملکردی در یک طبقه هستند، تقریبا همه چیز در دسترس است. این نوع ویلاها دارای پلان های وسیع و باز و ارتباطات همسطحی هستند و طیف وسیعی از ویلاهای ساده و کوچک تا ویلاهای لوکس و بزرگ را در بر می گیرند.

به دلیل ماهیت ویلا که یک بنای مستقل است.، در  موضوع اشرافیت، نگران کننده نیست و ارتفاع کم تا حد یک طبقه، هیچ مشکلی را از لحاظ تجاوز به حریم خصوصی ایجاد نمی کند. یک ویلای یک طبقه در عین سادگی، گزینه های جذابی را برای فضاهای داخلی فراهم می آورد و تمام آن چیزی که در یک منزل مسکونی مورد نیاز است را در خود جای می دهد، بدون اینکه نیازی به بالا و پایین رفتن از پله ها باشد.

ویژگی های ویلای یک طبقه

-وجود خطوط افقی در نما.  یک طبقه خواه ناخواه منجر به کشیدگی حجم و نما می شود. کوتاه و عریض بودن و وجود خط آسمان طولانی، مشخصه اصلی بناهای یک طبقه است.

 -سیرکولاسیون هم سطح در فضاهای داخلی. به دلیل عدم وجود راه پله، ارتباط بخش های مختلف صرفا در یک سطح شکل می گیرد و همین باعث ایجاد راهروها و هال های ارتباطی بیشتری می شود.

-اشغال سطح بیشتری از زمین. از آنجاییکه در ، تمام فضاهای مورد نیاز باید در یک طبقه ایجاد شوند، پس مساحت بیشتریمورد نیاز است.

-محدودیت نورگیری. در بناهای یک طبقه امکان قراگیری فضاها روی یکدیگر وجود ندارد. بنابراین بعضی فضاها به ناچار در پشت فضاهای دیگر قرار گرفته و از نور بی واسطه و بهینه محروم می شوند. گرچه این محدودیت برای ویلاها کمتر چالش برانگیز است زیرا در هر چهار طرف بنای ویلا، امکان تعبیه پنجره وجود دارد.

-امنیت بیشتر. این امنیت هم به لحاظ بازی کودکان است، چون وجود پله ها خود در این خصوص خطر آفرین است، و هم به لحاظ راحتی تردد و انجام فعالیت های روزانه برای سالمندان و افراد دارای ناتوانی جسمی، می باشد. از بعد دیگر در مواقع اضطراری مانند زلزله یا آتشسوزی، تخلیه افراد و اطفا حریق امن تر صورت می گیرد.

-هزینه پایین تر طراحی و اجرای سازه و سیستم های تاسیساتی. وجود یک طبقه اضافی بار قابل ملاحظه ای را به اجزای سازه تحمیل می کند و همچنین انجام لوله کشی های مربوط به تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و آبرسانی و فاضلاب، در یک تراز، راحت تر و با هزینه کمتری انجام می شود.

-اتلاف حرارتی و مصرف انرژی کمتر. از آنجاییکه ویلاهای یک طبقه دارای نسبت کم پوسته پیرامونی به مساحت کل بنا هستند، تبادل حرارتی کمتری با محیط پیرامونی دارند و از لحاظ زیست محیطی پایدارتر می باشند.

راهکارهایی برای طراحی بهینه ویلاهای یک طبقه

-همجواری فضاها از لحاظ عملکردی. از آنجاییکه ارتباطات فضاها فقط در سطح افقی شکل می گیرد، همجواری فضاهایی که از لحاظ عملکردی مکمل یکدیگرند، بسیار مهم است. بدین نحو از وجود راهروهای طولانی اجتناب می شود و حوزه های فعالیتی و عملکردی مجزا و مشخصی شکل می گیرند. به عنوان مثال، اتاق خوابها، حمامهاو اتاق رختشویی باید در کنار هم شکل گیرند و در فضایی مجزا از فضاهای عمومی مانند آشپزخانه، نشیمن و غذاخوری باشند.

-افزایش ارتفاع فیزیکی و بصری ویلا. با کمی افزایش در ارتفاع سقف ها، در داخل، فضاهای دلبازتری خلق می شود. با استفاده از بامهای شیروانی، ارتفاع ویلا بیشتر به نظر می رسد. همچنین فضاهای زیر شیروانی می توانند با دسترسی محدود، به عنوان انبار نیز استفاده شوند. استفاده از پنجره های با فرم عمودی و یا الحاق سطوح پوسته ای سبک برای افزایش ارتفاع نما، حالت کوتاهی ویلا، تعدیل می شود.

-نماسازی جذاب. یک طبقه بودن این گونه ویلاها نباید مانع نماسازی های جذاب شود، با تنوع دادن به اندازه پنجره ها و حالت های مختلف بام، همچنین با ایجاد تو رفتگی ها و پیشامدگی هایی در سطوح نما،  دارای کیفیات جذاب تری می شود.

-خلق فضاهای متنوع در داخل. یکی از راههای ایجاد تنوع در فضاهای داخلی که همگی در یک تراز هستند، تغییر ارتفاع سقف و ایجاد سقف کاذب های متفاوت می باشد. پایین آوردن سقف در بخشی از فضای نشیمن، مکان دنجی را ایجاد می کند و از یکنواختی فضا می کاهد.

 -استفاده از دکوراسیون و تزیینات داخلی. گرچه استفاده از تزیینات مسئله ای است که به سبک و سیاق کلی  و سلیقه های شخصی مرتبط است. اما وجود دکوراسیون های طراحی شده به تعریف فضاهای مختلف کمک می کند و بخش بندی های متمایز، هویت فضاهای داخلی را تقویت می کنند.

-ایجاد اختلاف سطح های اندک. ایجاد اختلاف در کفها به تنوع فضاهای داخلی کمک می کند. این امر به خصوص در مورد  اهمیت زیادی دارد. لازم نیست که این اختلاف تراز ها در حد زیادی باشد، می تواند فقط در حد دو یا سه پله بسیار کوتاه شکل گیرد. این اختلاف ارتفاع اندک، نیازی به تمهیدات سازه ای ندارد و فقط می تواند با مصالح پرکننده اجرا شود. می توان کلا یک بخش از بنا، مانند فضاهای خواب را مقداری پایین تر اجرا کرد و محفوظیت بصری و فضایی به وجود آورد.

-تعریف فضای اصلی عمومی در مرکز. معمولا فضای نشیمن به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شود و دیگر فضاهای خصوصی یا عمومی، حول آن و یا در دو سمت مقابل آن شکل می گیرند. بدین طریق علاوه بر دسترسی آسان به فضاهای مختلف، تداخل فضایی و عملکردی بین کاربریهای غیر همگون رخ نمی دهد.

دکمه بازگشت به بالا