بین الملل

کشته و زخمی شدن 2 نظامی صهیونیست در عملیات استشهادی در کرانه باختری

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین اخبار ما، منابع رسانه‌ای از انجام یک عملیات ضد صهیونیستی جدید در نزدیکی شهرک صهیونیست‌نشین «کدومیم» واقع در شرق «قلقیلیه» در کرانه باختری خبر دادند.

 

اولین تصاویر منتشر شده از عملیات ضدصهیونیستی در کرانه باختری

 

رسانه‌های صهیونیستی، عصر امروز (پنجشنبه، ۶ جولای)، از تیراندازی به سوی یک نیروی نظامی در نزدیکی کدومیم خبر دادند و ابتدا اعلام کردند: یک فلسطینی لحظاتی پیش به سوی یک نیروی نظامی اسرائیلی تیراندازی کرد که به زخمی شدن دستکم یک نظامی منجر شد و سپس به سوی شهرک صهیونیست‌نشین کدومیم گریخت. به همین دلیل، آژیرهای هشدار و خطر در این شهرک به صدا درآمد. 

گفته می‌شود، حال نظامی صهیونیست زخمی شده، بسیار وخیم است. نیروهای رژیم صهیونیستی نیز بلافاصله در تقاطع کدومیم واقع در غرب نابلس مستقر شدند تا مجری این عملیات را شناسایی و دستگیر کنند. به شهرک‌نشینان صهیونیست نیز توصیه شده که در منازل خود باقی بمانند.

 

 

لحظاتی پس از انتشار این خبر، کانال تلویزیونی «کان» نیز گزارش داد که مجری این عملیات ابتدا به سوی نیروی نگهبان شهرک کدومیم تیراندازی کرد و پس از آنکه چند متری از او دور شد، به سوی یک سرباز اسرائیلی تیراندازی کرد. نیروهای نظامی اسرائیل وی را تعقیب کردند و موفق شدند وی را از پای در آوَرَند. 

 


سلاح کشف شده از مجری عملیات ضدصهیونیستی

 

جنبش حماس نیز طی بیانیه‌ای، از انجام عملیات تیراندازی در شرق قلقیلیه که در چارچوب پاسخ مستمر به تجاوزات رژیم اشغالگر و جنایات مداوم آن در فلسطین، انجام می‌شود، تقدیر کرد.

پس از انتشار بیانیه حماس، رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که نظامی صهیونیستی که حالش به شدت وخیم بود، کشته شد. رسانه‌های صهیونیستی همچنین اعلام کردند که عملیات امروز در نزدیکی کدومیم را دو فلسطینی انجام دادند. یکی از فلسطینی‌ها اقدام به زیرگیری نگهبان صهیونیست و نفر دوم، اقدام به تیراندازی به سوی یک نظامی صهیونیست کرده است و هر دو عامل به شهادت رسیده‌اند. اما عملیات گشت‌زنی اسرائیل در منطقه ادامه دارد زیرا بیم آن می‌رود که مجریان این عملیات، همراهان دیگری داشته باشند.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا