اقتصادی

خوزستان می‌تواند به قطب پوشاک تبدیل شود/ مساله نهاده‌های دام با جدیت دنبال می‌شود

اخبار ما/خوزستان استاندار خوزستان گفت: تعاونی‌های دامپروری یکی از پایه‌های اصلی تامین گوشت و فرآورده‌های گوشتی هستند و باید به آن توجه شود. همچنین با جدیت تمام مساله نهاده‌ها را با کمک وزارت جهاد کشاورزی پیگیری خواهیم کرد.

علی اکبر حسینی محراب، در نشست شورای اشتغال استان که امروز، ١٩ آذرماه با محوریت اتحادیه تعاونی‌های سراسر استان برگزار شد، با اشاره به راهبردهای بخش تعاون در این جلسه اظهار کرد: امیدواریم همانطور که قانون اساسی مشخص کرده است تا اقتصاد در بخش‌های خصوصی، تعاونی و دولتی دنبال شود؛ بتوانیم بخش تعاون را نیز همچون سایر بخش‌های خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار دهیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه فعالان با تشکیل تعاونی از رانت و انحصارها جلوگیری می‌کنند، بیان کرد: برخی تعاونی‌ها با تعداد زیادی از اعضاء بخش عمده مشکلات استان را به دوش کشیده و حل می‌کنند.

وی افزود: پرورش دهندگان میگوی استان گزارشات خوبی از اقداماتشان ارائه کردند و با کمک بانک‌ها و سایر مدیران می‌توانند مشکلاتشان را حل کنند. همچنین خوزستان می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های پوشاک تلقی شود. زیرا خوزستان پس از تهران و خراسان سومین و گاهی دومین قطب پوشاکی کشور است لذا با این ظرفیت و با توجه به دسترسی به بازار منطقه و سایر کشورها و در آسیا و آفریقا می توانیم اشتغال بسیار خوبی در این بخش داشته باشیم.

حسینی محراب از تولیدکنندگان پوشاک استان خواست تا در کنار یکدیگر قرار گیرند و برندهای مشهوری را در استان شکل دهند و افزود: امروز دنیا پوشاک را با برند می‌شناسد و باید در این زمینه ورود جدی داشته باشیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اتحادیه مرزنشینان و مسائل مربوط به آن عنوان کرد: سال‌هاست که استان خوزستان ظرفیت بسیار خوبی را از دست داده است و همچنان از مواهبی که اتحادیه مرزنشینان می‌تواند در صادرات و واردات استان داشته باشد، محرومیم.

وی بر توجه به تعاونی‌های دامپروری استان تاکید کرد و بیان کرد: تعاونی‌های دامپروری یکی از پایه‌های اصلی تامین گوشت و فرآورده های گوشتی هستند و باید به آن ها توجه شود. همچنین با جدیت تمام مساله نهاده ها را با کمک وزارت جهاد کشاورزی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش اخبار ما به نقل از استانداری خوزستان، حسینی محراب گفت: بخش کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی مساله ذرت دامی را به عنوان خوراک دام مورد توجه قرار دهد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تعاونی فرهنگیان مشکلاتشان را در این نشست مطرح کردند، اداره کل آموزش و پرورش استان امکاناتی که دارد را به صورت عادلانه در اختیار این قشر زحمتکش قرار دهد.

وی گفت: مشکل تعاونی های مسکن که از تعاونی های مسکن آنلاین آغاز شد و تعداد زیادی از واحدهای مسکن آنلاین به دلیل مسائل و مشکلات تعاونی ها باقی مانده است. بخشی از موارد مربوط به این بخش در جلسه بیان شد و امیدواریم مدیران حاضر در جلسه پیشنهادات قوی را دریافت و دنبال کنند و ما نیز در این زمینه از هیچ کمکی فروگذار نخواهیم کرد زیرا اگر تعاونی‌ها فعال شوند بسیاری از مشکلات در زمینه تولید و اشتغال برطرف و درآمدها به صورت مساوی تقسیم خواهد شد و از تکاثر ثروت جلوگیری می‌شود.

در این نشست همچنین حاضران مشکلات تعاونی‌ها را مطرح کردند.

 انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا