برترینهای کسب و کاربین الملل

راحت ترین راه برای مهاجرت به کانادا

ارزان ترین راههای مهاجرت به کانادا چه راهی است؟

راه های مهاجرتی زیادی به کانادا وجود دارد اما افراد باتوجه به شرایط خود باید یک روش را انتخاب کنند. به طور کلی نمی توان گفت که یک راه ارزانترین، سریعترین و بهترین راه مهاجرت به کانادا برای همه افراد است؛ برای مثال جوانانی که هیچگونه سابقه کار و مدرک تحصیلی ندارند بهتر است از طریق تحصیل به این کشور وارد شوند همچنین برخی از افراد شرایط انتخاب روش هایی مانند تحصیلی یا کار را ندارند اما یکی از نزدیکان آنها در این کشور اقامت دارد و از طریق اسپانسرشیب می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند!

پس یک راه کلی برای همه افراد وجود نداشته و براساس شرایط فرد روش مهاجرت نیز متفاوت است. ما در این بخش ارزانترین روش های مهاجرت به کانادا را برای شما آورده ایم شما می توانید باتوجه به شرایط خود از طریق یکی از این روش ها اقدام کنید همچنین در صورتی که نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. پس اگر سوالات زیر ذهن شما را مشغول کرده است تا انتهای متن با ما باشید!

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا چه راهی است؟

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت به کانادا از طریق کار چگونه است؟

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

مهاجرت خانوادگی به کانادا چگونه است؟

چرا کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی انتخاب کنیم؟

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که در چند سال اخیر برنامه های مهاجرتی متنوعی را برای افراد گذاشته است و همین برنامه ها و شرایط عالی مهاجرت به این کشور باعث شده که تعداد افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند بسیار زیاد شود. همچنین هزینه مهاجرت، تحصیل و زندگی در این کشور بر خلاف سایر کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و انگلستان کمتر است و این موضوع نیز باعث شده است که تعداد افرادی که درخواست مهاجرت به کانادا دارند نسبت به افرادی که درخواست یا سایر کشورهای پیشرفته را دارند بیشتر شود. علاوه بر این موضوعات مواردی مانند چند فرهنگی بودن این کشور، حقوق برابر تمام افراد جامعه، خدمات درمانی و پزشکی عالی، سیستم آموزشی پیشرفته و امنیت بالای این کشور باعث شده افراد متقاضی مهاجرت این کشور را انتخاب کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از روش های محبوب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. دانشگاه های کشور کانادا بورسیه های تحصیلی متفاوتی در مقاطع مختلفی دارند. همچنین بورسیه ها نیز انواع مختلفی دارند؛ برخی از بورسیه ها فقط شامل هزینه تحصیل افراد و برخی دیگر شامل هزینه تحصیل و هزینه زندگی فرد است. هرچند که دریافت بورسیه یکی از آسانترین و ارزان ترین راه های مهاجرت است اما شرایط خاصی در این روش وجود دارد. دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی کمی سخت است و در صورتی که افراد تحصیلات قبلی خود را در این کشور گذرانده باشند می توانند این بورسیه را به راحتی اخذ کنند.

اما دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد به مراتب آسان تر است اما در این مورد نیز دانشجوی متقاضی باید شرایطی مانند وضعیت تحصیلی مناسب و توصیه نامه از اساتید داشته باشد. و در آخر دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا که می توان گفت بهترین راه است؛ چراکه در این روش دریافت بورسیه برای اکثر افرد امکان پذیر بوده و پس از مشخص شدن موضوع پایان نامه فرد، باتوجه به شرایط فرد یا شرکتهایی برای حمایت از دانشجو درخواست می دهند یا اینکه دانشجو بورسیه تحصیلی را دریافت می کند. باتوجه به این موضوع اگر فرد بتواند بورسیه یکی از دانشگاه های کانادا را دریافت کند می تواند به این کشور مهاجرت کند.

نکته: کانادا از کشورهایی است که اجازه کار را به دانشجویان خود می دهد؛ باتوجه به این موضوع دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت و با توجه به مدت زمان مشخص شده مشغول به کار شده و همچنین دانشجویان می توانند پس از اتمام درس خود با درخواست تبدیل به ویزای کاری تا 3 سال در این کشور شاغل بمانند.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

برخلاف روش های مهاجرتی اکسپرس اینتری یا PNP هزینه کل درخواست روش مهاجرت تحصیلی به کانادا کمی پیچیده است چراکه دانشگاه ها و کالج ها هزینه های متفاوتی دارند. برای اینکه بتوانید برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کنید باید ابتدا در یکی از دانشگاه ها یا کالج های دانشگاهی کانادا پذیرفته شوید. اگر بخواهیم یک نمای کلی از هزینه های درخواست مجوز تحصیلی کانادا ارائه دهیم می توان گفت:
*هزینه های پردازش که توسط دانشگاه دریافت می شود تقریبا 100 تا 500 دلار است. این هزینه صرف نظر از اینکه در دانشگاه پذیرفته شوید یا خیر قابل استرداد نیست البته برخی از دانشگاه ها این هزینه را دریافت نمی کنند.
*هزینه درخواست اجازه تحصیل که 150 دلار است.
*هزینه بیومتریک 85 دلار برای یک نفر و 170 دلار برای دو نفر در صورتی که همزمان اقدام کنند.
*هزینه تست زبان ( در صورت لزوم) 300 دلار
*هزینه آزمایشات پزشکی (در صورت لزوم) به طور متوسط 100 دلار که البته باتوجه به کشور متفاوت است.
*هزینه های متفرقه شامل هزینه های گواهی پلیس، عکس، دفاتر اسناد رسمی، ترجمه و … شامل 250 دلار است.
*هزینه تحصیل که شامل شهریه دانشگاه که البته این مورد بر اساس نوع دانشگاه متفاوت است اما به طور کلی برای مقطع کارشناسی 32.000 دلار و برای مقطع ارشد 19.000 دلار است.
*هزینه بیمه سلامت تقریبا 600 تا 1000 دلار

مهاجرت کاری به کانادا

یکی از ارزانترین روش های مهاجرت نیز از طریق کار در کشور کانادا است. در این روش افراد به دو گروه تقسیم می شوند، گروه اول افرادی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند و همانطور که در مهاجرت تحصیلی اشاره کردیم این افراد می توانند درخواست تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را دهند که مدت زمان کار پس از تحصیل به مدت 3 سال و اگر فرد در این زمان بتواند شرایط خوب، رزومه عالی و جایگاه کاری مناسبی کسب کند می تواند در این کشور مانده و برای اقامت دائم نیز اقدام کند.

و اما راه دوم است که در این روش فرد با جستجوی کار در این کشور و یا ارسال رزومه به یک کارفرما می تواندبه کانادا مهاجرت کند البته برای این روش نیاز است که فرد حتما در یک زمینه کاری تخصص داشته باشد. همچنین شما می توانید در موسسات کاریابی در این کشور ثبت نام کنید و در صورتی که شغلی متناسب با رزومه شما وجود داشته باشد کارفرما با شما تماس گرفته و در صورت تایید برای شما درخواستی فرستاده می شود که از طریق آن می توانید برای ویزا اقدام کنید.

مهاجرت از راه ورود سریع

دولت کانادا برای بسیاری از مشاغل و برنامه های خود نیاز به افراد متخصص دارد. به همین دلیل برای تامین نیروی انسانی خود در این زمینه از افراد دارای شرایط دعوت می کند. هزینه مهاجرت از این روش نیز 550 دلار کانادا برای فرد و همین مبلغ برای همسر و در صورت داشتن فرزند 150 دلار کانادا برای هر فرزند است. در این روش از سیستم امتیازدهی استفاده می شود که افرادی که امتیاز بالاتری داشته باشند امکان پذیرش آنها بسیار بیشتر است، برای مثال تحصیلات، سن و زبان از مواردی هستند که در کسب امتیاز بالا بسیار تاثیر دارند.

هزینه های مهاجرت کاری به کانادا

به طور کلی، به عنوان یک متقاضی، برای مهاجرت به کانادا تقریباً به 15000 دلار کانادا نیاز دارید. زوجین حدود 20،000 دلار کانادا نیاز دارند و خانواده های دارای فرزند بین 24،000 تا 30،000 دلار کانادا نیاز دارند. ما در این بخش نمای کلی از هزینه های مورد نیاز آورده شده است:
*هزینه های مورد نیاز برای آزمون های زبان برای هر فرد 300 دلار، برای زن و شوهر 600 دلار، برای زن و شوهر و یک کودک 600 دلار و برای زن و شوهر و 2 فرزند 600 دلار است.
*هزینه ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) به استثنای تحویل پست بین المللی برای هر فرد 200 دلار، برای زن و شوهر 400 دلار، برای زن و شوهر و یک کودک 400 دلار و برای زن و شوهر و 2 فرزند 400 دلار است.
*هزینه های بیومتریک برای هر فرد 85 دلار، برای زن و شوهر، 170 دلار، برای زن و شوهر و یک کودک 170 دلار و برای زن و شوهر و دو فرزند 170 دلار است.
*هزینه امتحانات پزشکی (البته این هزینه برای هر کشور متفاوت است) برای هر نفر 100 دلار، برای زن و شوهر 200 دلار کانادا، برای زن و شوهر و یک کودک 300 دلار و برای زن و شوهر و دو کودک 400 دلار کانادا است.
*هزینه پردازش برنامه ها برای هر فرد 825 دلار کانادا، برای زن و شوهر 1650 دلار، برای زن و شوهر و یک کودک 1875 دلار و برای زن و شوهر و دو کودک 2100 دلار کانادا است.
*هزینه حق اقامت برای هر فرد 500 دلار، برای زن و شوهر 1000 دلار، برای زن و شوهر و یک کودک 1000 دلار و برای زن و شوهر و دو فرزند 1000 دلار است.
*هزینه های متفرقه مانند گواهی پلیس، عکس، دفاتر اسناد رسمی، ترجمه، پست و … برای هر فرد 250 دلار، برای زن وشوهر 500 دلار، برای زن و شوهر و یک فرزند 600 دلار و برای زن و شوهر و دو کودک 700 دلار است.

هزینه های مهاجرت از طریق روش PNP

در روش مهاجرتی از طریق روش PNP علاوه بر هزینه های قبلی هزینه هایی برای برنامه های استانی به صورت جدا وجود دارد که عبارتند از:
برنامه نامزد مهاجران آلبرتا 500 دلار
برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا 1150 دلار
برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا 500 دلار
برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک 250 دلار
برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور 250 دلار
برنامه نامزداستانی نواسکوشیا 0 دلار
برنامه نامزدهای استانی جزیره پرنس ادوارد 300 دلار
برنامه نامزدهای استانی مهاجران ساسکاچوان 350 دلار

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از ارزانترین و در واقع می توان گفت راحتترین راه های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. چون این روش از راحتترین روش ها است دولت کانادا قوانینی برای افراد متقاضی گذاشته است که فرد باید در آن اثبات کند هدفش ازدواج بوده و صرفا با هدف اخذ اقامت این کشور این ازدواج صورت نمی گیرد. نکته مهم و قابل توجهی که در این مورد وجود دارد در صورت مشخص شدن دروغین بودن ازدواج هر دو نفر باید جریمه پرداخت کنند. اما چه شرایطی برای فرد متقاضی ازدواج با شهروند کانادایی وجود دارد؟

برای مهاجرت از این روش هر دو طرف باید حداقل 18 سال سن را داشته باشند، همسر کانادایی باید اثبات کند که از نظر مالی توانایی تامین زندگی خود و شریک زندگی خود را دارد و دو نفر باید در یک خانه زندگی کنند؛ در صورتی که فرد متقاضی تمامی این شرایط را داشته باشد می تواند اقدام کند. پس از ازدواج تا 3 سال به فرد اقامت در کشور کانادا داده می شود و سپس با گذشت این زمان و در صورتی که ازدواج نیز تداوم داشته باشد فرد می تواند برای دریافت پاسپورت و اقامت دائم کانادا اقدام کند.

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

زمانی که از طریق این روش تمام فرم های آنلاین را پر کردید و تمام اسناد مربوطه را بارگذاری کردید سیستم به شما لیستی از هزینه های مورد نیاز را نشان می دهد؛ این لیست شامل موارد زیر است:
*هزینه پردازش برای فرد و اعضای خانواده
*هزینه حق اقامت دائم
*هزینه بیومتریک: در بیشتر موارد هنگام ارائه درخواست باید هزینه بیومتریک را پرداخت کنید؛ در غیر این صورت ممکن است مراحل شما با تاخیرهایی مواجه شود، هزینه بیومتریک هزینه تهیه اثرانگشت و عکس دیجیتالی است.
هزینه مورد نیاز برای حمایت مالی از همسر 1050 دلار (هزینه حمایت مالی 75 دلار، هزینه های پردازش همسر 475 دلار و هزینه حق اقامت 500 دلار)
هزینه حمایت مالی از همسر در صورتی که حق اقامت نداشته باشید 75 دلار و هزینه های پردازش 475 دلار
هزینه حمایت مالی از کودک 75 و هزینه های پردازش 75 دلار.

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا